All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale jebo ga ti, a dva-nula hadei sezdes-ses kilovata ?
     
    Haker likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ipak Škoda ide uz bradinu u petoj sa četri osobe :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko jedan benvej u familiji nedavno, kaze na uzbrdici na autoputu mi uvijek isao do 180-190 i kapak, zadnjih par puta 200 lagano i onda jednom kraj, skrsena radilica, daj novi motor.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Skoro pa smo ko oni. Evo moje uobicajne rute do i od posla, racunaj da bi i ova jutarnja bila kao kad se vracam kuci da ne krenem ranije samo guzvu da izbjegnem.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pola sata je okej za to, sat je vec previse.
    Inace je u vecim gradovima po evropi javni prijevoz brža alternativa za otici na posao i nazad.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bice i u sarajevu dobro kad zavrse tramvaje, al to kad ce biti gotovo Bog sami zna.

    pustaju polako nove trole koje mislim primaju i vise putnika, kao sto ce i novi tramvaji pa bi i to dosta trebalo da redukuje guzve.

    planiraju i uvesti adaptivne semafore, al i to Bog zna kad ce, mada je super opet sto se radi na nekom unapredjenju. danas u prolazu gledam nove šine sto su postavili, ima da tramvaji klize sad.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    @anel007 što ideš kroz grad, što ne ideš kontra?
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    @Qler zena radi kod hitne na socijalnom pa zbog nje

    @XTRage javni prevoz bi bio ok da linija stup-vogosca ne vozi svake prestupne. Npr druga smjena se zavrsava u 19h a prvi bus koji vozi prema vogosci je u 20:10 (kad uopce vozi)

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eto :) to je ono sto sam pisao i ja sam, nikad ne znas razloge zasto neko ide kako ide :)

    Evo jutros malog ostavio kod punice, ali poranio, pa sam koliko toliko izbjegao guzvu.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Trola nova vec vozi, samo nisam imao priliku se provozati. Je li ono rekose free probna voznja do nekog datuma?
    Ja kad planiram do firme (remote se radi inace), idem trolom/tramvajem/pjeske/bajkom u firmu, kao i vecina kolega, jer:
    1. Firma u gradu, nema parkinga free, a dnevna (pre)skupa, ako idem bajkom mogu ga unijeti u office/podrum
    2. Zdravije (posebno bajkom ili pjeske kroz vils) & ponekad brze (valja naci ponekad slobodni parking, zna biti puno, a ovako trola ide direktno do firme, svratim usput i da doruckujem negdje)
    3. Cijena goriva, potrosi se puno goriva, a ceste spice budu, narocito u povratku

    Sto se tice elektricnih auta ne planiram uzeti skoro, jer:
    1. Cak i sa subvencijama to je i dalje preskupo da uzmes neki auto normalne velicine da nije neki VW eUP i sl.
    2. Baterija kad dodje na red da se mijenja ce biti jako skupa
    3. Kod vecine auta mala autonomija, a stanice za punjenje mozes nabrojati na prste jedne ruke, za grada ok
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Yup, prijevoz s novom trolom free do 6. juna cini mi se.

    Meni nije bio toliko problem, jer mi je trola blizu iza zgrade i do opet stanica bude blizu firme. Jedino su gadne one ujutro guzve i u povratku. Kad kuci krenem svakako onda idem na tramvaj jer mi je usput kafa na otoci i onda lagano pjesce do nedzarica.
    Sad sam promjenio firmu, nisam vise na hibrid modelu, sad je full remote pa mi nema toliko kretanja :D

    Sto se tice elektricnih auta, najavili su neke subvencije, od 5k do 10k maraka.

    [​IMG]
     
    Reznor likes this.
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vi zaglavili na tim gradskim gužvama, ja sam mislio da mnogo znam sa 16 godina vozačkog iskustva dok nisam doselio u planinu, i tek sad sam postao vozač.
     
    Last edited: Nov 29, 2022
    Eldorado likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    dvije nove godine sam slavio na Zvijezdi. Ali oba puta bez lanaca dosao do doma :)
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma



    Brže ubrza od 200 do 300 nego moj auto do 100 :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Okolina zamagljena jbte .Svaka cast ovim ludjacima kada smiju ovsžako voziti na javnom putu

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kamera ne moze ni docarati sta oko uzivo vidi, pogotovo okrenuta prema naprijed.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nisam ni ja na Pežoa, već na terenca
     
    Last edited: May 28, 2022
    edgsi, Eldorado, Qler and 1 other person like this.
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sve legalno :D
    Najjace vozi preko 400 i ubaci se u srednju traku jbg nikad ne znas :D

    Negdje procitah pun tank potrosi za 12m pri max brzini :D
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ovo se desi. Prvi put da sam slikao auto ovako ofirno još mi telefon ispade koliko sam se zbunio :D Fin čovjek neki, ponudio mi da sjednem, ja odbio :F[​IMG][​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    NeTRa1der likes this.