Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prodao sam svoj stari mtb i odlucio sam se uzeti novi. Buduci da mi ne treba nista ekstremno, rekreativna voznja po gradu i do posla, ponekad velika aleja i vrelo bosne, moj izbor bi se sveo na slijedece:

    - Polar Mirage Urban 29” 2021 (oko 550 KM)
    - Polar Mirage Sport 29” 2021 (oko 650 KM)
    - Capriolo Oxygen Disk 29” (oko 600 KM)
    - Corelli Snoop 29” (oko 550 KM, mbike shop)
    - Polar Mirage Comp 29” (700 KM, mbike shop)

    Moje pitanje bi bilo sta od navedenih, prva dva su me zainteresovala, jer ima neka akcija na olx, pa me zanima da li ima neka razlika osim u cijeni izmedju prva dva, navodno ojacan ram za offroad voznju?
    Morao sam se odluciti na ovaj korak da se sto vise krecem i poboljsam zdravstveno stanje, a sad je idealno vrijeme za voznju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Najveca razlika izmedju Urbana i Sporta je viljuska. Ako hoces imalo sljunka voziti, Sport ce ti biti udobniji.
     
    Reznor likes this.
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, probacu ovog compa uganjati, ako ne onda ide sport, sad vidjeh da nema amortizera na viljusci ovaj urban, a to je dzidza koja bas znaci puno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo moj novi rekord sto se tice distance. Vrijeme uzas sporo kroz grad stop and go guzva i cuvao sam snagu previse u startu zatim navi kroz grad itd ali sve u svemu zadovoljan. Sljedeci san je 145km do Salzburga :D

    Vidio sam na yt one garmin km satove sa navi pokazuje ti smjer gdje trebas vjerovatno se moze sa mobitelom nakaciti? Cijena im je paprena garant.

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 12, 2022
    NAILS likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ima kod mene navigacija na Huawei gt2 classic, a nije skup. Pokazuje strelice i ulice, nije sad nesto posebno.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaka čast.
    Ja sam sa 200m popeo se na preko 900 za oko sat. Skroz drugačija vrsta napora, ali ubije totalno kada držiš jak tempo.[​IMG][​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Jucer sam po onoj kiši vozao. Gotivno je. Danas malo dvadesetak km nista posebno. Nisam nikad' tako veliku turu. Najvise 50-60km. Ipak su mi gume 2.10 :D Gledma da mi je 20km/h prosjek.

    Respekt.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma dobro ne mozes porediti ovdje i dole. Imas staze za bicikle 70% puta em nema brda drukcija kultura skroz. Mene 20km uz Vlasic unisti vise nego ovdje recimo nekih 80km lagane voznje. Nakon godisnjeg dole 3x uz vlasic dosao ovdje cupam asfalt :D

    Ima nas jedan ovdje iz Viteza mislim da je, bolesnik lik 90km napravi uz prosjecnu brzinu 36kmh ima onaj triatlon bajk em je fit em lud.
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja mislio ja nisam normalan sto gotov svaki dan vozim :) Ja sam za god dana na svom biciklu uspio razvuci lanac, neki dan zamjenio i sve nastimo, ko nov. 2000 km, nije nesto ali eto opet mi je drago sto sam toliko uspio. Najduza ruta mi je bila 58 km, mada u prosjeku vozim samo nekih 15-20 km
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam juce s dijecom napravio 23km :)
    Meni je inace 12km standard.

    https://www.trailforks.com/route/nick-2-0/

    12.6 tacnije. Fina staza kroz sumu, sa mnogo tehnickih detalja. Prosjecna brzina obicno nije visoka, ali izazov je ne spustiti nogu na tlo.


    [​IMG]
     
    EL NINO CFC and irhadkul like this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo napokon se uzeo bike, Polar Mirage Sport 29" XL, jedna kisna voznja

    [​IMG]
     
    NAILS likes this.
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kad se sjetim ovih tura sto smo vozili sa MTB.ba, extra ture. Danas vozim ture od 30-40km...i fatam se i bike parka kad mogu :)

    [​IMG]
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Digni taj sic.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Trenutnne su mi pedale 10 x 10 cm, "gazeci sloj". Ali mi noga stalno ispada u stranu, pa me stopala bole bas sa vanjske strane. Ima li neko preporuciti nesto sire da sad ne idem od oglasa do oglasa "e, mozes li mi izmjeriti".
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne znam za preporuku ali cudno da ti ispada jer ja doduse slabo sad vozim offroad makadam max i odmah sam zamijenio pedale stavio Shimano PD-EH500 SPD i one imaju klik klak s jedne strane a s druge strane obicna platforma za patike klasicne i bas su u odnosu na originalne pedale puno manje i vozim tako na posao u obicnim patikama bez problema znao sam i 70km ture bacit a da ne obucem ove bike patike.

    Evo jedna od maloprije poslije pranja, odometar vec preko 1000km pokazuje a vozilo se jedno 150 i vise km dok nisam uzeo km sat, steta sutra praznik a nevrijeme najavili :D

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 15, 2022
    Ronaldo_9 likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskreno ne znam kako su 10cm standard ali su meni sve patike preko, od 5-6 pari, 10cm siroke (adidas, puma, converse):

    [​IMG]

    Stare adidas, u kojima sam vozio prve 4 godine, su jos sire nego ova dva para. Ali je to bilo sa starim bajkom na kojem sam imao sire pedale. Jedine patike koje su uže su converse "starke" ali imaju bas tanak mekan djon da nisu za bicikla.

    Naletio sam bio na jedne, mislim Deore XT , 111mm, ali mi je pun odati 180KM na pedale.

    Znaci ovako nesto, 120mm:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 15, 2022
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako su ti pedale 10x10 ne kontam sta radis.

    Ja koristim https://www.bikester.se/crankbrothe...daler-s-M841381.html?vgid=G1183447&cgid=37095 , imaju ovi sarafi, i onda posto su djonovi na five ten freerider poprilicno mekani, patike se lijepe za pedale.

    Onda imas clip in pedale. To ti definitivno moze biti opcija. Ako vozis asfalt ili makadam, skroz je ok, za tehnicke staze, ne bas, mada znam dosta ljudi koji i to voze.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije da mi noga doslovno ispadne, vec je moram odmaket "vani" da mi djon ne zapinje, ne stane mi cijelo stopalo. I tu sa vanjske strane stopala mi se i javljaju bolovi. Lomi mi se noga. A kada se spustam, 90% vremena je stajanje pa me ubi.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Stigle Deore XT, 190KM. Sića.

    [​IMG]
     
    forzamilan, Zeleni and Vedo like this.
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


    VRH :D

    Vidi njega, a ja narucujem pedale sa aliexpressa za 12$ :D
     
    NAILS likes this.