Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Picoooka likes this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    E taj Dell Alienware AW2521HFA je vec vrhunski monitor ko fura esports naslove kao sto su i VG259QM i VG279QM,a ti koliko vidim upravo ganjas te naslove i ovi monitori su se ubili za tebe.

    Monitori 2K 144-165Hz su uvijek najbolji izbor,ali ti monitori su od 350-400€ pa nadalje.
     
    Last edited: Jul 1, 2022
    bhd likes this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja:) nego sam odredio budget :) mi key mi ponudio aj asus 400 i 615 alien. Previshe razlike u cijeni a nije da se takmicim hahah


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Isplati li se uzeti kakav 4k TV i koristiti kao monitor, kontam sto vise prostora na ekranu za programiranje, igre i nisu previse bitne?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ukratko ja nebi. Bio sam primoran god tako raditi (zena uzela radnu sobu :) ) i sav sam sretan bio kad sam se vratio na svoj monitor.
    U principu ti sve zavisi kakav je tv, tj koliko su mu vjerne boje (ako ti je taj faktor bitan) i kako je osvjetljen. Otprilike ces na kraju uvijek morati zamracivati i u zavisnosti kakav ti je vid, sa zoom raditi.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Tesko da ti moze ijedan TV zamijeniti monitor jer skoro svi imaju ogroman input lag i response time.

    Ovaj je vrhunski TV kao i monitor sa OLED panelom 120Hz i Gsync i FreeSync podrskom.,ali je i premium cijena .Ima jos nekih Sony i Samsung,ali su isto poskupi.

    https://shop.imel.ba/artikal/lg-tv-oled-oled55c11lb/

    https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-televizor-OLED48C11LB,-4K-Ultra-HD-Display,-Refresh-Rate-120Hz,-webOS-Smart-TV,-Magic-remote,-Cinema-HDR-MODEL-2021-/p/EK000403135
     
    Last edited: Jul 1, 2022
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa koristit OLED ekran kao monitor bas i nije pametno (burn in).
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nista onda uzimam Xiaomi 34” najvjerovatnije, ovaj je vec pri kraju sto imam (Dell P2414h)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ček, je li to 1 monitor samo ili dodatni?
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    1 monitor, a laptop mi je dodatni screen
     
  11. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Jasno, kontam da nećeš napraviti grešku kao ja, umjesto 2x24 uzmem 1x32, istina za CAD...
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Radim Android development, ne znam bas hoce li mi toliko trebati, doduse imam 2 laptopa i 1 desktop, ovaj stari cu ostaviti za desktop ili obratno, svejedno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znam lika koji je "zapržio" dva VA panela, a isto tako dvojicu koja aktivno koriste LG OLED-e kao monitore i ništa im.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa super. Al ja ne bih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I kod mene je Strix XG27VQ VA panel fasovo' totalni burn in i to task bar ostao sprzen :D mislim da sam vec pisao o tome,ali uglavnom VA curved paneli to fasuju dok evo 3 godine koristim VA flat i nema problema nikakvih.

    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 2, 2022
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Monitor samo IPS, tv samo VA.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Frajeru se jedan burn-in baš i desio na flat VA Samsung televizoru u roku dvije godine, drugi na VA monitoru (isto flat). Dok po kafićima deceniju i više stare plazme bez ikakvih 'zapaljenja' i sjena. Na kraju krajeva jebo sve to, ja sam kupio tv, nije on mene da živim u nekom kvazi-strahu šta mu potencijalno može biti kroz koju godinu.
     
    forzamilan likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma nije problem kroz koju godinu jer svakako nikada ne uzimam monitor ispod 3 god. garancije i to iz kimteca ili CT-a,ali meni je ovaj monitor sa slike nakon 3 i pol mjeseca fasovo burn in :D
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Ljudi, jel se moze aoc 24g2u prodati za dijelove i kolko traziti? Otisao mu panel, nece da uvaze garanciju kazu fizicko ostecenje
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako nije fizcko ostecenje slozi veleprodaji inspekciju tj. prvo im zaprijeti.Mene su dva puta pokusali na sl. foru prevariti,ali cim zaprijetim inspekcijom kroz 10-15 min odobre zamjenu.

    U CT je najgore stanje po pitanju reklamacije i tu skoro uvijek mi prave probleme.