Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja sam prije dvije godine kupio S20+ i kad sam vidio kakvu sam glupost napravio nisam ovdje plakao na android temi nego sam ga prodao u roku odmah i sa osmjehom na licu ispušio 200KM i kontao:uh što dobro prođoh samo nek sam se kutarisao govneta. Poslije tog poteza sam kupio svoj prvi iPhone i nasao srecu u njemu. Tad je pocela era mene kao ljubitelja jabuke. To je bio dan kad sam zavrsio sa samsungom a i tad sam rekao ako huawei dobije google podrsku mozda opet njeg kupim nekad. Do tad sam na čekanju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor and Haker like this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod androida Samsung nije be all and end all. Da si kupio pixel možda bi ga i sada nosio :)
    I meni je Samsung odron, kao i svi ovi Kinezi. Sa tog aspekta Apple jeste super, dobiješ jedan premium fon i nema zajebancije.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dex i na Lumia mi je radi odlicno, pa na Huawei P30 i sad na Samsungu isto. Pravi mali PC dobijes, pa prvu pomoc. Wireless power share koristim isto pravo cesto da dopunim sat, a inace koristim od Nokia Lumia 920 wireless punjac za telefon. Spor je katastrofa, ali na poslumi uvijek na njemu stoji :) i miran sam.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj plakanje jer se na forumu raspitujem ima li rjesenja prije nego sto se rijesim mobitela. Covjek “ljubitelj jabuke”, kult svega mi.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    I odmah religiozni rat izbije hahaha nije se više poruka na forumu razđjenilo u pola godine

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma dobro je to malo, cisto da se uzburkaju strasti.

    Meni je jabuka dobra obzirom na podrsku. Da ima nekiuh mana ima. Ali za moje potrebe savrsen telefon u svijetu telefona.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Build quality,software update,global warranty,aftersale value, mogucnost dokupa 36 mjeseci no matter what garancije je nesto sto je u mojim ocima miljama ispred nekog scrolling screenshota u jpg formatu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Vedo likes this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam do sad naveo sigurno 15 stvari koje koristim na androidu, a nemam na iPhone. Resale value mi nista ne znaci, poslije dvije godine svakako uzmem nesto drugo iz znatizelje, stari mob dam roditeljima da se i oni “ponove”. Garanciju dobijem sta god kupio naravno, necu seliti u Tasmaniju, pa da gledam i na to nego prosetam 5min do filijale operatera.

    Jesam li zaboravio da nema dedicated back button? Eto vec sam se navikao da sam osakacen za to. Da je stvar jos gora, back obicno bude gore lijevo, pa moram dizati ruku svaki put. Uveli su neko polurijesenje sa ovim swipeanjem crte dole, ali to je smijesno kao i sva ostala”rjesenja” na iPhone
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja te nisam slucano pitao jesi li ga dobio na nagradnoj igri!
    Nisi uradio zadacu prije kupovine a odvalio si 4 bosanske plate za uredjaj koji ti ne odgovara. Koji fail.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Mora vazda malo ios vs android flame :)

    Ja dosta cesto isprobavam oba svijeta, meni vise lezi ios sustav, kao i svaki ima jako puno mana, po mojim potrebama vise mi lezi.

    Android kad bi rjesio camera api, bilo bi super, ovako vazda neke akrobacije izvodim (konkretno obicni scan dokumenta) mnogo bolja kvaliteta pdf-a na iosu.

    Backup restore, po meni tu android vode nemoze dodati iosu, za moje potrebe opet govorim.

    Mozda vam sms-ovi i ostalo se sacuva i prenese na novi uredjaj, ako ne mjenjate brand cesto npr huawei na huawei i sl., meni jedino sto ostane su kontakti i slike, iako je sve ukljuceno.

    Sitnice su te koje me vrate na ios: faceid, vibracije, glatkoca rada (koristio i android sa 90+ hz), i pouzdanost, kvaliteta samih aplikacija, pa google bolje neke app napravi da rade na ios-u nego na androidu.
    Meni nemoze u glavu da google moze sebi dopustiti da nemozes hitnu okrenut kad ti treba (ovo nije prvi put da se ovaj bug desava).

    Da ne spominjem i na iosu bugova, ima ih, al manje me ‘bole’ za moje potrebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam kupio iPhone bas da vidim u cemu je fazon, da i to probam, ali nisam ocekivao da zaostaje 10 godina za svijetom. Ne igra mi nikakvu ulogu, zamijenim sa zenom za S22, njoj svakako svejedno.

    edit, sto se tice izvaljivanja para, na zapadu je to malo drugacije. Recimo pretplatu placam 35e, a sa mobitelom me izadje 55e na 2 godine. Prakticno gubis dosta para ako NE uzmes mobitel. Pogotovo ako ne uzimas premium mobitele, onda skoro dzaba dobijes dobar uredjaj.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jeste back Button na iOS pegla ali na Androidu je još gori. U redu kada stavim stari bar, ali svi smo navikli na gestures, pa kada hoću zoomirati ili swipe sa lijevo na desno on primi kao back, totalno ispizdi.
    Da ima opcija da su stavili da je back samo na desnoj strani ili lijevoj a ne na obe, pa šansa da slučajno aktiviraš je ogromna.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja pao sa bicikla sos se aktivirao siri me pitala jesam li ok pa pocelo odbrojavala do poziva hitne i policije i slanje emergency kontaktima. meni je to must have na


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam ljevak pa mi i pase sto je back button gore lijevo. :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam to ugasio, kod mene bi svako malo zvao hitnu

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni nije jasno o kakvom back buttonu pricate. Ja svajpam desno za back.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako napraviti da je back swipe sa desnog ruba prema lijevom?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako sam dobro skontao, ne radi na Amazon i nekim drugim aplikacijama. Moras koristiti back strelicu na vrhu. Ali back gestures radi u zavisnosti od UI same aplikacije. Pa se facebook zatvara sa sbajpom prema dole. Ne znam da li ima na zadnjim verzijama promjene. I dalje mi nije jasno zasto im je back dugme u gornjem lijevom uglu. I mene zanima vovo sto Neo kaze, da je univerzalno swipe "sa desnog ruba prema lijevom". 13 mini se moze naci za 1300KM, nije neka para. Bas se vagam.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mora univerzalno, daj da izaberem s koje strane će biti back gesture, s gornje ili donje strane ekrana, ne drži svako fon na isti način.

    Ima jabuka odgovor i za to: nema rješenja, navikni se!
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    To i govorim. Da ostane univerzalan back onako kako odaberes, na svim aplikacijama isto.