BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne potpisuj novi ugovor ni slucajno, izlevatit ce te kao i mene.
    Sto je najgore, na 5G mrezi je slab domet, ne znam jel do modema ili sta.

    Na racunaru u drugoj sobi mi je wifi 2.4Ghz antena, znaci 22mbit. A prije potpisivanja ugovora sa Net 1 bilo 25-28 mbit. Znaci placam vise, potpisao ugovor na dvije godine a dobio sporiji internet... Mater im...
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Valjda su slali ocu na mail da potpisemo novi ugovor nismo nikad otisli to uraditi bas iz tih razloga


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I treba da je domet manji na 5GHz od 2.4.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. Belmo

    Belmo Novi član

    - internet mi je prije par mjeseci, eventualno godinu isao do 24 25 download a upload sranje ko i dan danas, ni ne sjecam se
    - paket je Moja TV Full 4 kako mi dolazi na racunu (sad je to valjda Full S?)
    - hajd razumijem da ne mogu isporucit to sto pise nema optike nema picke materine, znam da nemam nista, ali bilo je makar oko 20, i sad odjednom ni 10 (spojio sam se sa cat kablom i testirao) ne moze i govore mi zabačen sam ne mogu isporučit a kod komšije preko puta 5 metara ide 24 na wi-fi, sve isto i paket i ruter
    - nisam blizu grada
    - ping je bio isti ja mislim, shootere kad igram ljudi me prije na sekundu roknu
    - kontakte sam ja malo ocistio nema pomaka, gasim palim, ostavim iskopcan ruter po par minuta, isto nista, da li treba izmijenjati te sve konektore, ima li to veze
    - zvao par puta molio da posalju tehnicara,
    odjebali me, samo neki lik javi napravio neke korekcije, bezbeli nista ni od toga
    -ne znam kome više da se obratim za pomoc, isao sam u poslovnicu i gdje su monteri/tehnicari, oni samo kazu zovi Sarajevo i reci njima
    * ja bi poslao kredita za pomoc
    * ne znam jel treba razlupat ruter, gotov sam popizdio

    Hvala u svakom slucaju ko je izdvojio vremena da procita
    [​IMG] [​IMG]
    - komšijin net ↓↓
    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 3, 2022
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sjecam se davno price od jarana, isto ga ovako zezali oko interneta. U jednom trenutku popi*dio, nazvao ih i rekao da ce isjeci kablove na pristupnoj tacki (nisam siguran kako se zove tacno zove, mali crni stub usred njegove parcele) i da ce cijela ulica ostati bez interneta. :D
    Doletili kroz 15min sa novom opremom i na kraju su nesto i napravili.

    A to kod tebe Belmo je kriminalno, daleko gore nego moja situacija.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zeznuto je to kad zivkas trazis pomoc a niko ne pomaze niti ne dolazi

    Jedan period kod mojih roditelja internet bio ovako 200-300kbs download, znaci neupotrebljivo. Ja zvao, rekli nemaju modema cekaj da dodje na stanje, cekao 3 mjeseca, i jedan dan otisao slucajno kod jarana u kucu i spominje on meni dobio nedavno od telekoma novi modem. Meni pukne film i ja pravac u centralu, nadjem tehnicara i zaprijetim ukoliko odmah ne ode mi kuci da vidi sta je problem sa internetom, ja iduci dan donosim opremu i odjavljujem uslugu. Posto se blizio kraj radnog dana on meni dade modem, ja taman dosao kuci, zovu na fiksni iz telekoma kao upute kako cu ja to prikljuciti. Zamjenio modem, i poceo internet normalno frcerati, imao oko 10-14 mbs download onda.

    Sestra isti ima problem, jednostavno prelos joj internet, negdje je fizicki kvar, na telefonu joj stoji da je konektovan telefon na internet ali nema interneta. Zvala telekom, rekli da ce izdati nalog, pa kasnije ponovo kad je zvala ovi joj rekli da su monteri bili i da je nalog odradjen.

    Posto cu sad uskoro opet kuci kod roditelja za bajram, vec me puca nervoza i muka kakav me gore ceka internet, vjerovatno cu ih zvati i traziti da kako znaju isporuce 20mbs jer sad je palo na 10mbs i ne mice se dalje. Ne mozes hebeni 720p video na youtubeu pogledati bez bufferinga.

