1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tu je to negdje evo download direktni i u MB/s i u Mbps :D
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, tako je.
     
  3. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Jeste - to niko ne i ne spori... ISP-ovi se time štite ponajviše od zagušenja BGP linkova ka nadproviderima i dalje.
    Ovdje se radi o brzini mjerenoj ka serveru unutar ISP-ove mreže, tj. brzina od klijenta do ISP-a.

    Budući da se u ovom slučaju i @dmr i moj priključak realizuje optikom (čime se gotovo pa anulira mogućnost smetnji unutar vodova ka ISP-u), a mjerenja vrše na TXTV-ov server, dolazimo do zaključka da je Q0S polisa prilično šugavo postavljena (ako je iskreno ikako i postavljena, budući da je TXTV notoran zbog rupetina u sistemu i mreži uopšte).

    TXTV kao isključivog nadprovidera ima BH Telecom.
    BH Telecom ima kapacitete - tu nije problem.
    Ali me ne bi čudilo da TXTV ne zakupljuje dovoljan protok da pokrije svoje korisnike.
    Nije jedini ISP koji to radi, ali svejedno je ciganština kad baš pretjeraš u oversellingu...


    [​IMG]
     
  4. Teraflops

    Teraflops Novi član


    To što ti gledaš na NetMeteru ima uključen i overhead... Ne znam kakvu mrežnu opremu kao gateway koristiš (nadam se da ne onaj Huawei ONU od TXTV-a u router modu), ali iole ozbiljniji uređaji mogu prikazati stvarni trenutni promet na portu dezigniranom kao WAN. Tu se vidi izlaz i ulaz, mada i tu imaš nešto malo overheada, ali puno manje nego kad to gledaš na mrežnoj kartici računara.

    Uglavnom, tu je to - par megabita niže nego paketom definisano.

    U mom slučaju 50 Mbps, umjesto 6,25 MB/s uglavnom gravitira ka 5 MB/s realnog transfer speeda, često padajući (oscilirajući) i ispod toga.
    Ali ne ise, tu je što je. Ne očekujem ja od TXTV-a ništa specijalno pozitivno, samo se mogu nadati da šta još više ne pokvare. Ionako samo degradiraju u zadnje vrijeme.
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    TXtv skoro nikako ne ulaze marke u programsku digitalnu shemu. Koliko pratim kanale vecinom preuzimaju od Elta kabel Doboj. Lista kanala je totalno neuredjena zapustena! Dupli kanala ima, kanala na kojima pise naziv jedan drugi kanal neki ide. Dosta kanala u HD davno preslo oni taj kanal drze u SD. Fakticki prodavanje magle korisnicima. Kada vidim kakve liste imaju Telemach ili Logosoft bude mi zao sta placam. Ali u ovoj BiH nemas ti kome ni prijaviti to. Da ih natjeras da rade svoj posao a ne da nam samo uzimaju lovu i nista ne rade.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
    Last edited: Jul 19, 2022
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Zato sam ja prošli mjesec odjavio uslugu (2 8 mjeseci nakon potpisivanja ugovora) i presao na MojaTV koja ima daleko bolju ponudu kanala i kvalitetu slike na istim.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zna li neko koji su defaultni kredencijali za novi technicolor modem od TXTV?
    Zelim promijeniti ssid i password.
    Crkao cbn modem (prekidac otisao) pa donijeli ovaj.
    EDIT: Sve prazno i enter :D
     
    Last edited: Aug 31, 2022
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Telemach preuzima TXT TV.
    Avaz objavio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Teraflops

    Teraflops Novi član

  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Oni to pokušavaju 2 ili 3 godine. Jaran radio u Tz u TXTVu, dobio otkaz krajem 2020. ako me sjećanje dobro služi, jer su smanjivali radnike prije prodaje. Problem je bio u cijeni. Tokača tražio previše/premalo novca po korisniku.
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Vrijeme davno bilo da se nesto desi !
    U Zavidovicima rade sa 2x uposlena. Svi napustili ostisli u DE. Ponuda kanala osim Arena uzas! U zadnje vrijeme desi se prekid optike nema tv po 2 dana. Dosta raje je napustilo txtv zbog lose ponude tv kanala i ovog pucanja veze.
    Telemach kada bude makar cemo ponudu kanala imati kako treba i vjerovatno novo ulaganje u sirenje mreze

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    https://www.rtvslon.ba/txtv-ambiciozni-planovi-za-naredni-period-uskoro-i-mobilna-telefonija/

    Ako je vjerovati vlasniku,ova informacija je netacna,tj. bomba
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Popis novih TV kanala:

    Arena Sport 1 Premium HD
    Arena Sport 2 Premium HD
    Arena Sport 3 Premium HD
    Arena Sport 5 HD
    Arena Sport 6 HD
    Arena 1×2 HD
    Superstar 2 SD
    Toxic Folk HD
    Toxic RAP HD
    Bloomberg HD
    Premiere Liga HD
    UNA TV HD
    Insta TV HD

    Vjerovatno ce ih ubaciti kraj iduce sedmice. Novi kanali za Novu godinu.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Skoro isti kao i BHT sto je ubacio nedavno
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Koji amater radi u TXtv pa ovako fino dupla kanale. Izgleda je njima dosadno u firmi pa se sprdaju sa korisnicima[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  16. MTV

    MTV Novi član

  17. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Zato se Telemach digao i rovi kod mene na Sjenjaku. Džaba im sad kad sam na MojaTV pod ugovorom. Ali dobro je da se pojavila alternativa sa optikom kad istekne ugovor. Samo još da poprave programsku šemu.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    jesi siguran da ce preuzeti telemach txtv
    mozda je ovo samo "zakasnio odgovor"
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Je li ovo 100% konacno? Da Telemach preuzima TXtv? Sa onom objavom u februaru vlasnici su davali demant da od toga nema nista

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  20. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Da li je ko probao zamijeniti ovo smeće od routera koje TXTV daje sa SFP ONU modulom?