Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kupio i ja “premium” masku, prvi puta da je neki brand. Jao milina kako je fina izrada, maska je silikonska ali nije “sticky” kao one Appleove gdje se vazda sve iz dzepa lijepi za nju. Ne postoje nigdje spojevi, a fino je odignuta za ekran i kameru. Dobar feeling dugmadi, a takodjer pokriva dno, iako je otkriveno vise nego sto mora.

    Rijec je o Caseology Nano Pop (Spigenov brand).

    Jedini minus, nije bas slim, ali zato ce pruzit bolju zastitu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci pocastio se za rodjendan. Svaka cast. Nek je sretan kad smo vec tu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Stevie_Ray likes this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvala drug :) Pocastio sam se ja telefonom za rodjendan, maska je samo usput :D
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Na koji princip funkcionise face time? Nevjerovatno dobra kvaliteta video poziva.
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Sve ide preko apple a aplikacija napravljena vrhunski. Ne moze se nista porediti za facetime od appova tog tipa
     
    Vedo likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Facetime koristi koje resurse? GSM + LTE? U prevodu, jel uzima standardno minute za razgvor i 4g za video ili ?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Zanimljivo je kako na "Zapadu" se po defaultu podrazumijeva da si na iOSu. X puta me neko od klijenata pita kad se možemo facetajmat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 14, 2022
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Ne, ide sve preko interneta, slicno kao i iMessage.
     
    Aldiin likes this.
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trosi samo imternet. Facetime imas i na macbooku ili ipadu koji nemaju dodira sa gsm sistemom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Red je da prijavim novi iPhone :)

    13 PM

    Ovo mi je drugi iPhone a prvi put da prelazim na novi. Koja gotiva. Upali,prijavi se na iCloud priblizi stari phone i cao. Za 15min sve gotovo i sve isto kao i na starom. Par logina na neke aplikacije i novi kodovi za bankovnu app i to je to.

    Iako je i 11PM jos uvijek odlican phone ovaj djeluje brže radi promotion ekrana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Vedo, zippoo, NAILS and 3 others like this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cestitam, mogu mislit kako leti. Ja sam bio izmedju obicne 13 i 13PM, 13P nisam ni razmatrao jer ako vec dajem toliku lovu, onda samo 13PM, ali 13PM je ipak prevelik (a i pretezak) za mene. Tako da je logican izbor bio obicni 13.

    Za moje potrebe bi i SE bio dobar, ali dosadio mi dizajn sedmice, a imao sam je preko 3 godine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cestitam, telefon je odlican, da te posluzi.
    Kod mene je 13 Pro, i meni bi definitivno 13 Pro Max bio prevelik, mislim i ovaj je povelik, vjerovatno zbog square dizajna mi se cini tako.
    5.8” na X mi bilo mjera, ali eto ne prave vise u toj velicini Pro model.
    Ostalo sve kako je receno, telefon leti, migracija s X potpuno bezbolna, baterija fantasticna, vjerovatno zahvaljujuci adaptive refresh rate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Koji je po vama bolji, 12 (obični) ili 13 mini? Dvoumim se između ova dva.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nisam koristio 13 mini, ali jesam cackao testni 12 mini od firme, takodjer sam imao i 11ku.
    Prije svega evo jedan comparison 12 vs 13: https://9to5mac.com/2022/02/21/iphone-12-vs-iphone-13/
    Eh sad sto se mini tice:
    - Ekran mi je licno premali
    - Dimenzije su manje, ali mi je takodjer feeling u ruci isto nekako cudan, ako imas veliku ruku takodjer ce ti telefon se ciniti kao da klizi iz ruke i da mu fali malo visine i sirine
    - Baterija na 13 mini izgura kazu citav dan, imaj u vidu da battery performance ce opasti kroz 6 mjeseci, te da ces vec nakon toga morati cesce puniti, meni bi to bio veliki deal

    Tako da ako je to vec krajnji budzet onda 12 obicna, ali 128 GB, toliko kosta i 13 mini. Meni je recimo 64 GB malo bilo (na X mi je bilo bas 64 GB, dok sad recimo 11 dodje oko 56 GB ili tako nesto)
    Ako mozes jos sacekati i prikupiti jos malo, onda 13 obicni uzmi, drug je uzeo i zadovoljan je, bila je slicna dilema 12 vs 13 kod njega.
     
    Last edited: Apr 22, 2022
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na velicinu se navikne ali na slabu bateriju tesko.Posebno ko je vec koristio telefon sa vecom baterijom.
    Iskreno,ja te telefone koji se natezu da izguraji dan ne bi ni razmatrao.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista ispod 4000mAh. Mogu oni praviti savrsene cipove sa malom potrosnjom, ali ekran i mobilni internet najvise svuku bateriju.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar je 13 Mini po pitanju baterije, meni bez ikakvih problema izgura dan i još ostane 25-30% na kraju dana.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidi se da nikad nisi imao noviji iPhone. Obicni iPhone 13 ima oko 3200mAh, baterija mi traje 4 dana. Nekom ko puno koristi (znaci ~8h SOT) ce opet trajat duze od jednog dana. I cak i kad joj kapacitet padne na 80-ak % nakon nekoliko godina, opet ce bit dobro.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ništa ispod 6 hiljada mAh, 7" ekrana i 12GB ram-a.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Daj molim te screenshot SOT da vidim i to cudo od 4 dana baterije.