Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kani se karbonskih bicikala i njihovih garancija. Dozivotne garancije idu na fabricke greske, u slucaju voida i cudnih lomova, koje opet moras dokazat da nije do tebe. Znam frajera da je slao ram na ultrazvuk, samo da dokaze da nije do njega. Skuplja pita nego tepsija.
    Karbonski mtb uzimas kad imas love da ga zamjenis, ili dovoljno znanja da narucis novi dio i da ga zamjenis.

    Ja sam namjerno uzeo alu bajk, i poslje vise padova, jos se ne kajem :D
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja sam namjerno uzeo carbon bajk, jer ne planiram padati.

    Neki dan smo supruzi uzeli elektricni bajk. Hoce da ima do posla i nazad, a i malog da vozamo kad hocemo da idemo na izlete i sl. Uzeli smo malo jaci motor jer zivimo 'na brdu'. Mogu samo reci da je extra osjecaj, mozes birati koliko zelis snage, a koliko ti da radis nogama. Ugodno je ovako za izjbeci guzve oko 8 i 5. Nismo jos testirali kako treba, pao snijeg, ali nadam se da ce moci barem 30-40km dnevno da se predje na bateriju. Oni kazu da moze i do 185 km ali to je vjerovatno na najmanjem nivou, ravan teren i pero-laka kategorija. Shimano su baterija i motor, 14 Ah, 501 Wh, 60 Nm
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ja licno i ne ganjam carbon ram, jedino sto imam od carbona je viljuska na gravel bike-u i 2 headset spacera :) . Htjedoh samo reci da i kod najskupljih brendobva ramovi pucaju...i to ne samo prilikom pada vec i kad naleti od tocka kamen isl.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Odlicna investicija, i u zdravlje i u prirodu. Ovih dana mi nema nista mrze upaliti auto. I to ne samo zato sto je litra dizela 2.5 eura :D

    Upravo sam prijavio stariju cerku na MTB grupu, isto udruzenje koje ima i izvidjace, ugl imaju sve. Super joj je zanimljivo. Pa su i mene navukli kao instruktora. Zanimljivo pravo, ucimo dosta tehnike, vozimo kroz sumu, skacemo zezamo se. Sve dijeca od 9-12 godina.

    [​IMG]
     
    kvaju, Pelikan, donjapa and 1 other person like this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nikad cuo za komponente. Za vecinu stvari i ne pise brend.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Microshift se koristi na najjeftinijim bajkovima. I kmc lanac prepoznajem. Sve ostalo je žnj.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Microshift Advent X, bara-bara sa Deore. Strasno su napredovali u zadnje vrijeme. I Shimano ima odron komponente samo eto jace je ime.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Shimnano stiker lijepi ko stigne. Svima daju licencu. Samo imas Shimano ranking. A ja ovaj Dacron shifter ne mogu ni izguglat.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kad mi stavi altus ili tourney na bajk od 800 eur, samo se kiselo nasmijem.
     
    Lamagician likes this.
  11. Almir

    Almir Komšija

    Pazario sam cube aim sl, tu je bio sa cijenom i scott apsect 950, slične su i komponente bar meni onako na prvu, valjda se nisam zajebo :) ugl to je neki max koji sam planirao...

    Šta koristite od aplikacija za praćenje, vodio bi neku statistiku km,vrijeme,mape, i sl, čisto onako radi sebe...
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam kako Strava dole radi ali u Swe je razradjeno maximalno, sve staze u unesene, sve se prati maximalno.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Strava,sports tracker,runtastic,...

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ili uzmeš neki sat koji staviš na bajk. Mjeri brzinu, prosječnu, kilometražu, ukupna kilometraža i šta će ti više. Evo mape i zaebavanje sa telefonom.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na godišnjem pa malo po vlasicu bajcom. 69,7 kmh max brzina danas spucao turu skoro 50km Turbe-Babanovac-Travnik-Turbe od toga pola uspon od 6-7% nije bas lako ali vrijeme narednih dana katastrofa izgleda.
     
    NAILS likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    U nedjelju je u Ze bilo fino, sunce 28c. Kontam moze se roštiljat kad god, odoh ja na bajk. Vidim idu kiše.

    [​IMG]

    Nisam puno, nekih tridesetak km. Ove godine sam najmanje napraio, 275km. Do sada obicno napravim barem hiljadarku.

    Sto se aplikacija tice, ja sam koristio endomondo i bila je super. Tacna. Medjutim neko ih je kupio i ne radi godinama i ako je ima na marketu. Sada samo brzinomjer. Iskreno i ne treba vise nista. Sa Sa stravom mi se bas nikad nije dalo zezat. Vrijeme i predjena kilometraza i meni dosta.

    Probao sam malo da vidim kako ide sa Mi Band 5 i to je bas gnjavaza nizbogcega. Vibrira dvadeset puta u sat vremena iz X razloga.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imamo isti taj sigma satić, samo moj je krepao ima dvije godine. Ja nema šanse da palim mob i zezam se oko toga. Sjednem i vozi sad nemam ni taj satić.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako misliš na moj, ovo je INBIKE 528. Prvi je otisao sa ukradenim bajkom pa sam drugi kupio. Treca mu godina. Kolega ima svoj 7g. Bilo ih je po 20KM na piku.

    Evo ga skoro 6$ lol. Star je model pa je vjerovatno zato jeftin:

    https://www.gearbest.com/bicycling-gear/pp_167273.html
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    Gradim gore neki objekat pa nisam imao priliku da se zabavljam ugl samo obaveze,ali čekam vrijeme kada ću moći malo i vozati bajk.. nekada prođem autom od travnika tkz starim putem preko galice , kakva dionica :) nekada planiram sa bajkom odraditi uspon :) ugl kada dođe vrijeme planiram se i gore vozati ima potencijala :)
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vedo likes this.