BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. Samir_

    Samir_ Novi član

    Jeste li primjetili da zapinje i ledi nova platforma na moja tv? Neki dan kad nisam daljinski kroz prozor bacio ...
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ih treci put zovem zbog toga. U toku dana se vise puta desi, kanali stopaju, internet padne. Reset modema pomaze, kroz pola dana ponovo isto sr.
     
  4. Samir_

    Samir_ Novi član

    Ma kod mene blokira platforma, nemam problema sa štopanjem kanala i interneta. Jednostavno zablokira "Menu" ne mozes pojacati, promijeniti kanal itd.. i onda nakon pola minute odblokira i prebaci za trideset kanala (onoliko koliko si puta stisnuo dugme u međuvremenu)
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako ce tek štopati android boxovi kad krene :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I meni stopa s vremena na vrijeme nekad uopste ne reaguje na komande.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Iskreno se nadam da nece uzeti najvece krseve i da nece odmah biti sranja
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad krecu android boxovi? kontam i ja da ih zovem da mjenjam zte za nesto novije, al kad spomenu android box mozda to pricekati? hoce li dodatno naplacivati?
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trebali su 18.05 ali su odgodili.Bila je najava android boxova bez naziva modela i sl.

    ZTE 512 mb rama :D


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene opet problemi na Moja TV... Evo cetvrti put zovem, tri puta monteri dolazili i nisu rijesili problem. Jedino sto su uspjeli u trecem pokusaju je da su mi oborili brzinu interneta sa 45 na 27mbit. Kanali i dalje stopaju, resetujem modem bude malo bolje, pa opet isto.

    Al me najvise iznervira ovaj na 1444 kad sam prijavljivao kvar. Kaze ne moze preko wifi vise od 25mbit, samo na kablu... Kad ga nisam poslao u pizdu materinu.

    Pa zar je moguce da takvi ljudi rade u tehnickoj podrsci. Svijet prije 10 godina imao brzine koje oni sada nude.
     
    Reznor likes this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tako i meni isto bilo tj i sad je isto mozda i gore
    Trazio povecanje brzine, povecali tako da preko vikenda nisam imao neta i zovem kazu docemo ubrzo, dodjose ne u ponedjeljak vec u utorak i kad su “napravili” konekcija mi non stop puca, a ako kisa padne nema skoro nikako neta, a brzina nije stabilna, nije ni 25, iako pise do 50/8, Net4. Kada sam jednom zvao, lik ubode iglu i resetuje modem kaze javi ako bude opet problema i ode, ono wtf.
    Tako da neki ozbiljniji troubleshooting se od njih ne treba ocekivati, tako je kako je


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    na 1444 ti se javljaju osobe koje su prije radile na tel informacijama, imaju listu odgovora koje ti mogu dati i to je to, eventualno te mogu uputiti na strucnu dezurnu sluzbu, sve osim standardnih informacija ti ne mogu i ne moraju dati
     
  13. chenta

    chenta Aktivista

    Mislio sam mjenjati paket za vecu brzinu a sad nisam siguran da cu :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fazon je sto ga nisam ni pitao nista, nego sam valja gluposti.
    Nije da su monteri nesto pametniji, hajd prvi put mi je mladji momak donjeo novi modem, sa njim se moglo nesto i pricati.
    Al drugi put dolazi stariji monter i mijenja mi kablo od telefona. Uzima moje od 2m i stavlja svoje od 1.5m, i sad je nategnuto oko vrata ko pracka.
    Treci put je isti taj nesto oko kuce gledao, ali nista novo nije uradio osim sto je smanjio brzinu.

    Zadnja dva puta nisam bio kuci zbog posla nego supruga, a monter nije htio doci poslije 15h. Nije se moglo sa njim nista pricati ojo problema. Vidjet cemo ovaj put, rekao sam da ja moram biti tu, neka mi se prilagodi. A trazit cu i umanjenje racuna za ovaj mjesec.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da nude brzine koje ne mogu pruziti sa trenutnim serverima. Kuca mi je 300m od centrale, nije do linije jer je godinama radilo bez problema.
    Kako su poceli nuditi HD pakete i vece brzine krenuli su problemi, po meni to je samo do servera.
     
  16. chenta

    chenta Aktivista

    Ma ja necu da mi sjebu stabilnost pa da se moram zezati oko toga, neka je 25 mbps al da je kako treba. A to od kako su krenuli novi paketi primjetim da nekada konekcija crasha a prije se nije desavalo, a i ponekad zaledi mojatv interface .
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da imaju barem normalnu ponudu NetFlat paketa, pa bih uzeo samo internet. Al trenutno im je NetFlat 20 sa 20/1 brzinama 39,90KM, pljacka.
     
    zdici, EL NINO CFC and chenta like this.
  18. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Je li dolazilo do kakvih poskupljenja za MojuTV?

    Imam MojaTV Net 4 paket evo 3. godina i vidim jučer da je pretplata s 45 porasla na 48km..
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    ... samo sto kad se ulogujem na njihovu stranicu, i dalje stoji Net 4.

    Hvala!