Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Cojana

    Cojana Novi član

  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Tesko ces naci nekog da ima bas taj model.
    Mislim da je Hisense bolji ovako po specifikaciji ali generalno sada u đanjim dijagonalama nema kvalitetnih televizora.Takodjer vidi da hisens daje 5 gosina garancije pa uzmi onaj sa duzom garancijom.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Iznenadio me kako ovaj Tizen radi na TV-u sve aplikacije rade savršeno, ostavlja uredno u memoriji par aplikacija tamo da nastavlja video na YouTube poslje netflixa bez problema, još nije trznuo nijednom.
    Mana je što nema aplikacija, konto sam ga ima barem ove mainstream. Chroma nema, nema nikakvog pretraživača osim ovog samsungovog, nema shurfshark što bi mi trebalo i td

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ipak je to tv, za neke stvari nema zamjene računaru... Ali drago mi je da si zadovoljan...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za dodatke android box ili povezati tv na komp i imas sve

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  6. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Uzeo na kraju Samsung 65” AU8072. Prijatelj ga posjeduje i cini se sasvim ok, pogotovo za ovaj novac.

    Jedino sto nema AUX izlaza tako da zvucnici idu u ostavu i pocinje potraznja za nekim soundbarom.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, jel neko uzimao TCL miniled modele ?
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Može preporuka za 55" 4K TV do nekih 1200KM?
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  11. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Hvala, ne bih Samsung zbog Tizen-a
    Sony i TCL mi djeluju najprimamljiviji sad zbog čistog androida, ali nisam siguran koji model odabrati - da se ne zeznem pa uzmem nešto sporo, buggy isl.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ni Android na Sony-ju neka sreća u pogledu brzine i stabilnosti.
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sta ce ti android na TV-u ? Kupi TV i android box dobar i tjt.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovi najnoviji Sony modeli bi trebali bit dobri. Napravili su veliki skok u izboru SOC-a prije par godina. Al opet ovo ne vrijedi za jeftinije modele, ne vjerujem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam imao i Tizen i sad evo Andorid na Sony... Iskreno oba su mi radila prvo dobro. Doduse nisu entry lvl modeli pa mozda i to ima, ali npr poslije Andorid na Phillips ovo na Sony je miljama ispred.
     
  16. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ovo sam ja kupio prije 2,5g na sniženju za 1200KM i prezadovljan, ali vidim da LG ne nudi više ovakve modele u tom cjenovnom rangu:

    https://www.lg.com/us/tvs/lg-49SM8600PUA-4k-uhd-tv

    Andorid platforma: Netflix, HBO, Amazon Prime, Disney+, Racuten.

    Nema web browser.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Hvala momci, odlučio sam da ću ipak malo sačekati. Vjerujem da će biti kakvi popusti pred svjetsko prvenstvo i za black friday. Do tad ću imati i veći budžet, pa ako bude sreće - možda budem išao na XR55X90
     
  19. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  20. xman

    xman Komšija

    Samsung Tizen,pojavila se nekakva vertikalna crta preko cijelog ekrana... Sta bi moglo biti?