Potpuna kontrola

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Dr. X, Aug 30, 2006.

  1. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Jaran mi je maloprije poslao pjesmu preko MSN-a, kada sam je pokušao pokrenuti iskočio je nekakav prozorčić u kojem je pisalo da je ova pjesma moguća prijetnja i da ju je izbrisao. Pjesma nije bila zaražena jer je antivirus pokrenut i nije pronašao nikakvu prijetnju. Sada me zanima kako da namjestim da ja imam potpunu kontrolu da situacijom da isključim to automatsko brisanje jer mi užasno ide na živce kada računar uradi nešto bez moje dozvole.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Predpostavljam da imas instaliran SP2 na nekom od AMD 64 procesora i ukljucen ti je automatski hardwerski firewall koji je izbrisao pjesmu jer si je pokusao otvoriti klikom na link u msn prozoru. SP2 ima integrisanu podrsku za microsoftove programe koji posao odradjuju sami. Kad se skine pjesma koja nije zipovana (posto firewall predpostavlja da je to .exe file), nemoj otvarat pjesmu iz msn prozora nego je pokreni iz msn download foldera. Nadam se da ti je to u pitanju.
     
  3. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Procesor je doduše Barton, ali mene zanima ima li opcija da se to isključi?
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Vjeruj mi da ne znam, eto kazes mi da imas barton a ja sam mislio da je to opcija samo za 64-orke, mislim samo sto se tice msn-a, znaci ne radi se o hadrwerskom firewall-u. Vec je neka zastita implementirana u sam msn izgleda. Evo ceprko sma po msn optionsu i nisam uspio nista nac. Mozda neko drugi zna sta, kako.
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    to je do msna, instal mess msn, msn plus i problem rješen*
     
  6. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ili neka promijeni extenziju fajla koji ti šalje (npr. u .txt) pa ga, kad ga primiš, vrati na originalnu. To pali.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Kad ti neko posalje .mp3 file, odes u My Received Files i kopiraj mp3-cu na nekko drugo mjesto i moci ces bez problema pokrenut.
    Ali samo ako prije toga nisi pokusao pokrenut pjesmu iz MSN-a.
     
  8. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    A moras li ga bas pokrenuti iz Messengera , imash ga u Recieved Files i tamo ga pokrenes :D
    U najgorem slucaju uradis ovo sto je rekao Shenron , nije tako komplikovano :mrgreen:
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni pokreće odmah bez problema iz messengera :roll: