Outlook 2013

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Alibegovic, Oct 26, 2014.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da kreiram unified inbox za 5 accounta?
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pravis sve accounta i podesis ih da spremaju u istipst file
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo pazi, da ti pst fajl ne bude veći od 2gb, zna se skršit.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozete mi objasniti kako?
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nemam outlook instaliran ali može i ovako:
    1. Napraviš prvi account koji će stvoriti pst file
    2. Drugi account pravis i kada završiš podesis na account settings tabu da koristi isti pst kao i prethodni account:
    [​IMG]

    3. Može biti problema sa slanjem mailova (svaki mail će htjeti da se šalje sa istog account sa kojeg je dosao)
    -Ako želiš da šalješ samo sa jednog moraš podesiti u SEND/RECEIVE postavkama koji account-i smiju da šalju a koji ne:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Narode imam problem, molim za pomoc. Mail u pitanju je @bih.net.ba

    Outlook 2007 javio da je mail pun, kolega kliknuo auto-archive. I sve mailove mu je prebacio u zaseban folder u Outlooku, moze im pristupiti i sve ok. Ali, sada nema nit jednog maila na drugom racunaru kada pristupa istom tom mailu, nit na telefonu. Kako te mailove sada "vratiti" nazada na bihnetov mail server?
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nemas prostora sto bi to radio?
    Mozes copy paste tog pst na drugi racunar pa da ga koristi i on.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako mislis? Pa pristupi na mobitelu i nema nit jednog maila u inobxu. Ode na webmail stranicu od BHTelecoma i ni tamo nema nit jedan u inboxu. Znaci ima ih sada samo na tom jednom racunaru na kojem je Outlook.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ako već koristi mail na mobitelu, onda je vrijeme da se pomakne sa Outlooka 2007... Program star 15 godina.
    https://support.microsoft.com/en-us...f2d-be9e-d4a472813e68&ui=en-us&rs=en-us&ad=us

    Outlook je u ovom slučaju povukao mailove, spasio ih u svoj .pst file, i obrisao sa servera (2007 je većina imala inbox od ~500MB).

    Neka proba na drugi računar instalirati Outlook 2019 (može se instalirati sa 7-dnevnim trialom :) ), kopira i učita .pst, i pokuša prebaciti iz tog archive foldera u inbox.
    Kada to uradi, tj. ako se preko webmaila se uvjeri da su svi mailovi online, može obrisati profile i postojeći pst, i neka ponovo konfiguriše Outlook kroz IMAP umjesto kroz POP3 protokol.

    I još nešto - iako je navikao na bihnetov mail, može napraviti autoforwarding sve dolazne pošte na nekog normalnog mail providera, i tako svi koji su navikli na tu adresu i dalje mogu mailati, a neka ubuduće koristi tu novu adresu za izlaznu poštu.
     
    Vedo likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima on na laptopu Office 365. I na njemu sam se ulogovao sa tim @bih.Net.ba I nula mailova u inboxu, tj posto je na našem jeziku u "Ulaznom sandučiću". I odem na import file, učitam PST I dobijem podfolder "Inbox (only on this PC)".

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzet ću večeras opet njegov laptop pa ti javim

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Eh ovako, u Outlooku 365 sam selektovao sve mailove iz tog arhiviranog foldera i "move" ih u inbox. I pokazuje ih u outlooku u inboxu, 2000+ komada. Ali, kad odem na mobitelu ili preko web sajta na BHTov webmail opet pokazuje inbox nula inbox. U Thunderbird sam ga dodao, i tamo nula u inboxu, a dole u cosku stoji ovo:

    [​IMG]

    Navodno je velicina BHTovog webmaila 200 MB, zvao ih, ne mozes doplatiti za vecu.

    U Outlooku sam arhivirao sve starije od 1.1.2020 i sad ima oko 1000 mailova, al opet nula na drugim uredjajima i opet isti error u Thunderbirdu.

    Saljem mu testni mail, ali mu ne stize nit na outlook nit na webmail.

    Sta je sad ciniti, mozda SVE mailove iz inboxa, drafta, senta arhivirati? Al cudi me sto pokazuje 0 mailova u webmailu.

    Probao sam sa jos jednim drugim njegovim mailom, prebacio u arhivu, i nestali mu svi mailovi, vratio onda iz arhive u inbox i svi su mu se pojavili, znaci metod vracanja na mail server je OK.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :D


    Te servise je BHT svakako zapostavio, moguće je da pokušaj uploada tih 204799kB blokira zbog buffera ili nekih headera u iznosu od par kilobajta (čime se premašuje ukupni kapacitet od 204800kB). Manje arhive se uspijevaju pojaviti jer ne probijaju limit.

    Uglavnom, probaj još jednom tako što ćeš iz tog pst filea/arhive obrisati nekoliko spam mailova, ili nekih sa krupnim attachmentima za koje si siguran da ne trebaju (odnosno, uradi to na kopiji .pst filea koju možeš rasteretiti za 10-20MB), i pokušati ponovno vratiti na web server.

    Opet, sve je ovo flaster rješenje - ja bih u ovom slučaju otvorio live/hotmail/outlook account (ako već ima O365 apps), i u njega importovao te mailove. Procedura je sljedeća:
    https://its.uiowa.edu/support/article/103948
    Usput, ako je taj mail namijenjen za posao, mislim da je sad aktivna mogućnost korištenja trial E1 Office365 u trajanju od 6 mjeseci - što je još bolje i može olakšati workflow.

    Tu bihnet adresu penzionisati, odnosno napraviti auto-forward za sve što dođe i nikad je više i ne otvoriti.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, gdje mogu najjeftinije kupiti MS office, 19/21... Ima li ko neki link nesto.
     
  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  17. DSA

    DSA Aktivista

    bhd and Qler like this.
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Probaj vidjeti u Creedu u SCC-u, oni tuše razne keyeve, digitalne kodove i sl.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja to sve uzimam na ebay. Windows, office, kaspersky.
     
    Ajdin87 likes this.
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Ne moze jeftinije a da sve fercera od linka koji sam postavio gore
     
    Qler likes this.