Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zašto bi sad bilo kasno?

    Većina EU država se rukama i nogama otima za talenat.
     
    Reznor likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tresla se gora rodio se mis.

    kao i u zadnjih 27 godina.
     
    Reznor likes this.
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izbori se blize moraju se tenzije nekako dignuti. I naravno narod uvijek nasjedne.
     
    Reznor likes this.
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sutra odoh na viziranje u DE ambasadu i uskoro ako Bog da put pod noge.
     
    edgsi, p4ja, Pasha and 5 others like this.
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Fakat mi nije jasno sta ljudi dole vise vide i sta vise treba da se desi da bi ljudi shvatili da dole nema selameta... nepotizam, korupcija, bezvlasce, besparica. To je sve sto vrijedja ljudsku inteligenciju i sto pojede imalo zdravog razuma i pravi frustracije.

    Ja sam se noge ufatio prije 14 godina i nikad se ne bih vratio. Jednom kada se okusi normalan zivot i kada imas zelju da preskocis jezicku i kulturnu barijeru, upoznas nekog novog sebe i krenes u neki skroz drugi zivot bez strahova sta donosi sutra, bez strahova za osnivanje porodice ili njene buducnosti.

    Jbg mozda je kasno kada vec imas porodicu za napraviti takav korak...zato kazem za ovu raju do 30... samo noga.


    Jbg malo se popilo pa sam se nasrao...valjda nisam nikoga uvrijedio.
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ima još malo šanse da ovo postane normalno društvo. Ali stvarno malo šanse i vremena... vidjećemo, ne gajim neke iluzije. Danas je baš lako otići, ne moraš biti više ni vrhunski u nečemu, svi su u problemu sa radnom snagom, tako da :D

    Nisam primjetio da je ovo neka kočnica, uglavnom ljudi koji imaju porodicu odoše. Nije uvijek u isto vrijeme, ali pokupe se eventualno svi.
     
    Reznor likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Trebate na vrijeme otici dok nisu dosli hajtek roboti
     
    Reznor likes this.
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima i do toga šta neko podrazumijeva pod tim 'normalan život'...
     
    Reznor likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Predpostavljam da je mislio na uredjenje drzave i opsto politicko/ekonomsko stanje. Ako gledamo na evropu, sve drugo od naseg zivota je bolje. Govorim za prosjecnog covjeka, ne politicara ili doktora koji se bavi politikom (ta sorta je najgora). Njima je ovdje raj na zemlji.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pasha se pita šta ljudi vide ovdje a 14 godina nakon odlaska opet posjećuje bh forum i vjerovatno na godišnjem dolazi u BiH. Tako i 99% ostalih. To bi ti trebalo dati neki odgovor.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moj drug se iz Kanade vratio. Neki dan govori imao sam noćnu moru, sanjao sam da sam se vratio u Kanadu :D
    I to tamo je imao američki san praktično nije da je krpio kraj sa krajem. Super je kod nas kad imaš lovu :)


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    zoi and Neo Bahamut Zero like this.
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje je svakako ako ti u BiH sve ide nizbrdo. Ja sam zasada 'parkirao' ideju o odlasku jer su male šanse da bi mi vani bilo značajno bolje.
     
    BiceBolje and zoi like this.
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Pasha povremeno posjecuje forum i vjerovatno ce povremeno posjecivati forum te posjecivati rodbinu i prijatelje dok je Pasha ziv. Dobra stvar je to sto ne moram fizicki biti prisutan u BiH da bio posjecivao forum, ali valjda si inteligentan dovoljno da to znas. Ne znam kakve to ima veze sa svakodnevnicom jednog gradjanina u BiH zbog koje je Pasha razgulio odozdo?!

    Tvoja logika nalaze da svugdje zatvoris vrata guzicom, te izbrises svaki trag postojanja bilo gdje kada se preselis. Jbg moja ne...
     
    Haker likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta pricas druze, kakve su to gluposti? Dolaze ljudi zbog familije, obidju oca, majku i produze na more. Kad njih nebude nece se niko svracati u BiH, samo ce proci pored do Jadrana. Bez dijaspore bi bili Somalija, shvatas li to? Starci ti penzije nebi imali da dijaspora ne upumpa milijardu godisnje.

    I kakve ima veze ako posjecuje forum? 50% ako ne i vise aktivnih clanova je u inostranstvu. Skandinavija, Njemacka, jedan je u Mexicu, sta ima veze? Svojom pricom mozes samo otjerati normalne ljude da nikad ne svrate na forum.
     
    Neraa likes this.
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Super dok si zdrav. Vratimo se da vidimo roditelje, rodbinu itd. Sa zenine strane je citava familija odselila, odu jednom u 5 godina da plate racune. Da nije roditelja, bio bi egzodus, mada je i ovako, sreca korona naletila.
     
    Vedo and Pasha like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sigurno jer su ga snijeg, srne i grtalice otjerali. :D
     
    edgsi, zoi, dino73n and 1 other person like this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sve ovisi od osobe do osobe koliko daleko moze biti od zemlje porijekla, dzaba milioni u Kanadi ako je neko stalno zeljan familije i prijatelja.
    A i u bosni dzaba pare kad stotinu nekih stvari ni one ne pomazu.

    Za nas su austrija i eventualno njemacka taman, zavisno iz kojeg je ko dijela bosne pa koliko brzo i jeftino moze doci "kuci" da se isplati dolaziti vise puta godisnje.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čovjek je rođen u Kanadi, došao tu na djedovinu svidjelo mu se i ostao.

    Tetka prije 10 godina ne bih se više živa vratila, tetka danas traži stan da se vrati.

    Ljepo je kome se svidi, dom je gdje ti se sviđa, svako svoje bira.
    Neka dijaspore, ne znam zašto hejt prema njima, jest da ih ima bože sačuvaj, ali kao da je narod koji ovdje živi oličenje kulture.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    To je to.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nema nikakve veze što posjećuje forum niti ima u tome išta loše. Pogrešno si ti razumio napisano.