Koji soundbar?!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MakiBa, Nov 16, 2019.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Od ovih ozbiljnijih barova tek ide JBL Bar 5.1 Surround pa gore. Ne stari vec ovaj novu updatovani. Ali mu je i fina cijena, 1300KM. Pa kontam bolje ici na Zz906. Upola cijene.

    Koliko bi izbor bio laksi da TV ima audio analogni izlaz dok je izbor zvucnika sa optičkim ulazom gotovo ne postojeci. Sjetih se ima i onaj 2.1 logitechov sistem, Z600 nesto sa opcičkim koji sam prvi put htio uzeti ali je on oko 400+ KM kod nas.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je Z625.

    Ja imam Z623 u dnevnom (vezan na TV preko stereo jacka), polovnih po OLX-u ima za manje od 200 a mislim da pojede sve te soundbarove ispod 5-6 stoja...
     
    NAILS likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma soundbar je praktican. Ja imam bas soundbar od 5-6 stoja i zvuk je odlican. A zauzima manje mjesta nego zvucnici. Subwoofer bezicno povezan. Bonus, bluetooth, HDMI ARC i opticki ulaz. Pali se automatski sa televizorom i ima virtualni surround (zvuci kao gimmick ali u praksi fercera fino).
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo. Imam ja pojačalo i dva velika zvučnika, tako sam do sada koristio. Zato sam i razmažen na zvuk više nego na sliku, ali da opet sve to povežem i zezam se sa šumom kablova nema šanse.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam od kolege sa foruma uzeo LG SJ2 2.1 solidan soundbar.

    Ko voli filmove svakako treba razmisliti o soundbaru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo uzeo sam i ja sa pika LG nb300 za 200km. U ovom momentu mi je 200km bio limit i kontam bolje ovaj za 200 nego Vivax nov za istu lovu, ovaj je ipak bio oko 400 nov ima 300w i sigurno bolji zvuk od svih ovih entry level.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo dođe soumdbar. Polovan sam kupio, star je par godina, danas bi bio ovakav 400-500km

    Za filmove super, za TV manje super ali opet ok za muziku srednja žalost.
    Ne može se mjeriti sa set up-om koji sam imao ali opet sam zadovoljan s obzirom kakvi su zvučnici od TV-a

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Raja, moze li preporuka za soundbar do 500 KM. Kontam mozda ovaj kupiti, Sony HTX8500, ili ima nesto bolje u ovom cjenovnom rangu. Filmove, serije i PS5 bi furao.