All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    210 na satu a stvarnih jedno 185-190.
    Jedva to cudo ide, moj stari 2.0 sa 120 konja bi te ostavio debelo.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nista bez snimka :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Nisam nikad vozio preko 170, ko zna, mozda i ne moze kao 1.9tdi da ide 210. Ipak je to najbolji, najbrzi i najstedljiviji motor ikad konstruisan :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jašta, ja išao 160 jednom par sekundi.
    Ebte kao da AMG vozi pa se uživio.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Išao sam do 180 na kratko kad sam išao iz BL, može ovaj motor ići više ali nisam siguran u tu brzinu. I kod mene je taj BXE motor samo je Euro 5 bez dpf.
    (A dmr je upravu, generalno prosjek ovog motora je 4.5 do 5.5 kombinovano.)
    Mada se mogu navući potrošnje ispod 3 l/100, ali to je voznja bez kočenja i naglih ubrzavanja, mega penzinerski, čisto sam to htio vidjeti. Na HDi sam uspio navuci jednom 3.9 l/100.
    Ono što me iznenađuje na ovom motoru, nema razlike jel radi klima, i koliko je auto pretovareno, on i dalje isto ide bez gubitka snage. Dok sam na Pugu osjetio klimu.
     
    Last edited: Jul 23, 2022
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sad mondea citav auto put skoro 200, da malo DPF procisti :) gdje se moglo :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Čehinja

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Pelikan likes this.
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko bi rekao prije nekoliko godina da će se Tale toliko radovati i ponositi VW kočijom :D
     
    nivla, dams82 and Haker like this.
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Udarila ga realnost u glavu kao i Stivija sa TV-om ;D
     
    Haker likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo ti je cehinja bas tanka sa opremom, to je steta. I sta je to karambolka nazad desno udarena?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nije nov auto kupio na 350k je nemoguće da nema nigdje ništa

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znam ja to :) ali i znam ja nas :)
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije auto nigdje udarano ozbiljno, samo ogrebotine i sitnice. Ja sam to planirao srediti kod prijatelja limara. Elegance oprema, cak ima grijanje retrovizora, dual klima, kozni volan, sjedista, svi elektro podizači jedino nema veliki display. Mislim da je to okej pa nije VRS. Platio sam je 11.300.
    Bitnija je meni mašina i motor. Ja sam prezadovoljan na stanje auta.
     
    Last edited: Jul 26, 2022
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Čestitke Tale. Ostalo ti para i za mora vidim.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Grijanje retrovizora je imala moja fiesta iz 1999 godine, a i Mercedes iz 1988. :) kao El podizače prozora, to nije nikakva dodatna oprema, mislim nemoj da mislis da nešto serem :) al sam primjetio da nema park senzore, da nema samozatamnjujući srednji retrovizor, da je osnovni player... Ja svom još nisam halalio što nema grijanje sjedišta i El preklapanje retrovizora koje je prošli imao, ali sam eto to halalio jer je malo prešao...
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    First-world problems :D
    Ali jbg tako je to, u mene ima i viska stvari ali opet bi bilo zao preci na nesto sa manje opreme, razmazi te.
    A unazad par godina bez senzora lagano se uparkiravalo u knap prostora.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je to čisto sranje koje samo smeta, osim zadnje kamere i senzora i eventualno 3D kamera.
    Kad se sjetim da sam svaki put kad sjednem u onaj Citroen morao gasiti start stop i lane assist, pa zaboravim ugasiti krenem sjeći bijelu on mi volan otima. Pa čitanje znakova, ne možeš ugasiti a blicka na sred ekrana čim prekoračiš brzinu. Sve same gluposti koje nabiju cijenu a samo smetaju.
    Da sada uzmeš nov auto iz 2010 i ove godine zapravo se ništa nije promijenilo osim što su motori manji i vjerovatno lošiji i tona fensi elektronike koja će svakako samo zajebavati.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Promijenilo se vrijeme i to je... Meni dosta klima i ABS u ovom što vozim, mada kakva su auta grdosije danas dosta lakše je sa parking senzorima nego izbacivati glavu kroz prozor :D, senzor za mrtvi ugao, sve je to super i korisno, ali danas čini mi se multimedija prodaje auta najviše
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Parking senzori, adaptivni tempomat, samozatamnjujući retrovizor, preklapanje retrovizor, dvozonska klima, memorija sjedišta, bt, android auto, Lane assist, blind spot assist, abs, ebd, esp, asr... Ma sve je dobro, neki dan sam vozi od jarana 3008, ima i masažu u sjedištima :) milina, ili šta je isto pravo dobro, hlađenje sjedišta, Sarajevo Beograd ljeto, ne oznojiš se sekunde po leđima, a odvezeš bez stajanja... Ma sve što može imati dobro je...
     
    Eldorado and SamiRX-8 like this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Buraz, meni je odmor najbitnija stvar, isto smo bili sretni i u Peugeotu 307. Vjeruj da imam i 100k, ja bi to trosio na putovanja i isto ovo auto vozio,
     
    Ronaldo_9, zoi, donjapa and 1 other person like this.