Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovi iz Asetek-a jesu patent trollovi ali su najbolje napravili mounting sistem i najtišu pumpu kad su ovi noviji modeli u pitanju, dok je CoolIT totalna suprotnost (osim po cijeni). Sjećam se da je na H60 aluminij bio toliko mekan da su navoji za šarafe odmah propali. :)
     
  2. black

    black Komšija

    Meni ne treba neka pretjerana snaga hladjenja jer kod mene Xeon E3 V3 sa turbo overclockom.
    Mislio sam uzeti Seidon jer je povoljan , pa usporiti pumpu malo da se ne cuje.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije preporučljivo usporavati pumpu, a zna se desiti da bude glasnija nego kad radi na maksimalnom broju obrtaja. Zato sam i predložio Kraken jer je njegova pumpa dizajnirana za varijabilni broj obrtaja.
     
  4. black

    black Komšija

    Malo mi je problem cijena jbg , nisam nesto pri parama.
    Mozda nabavim i kakav low profile cooler.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa bolje onda ne kupuj vodeno, nego zracni kuler
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od tih niskoprofilnih malo koji valja (10-tak stepeni bolje od Intel-ovog coolera), tako da je tu AIO dosta bolje rješenje. Uzmi slobodno Ver.2 Seidona samo ostavi mogućnost da vratiš prodavaču ako pumpa bude zezala ili bude neuobičajeno glasna.
     
  7. black

    black Komšija

    Zvao sam winwin.ba i rekli su da ce pogledati mogu li nabaviti , nadam se da ce brzo javiti.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeftinije će te izaći preko pik radnje.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li ko LC Power CC 120? Nema reviewa puno, cak sta vise, slabo ih ima, ali ovo sto sam citao je da je raja zadovoljna, cijena mu je odlicna bas, sta vi mislite?

    Kontam ga nakaciti na non-oc super vreli 3770K?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja sam cuo da ga hvale kao super entry hladjenje, sta ces hladiti, jeli ono 3770K.
     
  11. efo

    efo Komšija

    Jel tu negdje sa 212 evo?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Navodno je čak malo bolji od 212 Evo, ali ne znam iz prve ruke.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jep, vreo primjerak, vec 2.5 god je na stocku, nisam imao problema nikakvih nakon nanosenja mx-2 paste, ali sta ja znam rekoh, mozda da se sto se kaze bas osiguram sa njim :D :D
     
  14. efo

    efo Komšija

    Ja ovaj LC CC 120 mogu zabaviti za 39km preko firme. Ako je istina da je kao 212 evo ili cak malo bolji, onda mi je to no brainer za nadolazeći 2600k iz Amurike. Vjerovatno ovo kupujem ponedeljak, utorak, pa ako bi jos neko ovaj cooler nek baci pm
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svaki 3770k je vruc hahha, ja sam imao tupavi koji nije mogao vise od 4.5 GHz, ali je bio nekako cudno hladan na velikim naponima, dok drugi 3770k je bio mnogo bolji, max oko 4.8, ali bio je paklen, na 1.2V se grijao kao ovaj prvi na 1.4V.
     
  16. efo

    efo Komšija

    Uzeo sam ovog LC-CC-120, mogu reci da sam zadovoljan. na 4,43GHz drzi i7 2600k na manje od 70 stepeni, oko 68 se vrti maksimum.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

  18. chenta

    chenta Aktivista

    Taj ti je model sa jednim fanom, trazi da u imenu modela ima DUO.
    Imam taj kuler i mislim da za taj budzet neces naci bolji, na testovima je rame uz rame mnogo skupljim i vecim kulerima kao npr. bequiet dark rock pro.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima li jeftiniji ?

    Može i 9 cm ventilatori. Isti ovaj samo da je manji ?

    Nekad sam za ovu lovu mogao kupiti vrhunski Scythe...Ima li sada Scythe ili je i to otišlo s cijenama kao Noctua ?
     
  20. irhadkul

    irhadkul Komšija