Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    ja ba,ko bi se time zamarao,meni bitno da izdrži dan u ekstremnom korištenju,svaku noć punim ionako... na putu imam punjač u autu pa ako zapne dopunim i to je to...
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa sta ce mi lokacija konstantno upaljena,ako sam u kuci 7 dana ?
    Da mi pokaze put iz sobe u sobu :D

    Jbte upalis nesto kada ti treba,kada ne treba ugasis...niti je sta tesko niti se zamara sa tim.
    Ili upaljen 4g a konstantno sam na wifi...samo bezveze guli bateriju.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja gasim apsolutno sve, lokacija samo kada baš treba i tokom dana. Ove skrivene opcije za add praćenje i to off. Po noći avion obavezno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sta ce ti uopste mobilni telefon ako si u kuci 7 dana. Koristi fixni. Lokacija ne radi nonstop ni kad je ukljucena,pali se povremeno po potrebi izuzev kad je navigacija aktivna. Ni 4g nije aktivan ako ga wifi poklopi ni bluetooth ne trosi struju ako konekcija nije aktivna. Zato samo opusteno smireno koristimo svoje pametne telefone.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja mislim da sve sto je aktivirano trosi struju,samo manje nego kada se samo ta opcija koristi.
    A telefon se sada najmanje koristi za telefoniranje,fiksnog nemam :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas su telefoni pametni najviše u tome kako da te prate. Koliko aplikacija koje koristite stvar o i treba lokaciju?


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja lokaciju i sve neke servise sto salju podatke iskljucim odmah cim postavljam telefon.
    Ima nekih 6-7 stavki a kasnije aplikacijama zabranim ili dozvoli nesto.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ukljucen always on display? Nema sanse da ti drugacije potrosi 30% u jednom danu ako je samo idle, osim ako te neka aplikacija zeza.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Al stvarno sta ce ti telefon? U kuci si 7 dana,ne koristis kameru,ne telefoniraš,mozda igras igre na 5-6" pored ps-a i tv-a,citas forume i surfas pored kompa? Enlighten me!
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sve isto sto i ti,samo ne palim sve moguce antene kada ih ne koristim .
    Jesi li prosvijetljen?

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bome nisam,ja telefoniram i te kako,slikam ubi slikajuci i zelim da mi svaka slika ima location tag,u kuci sam vrlo malo,7 dana sam vani ili u autu spojen na BT i online sam non stop.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa danas ljudi ne ispuštaju telefon u kući a sve se svede na skrolanje društvenih mreža. Sve što pogledaju, pogledaju na telefonu, neko čak i filmove.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dino nije u toku nikako :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema ovaj model Always On, toboze ima opcija u settingsima ali to je samo nekoliko sekundi nakon sto zakljucas telefon. “Always On”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima li neko Apple Watch SE da podijeli iskustva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To onda nije normalno, meni na i na proslom i na ovom telefonu sa AOD stalno ukljucenim trosi oko 10% preko noci
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa to i jest to. Tebi 10% preko noći a njemu je noć čitav dan. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ali kaze kod njega bez AOD, u tome je problem
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja mislim da je to bio battery drain. Nemoguće da tako cuga što nije neobično za android, zna se deseti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima li neko da je na olx kupio neki jefiniji magsafe kabal za punjenje i da sve radi kako treba?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro