Spondiloza - cervikalni sindrom

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, May 22, 2022.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma samo fizicka aktivnost i da se mozak iskljuci od posla i svakodnevnih problema koji izazivaju stres.
    Stres je najveci covjekov neprijatelj,jer te bukvalno izjeda iznutra i unistava cijelo tijelo i um.
    Ja sam godinama radio tako sjedeci i za kompom po 7-8 sati a kasnije i duze,jer se radilo po 12 sati pa dan odmaras.
    Bolila su me konstantno ramena,ledja i vrat,jer glava konstantno u uspravnom polozaju i kada sjedis i kada hodas.A bilo je i stresa pa me i to dodatno shebavalo.Sreca rijesio sam se tog smeca...naizgled fin posao a u praksi i nije bio nesto posebno.Jos sam ja tada poceo voziti i biciklo po brdima i planinama i to me bas spasavalo...fizicki se umoris od ture ali psihicki budem dobar 10 dana poslije.

    Sada se ostarilo,tesko se pravim sportom baviti ali opet ja kod sebe imam malo vecu bascu pa tu ima posla povazdan,fizickog laganog a par dana i tezeg u sezoni ali opet sam u prirodi,povedem svoje zivotinje sa sobom i ljepota.Evo i voce pocelo zriti,jagode i tresnje se uveliko jedu,sada ce i visnje i kupine pa i ostalo.

    Neka kolega proba malo i sa doktorima ali opet dugorocno morati ce promijeniti navike,jer i doktor ce mu isto reci...jer to su problemi koji nastaju zbog losij navika ili odredjenog posla.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    Reznor and Eldorado like this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dok sam bio mlađi, žalio sam se zbog odabira inženjerskog zvanja i odnosa 50 % kancelarija i 50% teren, a kako sam stario vidim da sam napravio pun pogodak, upravo radi očuvanja psiho-fizičkog zdravlja.
    [​IMG]


    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 29, 2022
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da ne otvaram novu temu, moze li mi neko reci gdje se trenutno lijecite u Sarajevu?
    Imam zdravstveni karton iz Tuzle, mada dosad u prosloj firmi imao sam neke placene preglede u Eurofarmu.
    Sada bih trebao izabrati jednu zdravstvenu ustanovu. Posto Eurofarm ima sporazum sa ZZO, moze li se tamo obaviti ijedan pregled besplatno ili se svaki placa ko i inace? I kakav je Dom Zdravlja Omer Maslic, on mi je blizu, a rade i nedjeljom, mada sam citao samo negativna iskustva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Lijecim se upravo u Eurofarmu, nisam zadovoljan uslugom. Cekanje je od 20-30 minuta pa do preko sat uobicajeno, guzva i generalno kaos im se cini kao normalna stvar, preskakanje reda jer zna neko doktora, vjecito kasnjenje itd.
    Sama usluga nije pretjerano zadovoljavajuca ali obzirom na alternative u polju koje je meni potrebno, nemam puno izbora. Nedavno sam imao neugodan pregled kod doktora koji me je tretirao, u najbolju ruku, kao da sam malouman i nesposoban. Od price do drzanja, znam da sam bio uzasnut nakon konsultacija i dobro potresen. Neka ti je sa srecom i nadam se da ces se (sto bi rekao nas narod) namiriti na lijek sto prije.
     
    Reznor likes this.
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    Teretana decko, 4-5 puta svake hefte pa makar po pola sata, tijelo moras zadovoljit, a zadovoljis ga tako sto se preznojis, ako si laik nije sramota pitat nekog od trenera da ti pokaze par vjezbi za vrat i ledja.
    Opcija zene je uvijek najbolja jer ce ti to dati pleasure kakav nijedan comp ili igrica ne moze dati, sem ako si bas onaj mrtvi nerd pa ti je svejedno. Sretno
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nikom (skoro) nije svejedno :)
     
    p4ja likes this.