Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ima i na iphone jedan tweak da obicnu YT aplikaciju pretvori u ovo sto meni treba, al mora biti JB :). Sad me zanima da li ce raditi bezicno punjenje sa zastitnom maskom koja nema magsafe krug, ili se to treba probati, i ako bude radilo da li moze uticati nabrzinu punjenja ili ako radi radi?
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Ako radi radi. Ja imam jdnu obicnu silikonsku spigen masku i sa njom radi magsafe punjac
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio sam neku koja ima taj krug za punjac, probo radi, hvala za info :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Krug je nebitan za punjenje, on samo znaci da ce magnet radit. Ja imam masku bez kruga i bezicno punjenje radi, al magnet slabo “hvata”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ja taj krug izgleda sluzi da bolje centrira pri stavljanju na punjac.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne moze raditi 15w brzo punjenje ako nije 100% centrirano.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dmr likes this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro to je Apple namjerno napravio da uzme vise para. Ja punim sa 7.5W bezicnim punjacem, spojenim na 5W “izvor”. Bitno da se telefon ne grije, a kad mi treba brze, spojim kablom na 12W punjac. Na kablu fakat brzo puni za moje potrebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Iskreno ja uposte ne gotivim brzo punjenje bilo kakve vrste. Grijanje i przenje baterije ne moze biti dobro ni u kom scenariju. Al sreca da ni brzi punjac nece brzo puniti ako baterija nije prazna. Tako da ja punim svaku noc od nekoh 70-75% pa do kraja. Ima i ono optimizirano punjenje pa ga u toku noci po malo dopunjava tako da na 100% bude tek pred budjenje tako da se telefon ne zagrijava. Ako ne punim dva dana onda ga grije kad se puni tako da sam odlucio da punim svaku noc. Svakako se ciklusi broje tako da je jedan ciklus potrosenost od 100% do 0% a to je meni 3-4 dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Jun 25, 2022
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja punim od 30 do 75. Brzo punjenje mi je super jer tako lako napunim do te cifre. Da nemam brzog punjenja ostavio bih preko noći, nije ni to dobro svaki put je na 100

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene isto ima ovo optimizirano punjenje, jedno jutro ustanem ranije nego inace kad baterija 80%. Al inace punim kad mi se cefne, nemam nikakvog ritma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad sam htio preko AirPlaya da podijelim video iz browsera na TV i genijalni iOS izabere neku reklamu koja je na istoj stranici i nju castuje umjesto videa na kojem sam kliknuo AirPlay. Poslije 15 minuta sam odustao jer mi je pustalo sve osim videa kojeg sam htio. A ako otvoris drugi tab na mobu i na njemu krene neki video, automatski na njeg prebaci. Na kraju castujem sa S10 koji kupi prasinu u komodi u 2 klika. Veceras napokon zeni uvaljujem ovo smece, ovo nije ni poluproizvod.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Os prodat :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    iPhone 11 od druga. Nisam vidio više razlupan telefon a da radi bez problema. [​IMG][​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Imam ja Samsung Galaxy S8, razlupan ekran, sa strane i nazad cist kao suza. Radi kao doksa :D
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meanwhile, mojoj sestri pretprosle godine ispao galaxy a50 na zemlju, ne na beton, parket. i pukne unutra display ispod stakla, bukvalno samo se parnica ko dlaka pojavila. A staklo s vanjske strane bez ikakve ogrebotine.

    Naravno crkao display, a ovi u ovlastenom nisu priznali garanciju, sto je opet i logicno.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je tako, ali ovaj ga baš uništava. Neki dan ugasi se ne može upaliti, kontamo konačno gotov, kad upali i evo opet radi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Trebam kupiti iPhone. Gledam mcline 1800 iPhone 13. Jel to ok da ne tražim dalje po piku?

    Koja je razlika između 13 i 13pro
    Pro ima 120hz ekran, main kamera je ista?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Skupo je to, mislim da u univerzalno imas za 1650KM. Ja sam neki dan kupio iphone 13 pro za 1850KM u celofanu :) Puno bolje kamere, adaprivno osvjezavanje displaya, bolja baterija, puno bolji materijali, idi na pro obavezno :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovo je onom što ima razbijeni što sam uslikao, konačno mu je dohakao. Nazvati ću univerzalno pa vidjeti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Neki dan prijatelj kupio zeni iPhone 13 128gb za nekih ~1600km u AS mobitel Tuzla. Ja sam takodjer kupovao prije par mjeseci u Private Mobitel Shop Tuzla za 1500km. Mozda su u medjuvremenu poskupili.

    Ne bih u Univerzalno jer su mi rekli da nemaju onu standardnu internacionalnu Apple garanciju vec neke svoje servise.

    Supruga ima obicni 13, a ja Pro Max i meni se isplati razlika makar samo zbog baterije. Kamera je takodjer bolja na Pro (max) i telephoto kameru koristim iznenadjujuce cesto. Ekran od 120Hz nekome pravi bitnu razliku, nekome ne.

    Pro Max ne bih preporucio nekome ko trazi telefon normalne velicine, bas je cigla :D