    Znaci zovi, prijeti im iskljucenjem, placas racune redovno a oni ne isporucuju uslugu kako treba.

    Jbg tako nam je kako nam je sa telekomom.
     
  7. Belmo

    Belmo Novi član

    Sve ljudima jasno et, nemam sta vise reci. Svima nam isto. Ja stvarno nisam naklonjen nasilnosti i ne volim to nikako, ali eto izgleda samo da to pali. I kod mene ima blizu i ta neka kucica sa svim tim a ima i to crno pa najbolje ce bit da odem gore i razlupam sve. Kad me pita jel imate internet u cemu je problem, hoce nesto da mi se desi
     
  8. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Ima li neka raspoložena dobra duša da podijeli na PM aktuelni password od telekomovog routera? :D

    Btw, koji je vrag s telekomom pa na optici forsira ovako drastičnu asimetriju linka? Upload brzine su katastrofa niske.
    Razumio sam to kod DSL-a gdje je moralo tako zbog uslovljenosti samom tehnologijom, ali bar na optici to nije slučaj.

    Ili je to ona zatucana priča da to ne treba korisnicima? :rolleyes:
     
  9. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Zakačiš šlep-kablom tu crnu kutiju za automobil i iščupaš iz temelja. Da vidiš kako se brzo popneš astronomskim skokovima na listi prioriteta. Usput cijelo naselje dobije nove instalacije, haha :D

    Šalim se, naravno. Bilo bi ti možda duši lakše ali bi vjerovatno malo "zasvirao klavir" i stanjio novčanik. (osim ako ti se nisu provukli kakvi gerilsko-partizanski geni pa da to odradiš tako da te ne skontaju) ;)
     
  10. chenta

    chenta Aktivista

    Je li jos nekome nestao HBO on demand iz menija, nema ga na 2 tv-a a kad odem pod 'aktivacija usluga' uredno je aktiviran...
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko koliko se uredjaja moze kupiti preko bht-a?Trenutno otplacujem jedan telefon.Mislio da kupim tablet djeci ili mozda dva tableta.Imam moj izbor sa dva telefona i mojom tv.Mislim da je moj tel preko moje tv uzet.
    E sad je li moguce uzeti jos tablet ili dva?

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Drugi uredjaj placas u punoj cijeni, bez popusta. Bolje uzmi u prodavnici na rate, mozda tu dobijes popust ako uzmes dva tableta.
     
    SpookyMoO likes this.
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    I meni je od jula. Ako imaš android TV, instaliraj hbo max i loguj se preko telecom podataka (imaš na trenutnom STBu negdje u postavkama user i pass). Ako ti nije android TV, onda ti treba android box koji mjenja stari STB
     
  14. chenta

    chenta Aktivista

    Imam hbo max account ali mi nije android tv. Spojen mi je tv sa kompom preko hdmi pa cu tako jedno vrijeme. Preko wireless gamepada mogu kontrolisati aplikaciju pa me slicno dodje.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Možda ti ima TV preko vlastitog marketplace-a HBO Max app. U mene samsung h4600 iz 2014 recimo ima netflix ali nema hbo max. Provjeri u svakom slučaju
     
  16. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    I mene ovo zanima za ZTE modem pošto ima USB, a sa user:user se ne može pristupiti dijelu za štimanje USB-a.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ZTE modem ima deaktiviran usb port u firmware-u, tako da nista od njega
     
  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ima li makar FritzBox otvoren USB?
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima :)

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  20. Mika

    Mika Novi član

    Hej raja, ima li ko Config file za Fritzbox od BH Telecom. Ako nastavim dalje pokusavati ubiti cu se :(

    Internet je jednostavno podesiti i radi perfekt. Problem je MOJA TV.
    Sta god sam probao ne radi. Izvadio sam HR Telekom konfiguraciju i promjenio na BH VPI/VCI.
    Nama sanse da proradi i ako ima INTERNET, VOIP i IPTV za podesiti. Imam 2x STB

    INTERNET 8/60
    VOIP 8/43
    IPTV 8/40

    Fritzbox 7490 je Internacionalna verzija i ima se BiH za izabrati, nazalost nema BH Telecom konfiguracija.
     
    Last edited: Aug 14, 2022