Koji soundbar?!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MakiBa, Nov 16, 2019.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Mozda su ti dobra alternativa soundbaru kvalitetniji zvucnici za kompjuter, 2.1 sistem npr. neki logitech. Zavisi koliko prostora imas oko tv-a.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma mislio sam cisto ispod TV-a nabaciti soundbar neki bez dodatnih kablova.

    Svakako se žena ibreti cim se kablo novo doda i spaja. Dnevna soba mora biti clean.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam od kolege sa foruma uzeo LG soundbar može uredno se spojiti i povezati sa "smart" daljinskim od samsunga.

    Mada koristim amazon fire tv stick 4k model pa sa tim daljinskim sve regulišem.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    thx
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    nije soundbar ali jesu zvučnici... danas sam se nasekirao oko racunara kao nikad do sad :) prestao mi jedan satelit na Z-2300 raditi... skontam da nije do satelita nego do chinc-a na wooferu... nadjem na netu kako se rastavlja, rastavim, vidim svi lemovi dobri. očistim dobro sve, raspušem, provjerim je li sve na mjestu, sastavim i radi sad sve. Čisto ako se opet desi, ima li neko preporučiti pedantnog električara da to fino sredi, jer je sve zaliveno smolom, svi lemovi i sve. Bas nisu stedjeli, a iskreno, da mi sad crkne GPU mislim da bi se manje nasekirao, jer ovi su mi zvučnici najdraži dio računara. Samnom su od 2004 :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo opet prestao da radi satelit... ima li ko nekog dobrog elektricara da se posveti? Mene strah da diram, jer znam da cu sjebati...
     
    Vedo likes this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Qler likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne mogu da provalim šta je, kasnije opet samo od sebe proradilo... Mijenjao satelite, ono lijevi i desni, isto se ponaša, nije do njih i njihovog kabla sigurno...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    U glavnom sad bi se ranio :) djeca dirala monitor i Jack nazad se iskopao, jer su u monitor spojeni... Bio i prošao.
     
    Vedo likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hoce, zadovoljice. Razlika je nebo-zemlja, veca nego kad poredis sliku na jeftinom TV i nekom OLED-u.
     
    Haker likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesu li svi ovi sound-barovi mono?
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Koliko znam, mislim da sam vidjao i stereo i surround.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nesto kontam mozda su mono preko BT a stereo preko aux i optičkog. Samo te stvari nisam vidjao precizirano u specifikacijama.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako je 2.1 onda nije mono.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nemoj ti to kupovati ne mogu se oni na factory resetovati

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and dino73n like this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato i pitam. Znam da sam poslusao par njih 2.1 i bili su mono. Sad sam bio u domodu i imaju par 2.1 sistema ali mi odmah rekose svi su mono. Eto ti za taj Hakerov, pise da je stereo na auxu:

    [​IMG]

    Ukucaj na google soundbar mono i vidjet ces "return of mono" bllshit clanke. Isti je problem i sa FM BT modulatorima. Ima ih jako malo koji su stereo.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Nekako su mi ovi soundbarovi samo za blockbustere, za sve ostalo su mi nekako preduboki basovi ili efekti u pozadini a dijalozi nekako u drugom sloju da ne mogu čisto da razumijem šta čujem.Imamo sam neki jbl soundbar i prodao ga ubrzo. Bolje je kad tv ima fabrički ugrađen brand name sound, što Samsung izbjegava da bi tušio svoje sisteme. Imaš establirano ime, izbaciš poluproizvod na tržište i tušiš dodatnu opremu, klasika.
     
    Last edited: May 14, 2022
    NAILS likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Što noviji TV to lošiji zvučnik. Istina da su sve tanji, nema se prostora, sa druge strane iPad pro ima kvalitetniji zvuk od ovog televizora.

    Ja još nisam kupio, TV sam kupio za dan, oko ovog peglam već par dana.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk