Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nisam kupio druže, već kao siročić izlog slikao :D

    Ali kontam da je povoljno, pa možda nekome pomogne. U Zenici u centru, radnja pored pokretnih stepenica
     
    Patton2410 likes this.
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ahhh do mene. Haha
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Prošli patch sjebali ALLM i usutili se.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam igrao neko vrijeme i sad vidim da nemam ni jedan jedini save, ni za jednu igru. Mozda samo GT7. AC Odissey, Metro, CP 2077 itd. Nista nema. Wtf ??

    Jel moguce sto nemam vise PS+ ?
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jedino si mogao izgubiti cloud save kad ti je ps+ istekao ako si upload kad/ako si imao ps+. Regularni game save na konzoli nema veze sa tim. Ne mogu reci da mi se ikad desilo da mi nestane game save data. Jedino sam u zadnjih 15ak godina imao par puta corrupted save file na par igrica, sto bi znacilo da sav progress bi nestao sa odredjene igre. Ali onda bi iskoristio jedan od backup (imam backup na cloud i usb stick) save files i sve ok.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ova je konzola zivota mi kompromis za kompromisom. Trebam izigravati majmuna da osnove stvari rade. Dosta sto mi online zahtjeva pretplatu, sad bi trebao placati isto govno da mi cuva save igara. Sad se sjetih da sam nedavno vidio da nema save nakon onog velikog updatea. A bila bi ljepota da nemam save ni na cludu ali naravno, plati pa vidi. Dosta gorčino dize sto nema refund sistem vec kupi govno pojedi govno. Para nema nazad. Moram guglati za svaku igru je li 30FPS ili nije, je li dobila PS5 ili nije. Je li 70$ ili nije.

    A evo upravo googlam zasto imam prokleti input lag na SVAKOJ PS5 igri. PS4 su kao ok ali PS5 igre imaju skoro pola sekunde audio kašnjenje. Ne smijem ni pomisliti kako je igrati nekome na starom TV-u. Upravo nasao video gdje lik daje savjet da svaki put kada upalis konzolu, prebacis sa jednog audi osistema na drugi, i vratis i da se lag OD DVIJE SEKUNDE ponisti. Mada vidim kada pricam sa konzolasima nemaju pojma o cemu pricam. Kakav lag zvuka, kakav lag kontrolera. I onda kada dodju kod mene i spojim XBONE kablom na PC, reaguju kao da su prvi put vidjeti TV u boji. J**o ih BT. Ne bih BT tastaturu oni kontroler ne znaju napraviti sa normalnom wireless konekcijom. Logitech vec tjera drugu generaciju wireless tehnologije za periferiju gdje fakat ne primjetis lag u odnosu na kabl, a ovi koriste BT zasto što.. ?? Jbt zivot kad je izasao UNIFI sistem. Ima 15 godina ja mislim. Ili kupis BT slusalice i skontas da levati nedaju nista osim PS Sony slusalica da se konektuje.

    I onda se vise izigraju oni sa gtx660. De ba.
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kae google:

    It turns out that PlayStation 5 is by far the worst version with a whopping 90.67 ms from button press to actual movement. Even PlayStation 4 has way less input lag, with Xbox Series X being the most accurate one.

    Možda je nešto, što se može update-om srediti?
     
    NAILS likes this.
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja nikakav lag nisam do sada imao na dva Philips TVa u game modu, tebe nekakvi lagovi prate godinama jos na PCu
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam PS4 Pro koristio na dva TV-a, nisam imao nekih problema tog tipa, iako sam vise igrao na ONE X. O PSV ne mogu govoriti, jer nemam navedenu konzolu, nisam nesto ni citao o tome i slicno, ali definitivno bi bolje bilo da su otisli sa BT.
    Ali ovo za periferiju je istina, ja sam sve zicano batalio, evo full sized mehanicka tastatura, nista ne primjetim.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja igram FFXIV na PS5 sa tastaturom i misom, nema laga uopste. Nemam ni audio lag sa official BT slusalicama. Audio lag imam samo ako spojim BT slusalice na TV direktno. Lag na gamepadu nemam logicno, niti sam cuo za to.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Snimim, finose vidi.

    KingT
    To ti je onaj dinamicki renderframeahadlimit 0/1 što smo štimali kroz config, na BFu je dinamicki bio sve do BF5 i zato se osjetilo samo onaj ko je imao jaci GPU, njemu je bio recimo na 1, meni na 3. To je doba gtx275. BF ne moze koristiti GPU vise od 75% kada je na 0. Sada sa 3070 to i ne diram i ne osjetim jer je mislim stalno na 1. To se moze stimati jos u The Division 2.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Po testovima PS4 igre imaj uveci lag, i do 140ms, Ps5 igre imaju manji. Ali onda ja imam problem sa zvukom kod PS5 igara. Ne primjet ise toliko na vecini sve dok ne uzmes neki FPS poput metroa ili hell let loose. Obe su PS5 verzije.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja danas igrao Hell Let Loose citav dan na PS5 i nisam imao input lag niti zvuk problema, a primjetio bi da nesto nije u dure. Koristim Sony Gold slusalice godinama nikad problema da zvuk kasni, ili brzq. Igram Fortnite, Outriders, Warframe, 2042 sve PS5 verzije i sve tip top.
     
    Last edited: Apr 29, 2022
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ni kod mene input laga, ni audio laga nema bilo da se radi o PS4 verzijama igara, bilo PS5.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Izmedju zvuka triggera i oružja, ima brat bratu 350-400ms dilej:



    55Q65T je tv GAME mod itd ali je isto preko monitora.

    Never mind, kako rekoh, nije to jedina stvar. I ta tolika prica oko VRR, prvo, VRR je vec ubacen. Imate u display opcijama off i automatic. A drugo, koliko televozora to uopste podrzava? Moj prvi ne.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa zato im se i nije zurilo. VRR je sad puno cesci kod televizora sa HDMI2.1 jer je sastavni dio specifikacije, ali to je opet mali broj televizora. A rijetko je VRR i potreban, samo kod neoptimiziranih igara. Ili, prije su neke PS4 Pro igre u performance verziji imale 40-ak fps, to je bilo bas lose, ali sa VRR je opet bolje nego 30.
     
    NAILS likes this.
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Tebi @NAILS ukleta konzola. Igram toliko shootera sto PS4, sto PS5 verzija, i nikad nikakvih problema. A ne znam ni da se ikad iko od raje sa kojom igram koja ima PS5, zalio na takve probleme. Meni najveci problem na Hell Let Loose su losi serveri. Ne znam gdje su stacionirani im EU serveri, ali 82 ping, koji je nestabilan i skace i do 120-130ms, u trenutcima zna biti veoma rubberbanding intenzivno. Jucer bacim granatu a ona u zraku ide naprijed, nazad. Dok na BF5 npr. imam veoma stabilan 35-37 ping koji nikad ne ide preko 40ms.
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Istice mi ps plus za koji dan, je li mogu produziti? Znam da su vecinom probali na foru da stackaju ps+ jer ce po automatizmu dobiti ove nove now pakete pa je sony nesto banovao? da ne kupim i izvisim
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo resetovao sam je na tvornicke postavke. Nisam nikako kak oje uzeta u decembru pa cu vidjet.

    A ja ne znam nikoga da je banovan. Ljudi regularno kupuju po sajtovima Ps+. Jedino da to nije nesto novo zadnjih par dana.