1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije me to ranije zanimalo al evo pogledah malo po YT,radi eksterni display na ovom Mac-u bez problema samo sto ocito taj vaš HP dock ima problem sa M1.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    HP dock ima problema i sa HP laptopima od 10 hiljada, tako da me nista ne cudi. @dino73n sretno! Sad si pravi apple fan.
     
    Mujka and dino73n like this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ništa ako nema Apple sticker na autu :D
    Nek je sa srećom, super su im uređaji za kućnu upotrebu. Ne bi fulao ni da si iPad uzeo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Radi dock na Intel MacBook i na HP-ovima, ali eto, hajde neka vam :)
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nek je sa srecom, M1 Air je zvjerka. Ja imam 2018 pro i generalno prezadovoljan sam. Ima tu i tamo mana, al to se prvenstveno tiče softwera jer vise naginjem ka samom UX-u od Windowsa koji mi više odgovara. Ali sto se tice hardwera nemam sta reci, touchpad vazda prica za sebe, zvucnici, ekran je isto dobar, build quality vrhunski, a najvise sta volim jeste jako dobra baterija.
     
    dino73n likes this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Koji imate g5, g2 ili neki treci? Radi on, vecinom. Na G5 se desi nekad kad je laptop u sleep, spojis ga tek na dock, probudis iz sleep, pobudali dock, nece da prepozna sve monitore ili mrezu i slicno.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako mislis na HP, najstariji je G5, elitebook sve
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ma na dock, ne laptop, kod nas su HP dock G2 i G5. Kod mene je konkretno dock G5 i desi mi se ponekad problem. Al hajd da ne spamamo macOS temu :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam 4 space grey stickera a i auto mi je iste boje. Tako da i ako ih zaljepim samo cu ja znat da su na autu

    Zadnjih godina sam se udaljio od kompa,sve po telefonu pipkam. Tako da mi se nije islo na touch screen a pozelio sam pravu tastaturu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dobih od firme ovaj MacBook Pro 14.2", nesto najbolje u zivotu sto mi je doslo u ruke.
    Jedina mana: i dalje treba adapter/dongle za USB-A.
     
    dino73n likes this.
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Evo ja cekam moj vec mjesec dana, ni Apple ne moze dostaviti prije juna.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    mana je sto industrija jako sporo ide u implementaciju type - c porta. a pricamo nesto sto postoji vec 7 godina.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovaj macbook air m1 je stvarno čudo od uredjaja. Juče nismo imali struje čitav dan i na telefonu uplatim dodatni net 20gb na 24h i napravim hotspot zakačim se sa mac-om i preko eon-a odgledam moto3 moto2 i motogp pa onda predugu trku F1 pa onda mali gledao YT i naguramo na skoro 9H SOT i to sve sa ispod 50% baterije. Nekih 44-45%.
    [​IMG]
     
    dams82, zippoo, Reznor and 7 others like this.
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam ovdje macadmins.slack.com nasao 90% stvari koje mi trebaju za Macove
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dok god je dock "Display Link" kompatibilan, moze M1 na 2 eksterna monitora bez problema.

    Znaci nema 14" M1 pro ni za lijeka. Mozda krajem juna.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam narucio par komada za kompaniju u kojoj radim, i mi smo neka VIP lista, 6-7 sedmica dostava za neki medium MBP 14" M1 Pro
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja jedva dodjoh do macbook air m1 u sarajevu. standardna navlakusa na piku da ih imaju na stanju radnjama. medjutim pola ih se ili ne javlja niko na telefon ili nemaju na stanju.

    recimo univerzalno i dalje promovise base macbook air m1 sa starom cijenom od 1820KM, ali i isti model sa novom cijenom od 1999KM. Vjerovatno navlace ljude da pitaju za ovaj od 1820KM i kad kazu da nije to ta vise cijena nego 1999KM pa da se ljudi svejedno odluce za tu onda skuplju cijenu. Svakako nam je takav mentalitet naroda da padaju na ovakve stvari.


    btw svidja mi se ova Ventura. Malo mi je falilo da betu nabacim, al mislim da jos nije public beta nego za developere, pa sam se odlucio ipak suzdrzati nekako :D
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nemoj jos, nije to stable


    Sent from my iPhone using Tapatalk