Akcijska ponuda igara

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Dec 26, 2008.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Igrao sam zimus ili jedinicu ili dvicu i odlicna je bila.
    Na zimu opet i tricu poceti

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bioshock Kolekcija vam je djaba na EPIC store.
     
    Reventon likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako im se isplati vise, i zasto origin i steam nikada nemaju ovih akcija, pa makar za stare indie igre.
     
  6. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Fun Fact: Epic je u minusu milione dolara zbog ovih poklona, ali nastavljaju po marketing planu (do 2025. ako se dobro sjećam, nisam siguran)
    To im je način da se izbore za status

    Sad, da li će se taj plan promijeniti s obzirom na to da svi drugi polako ukidaju launchere i propale pokušaje shopova i vraćaju se na steam, vidjećemo...
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imao je i Steam summersale nekada akcija gdje se moglo uzeti pravo jeftino, ali godinama vec su slabi
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa i EPIC Store kako privlaci sve vise igraca na svoju platformu sa ovim free igricama tako im i prihodi kroz EPIC Store rastu. Mislim da su prosle godine imali skoro milijardu prihoda kroz EPIC Store. Naravno najveci prihodi su im i dalje kroz UNREAL engine i Fortnite koji i dalje ima milione aktivnih igraca koji kupuju svaki skin u igri.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemaju oni, od korisnika koji uzimaju free igre, nista. Mozda sam pisao ali jedna igra je prosle godine imala veliki uspjeh, jaku pridaju. I developera su pitali, koliki je procenat bio sa EPIC-a u odnosu na Steam. Lik rece: 1%.

    Slabo se tamo kupuje. Sad su promjenili kupone pa su sada mislim 15% a ne 15$. Nema vise kupovine za 1$ igara.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jos uvijek nisu ni blizu profita ali dok je Fortnite-a ne mora ni biti.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Kako nema koristi. Dobiju user metadata na prodaju kinezima, em su free naslovi lagan način za boostanje user basea. Koliko je aktivan takav user base to je totalno druga priča, ljudi tu da pokupe naslov i doviđenja, sljedeci im login kroz mjesec dva.
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nemojte zanemariti činjenicu da obično daju "standard" verziju igre bez DLCova. Pa ljudi koji igraju neku igru kupe DLC pack pa time Epic i ostvari neku dobit.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Navali narode dok ima, nego ako je ko discordas, daju i discord nitro mjesec free, doduse vazi samo ako niste prethodno ispucali kupon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li ovo Steam poceo kao Epic:

    [​IMG]

    Bila je free na Epicu ali ne znam je li sa DLC-ovima.

    3070 tjera ovo na 40-70FPS, nice.
     
  15. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Fall Guys je od prije par dana free 2 play na svim platformama. Fina zabava sa rajom.
     
  17. chenta

    chenta Aktivista

    Witcher 3 Wild Hunt za 6 eura na steamu ljetno snizenje, odlicna kupovina ko jos nije odigrao.
    Ja uzeh Dirt Rally 2.0 za 5 eura.
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bila je citava trilogija free.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    FearLess and EL NINO CFC like this.