Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ferrari kao da ima tri teama. Prvi koji dizajnira bolide, taj je ove godine 10/10 ili makar 9/10, team koji proizvodi, taj je 5/10 zbog nepouzdanosti, i treci team, strateski, koji je naravno 1/10.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma ciganluk zivi pa hajd. Onakav bolid i onakav sofer i opet useru sve sto se usrati moze. Mada kad se sjetim prije 20godina kad sam prvi put vidio ferrari u zivo i malo pronjuskao po njemu nista me ne cudi. Ferrari je isti kao zastava 101 (stojadin) ustvari fiat vrlo tankog kvaliteta,ali jaka masina i performanse na stazi ga cini nekim super autom a u sustini vrlo tanko. Ni blizu kvaliteta njemackih vozila. Eno i u MotoGP,slomi se ducati da pobjedi japanca pa ni naopako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro, realno red bull u kombinaciji sa Maxom je najbolji tim na gridu, opet bi vodili prvenstvo samo razlika bi bila manja. Sada je sezona gotova, čekaj sljedeću.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Usra ti i šefa i stanicu sa tom izjavom.

    Dok je god Talijan direktor tima nema njima napretka.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mala je granica između Stojadina i višestrukog prvaka, simbola F1 :D
     
    dino73n likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Heheheh,to je bilo moje vidjenje stvari te godine gledane ocima automehanicara. A ustvari i dalje stojim iza toga. Ferrari je lijepo upakovan fiat sa puno snage i to je to. Da se ne pravdam dalje samo cu se jos ukopat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je istina, samo nema to veze sa bolidima. Bolidi sa autom imaju samo zajedničku stvar da imaju četri točka.

    Na kraju imaju fantastičan bolid, pouzdanost nije ni loša s obzirom koliki su zaostatak imali sa motorom

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam ja da ferrari sa ceste i f1 bolid nemaju veze jedno s drugim. Nego jednostavno kad sam vidio da taj neki ferrari nemam pojma ni koji je bio ima istu bravu na vratima kao stojadin utroba mi se okrenula. Nije znaci rucka na vratima nego brava ,ono sto se uhvati za štok i drzi vrata zatvorenim a taj tip brave nikad nije valjao i vrata se tesko zatvarala i oni to isto smece stave na auto 300-400-500 hiljada. To puno govori o njihovom razmisljanju i pristupu i strategiji.

    Bas ovo sto nFare reče,dok im italijaski mozak kapu kroji nista od njih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Ne znam nisam oduševljen, mora da se radilo o nekoj "šklopociji" 80-90-tih, pretpostavljam F355 ili sl. jednostavno su tada ultra sportska imala taj standard, 90% vremena se radilo na testiranjima ovjesa i motora i zadnjih mjesec dana tražiš gdje ćeš naći stop svjetla i brave... Da ne zaboravimo da je F40 imao komad sajle za otvaranje vrata. I Porsche je po tome VW sa malo više šarafa. Ja sam uvjeren da imaš priliku da ti neko pred očima rastavi Ferrari i pokaže inženjering da bi promijenio mišljenje začas :)
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo sad je cisto do uprave u timu, lose skroz. Zao mi vozaca, zasluzili su bolje obojica.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece Matija jos dugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel to slika da je Alonso potpisao za Aston Martin :D


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jos mu Matija onda prijeti ko malom dijetu. Na stranu ugovor, ja bi ga odjebo pa makar na sudu zavrsio.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidi fakat. Ne kontam zasto. Mislim on bi mogao i sa 50 vozit na ovom nivou, al cemu to.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prava F1 kurva. Samo ne znam zašto Aston, bolje da je ostao gdje jest.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uvalili Lecleru hard gume dok se ostatak grida vozio na medium. Dok je bio na mediumu, do tada je i vodio. Nece da priznaju gresku, kopirali strategiju Russela, a iza njih Red Bull gazio naprijed.
    Matija ce dobiti nogu do kraja sezone.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kae matija kompjuter je rekao da je hard najbolji izbor.
    A debilu kraj ociju slijepi.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma