Osiguranje imovine

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Jul 31, 2022.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja da li je neko osiguravao imovinu?
    Konkretno uniqa online?
    Nesto kontam samomplatis i to je to, jel iko dodje provjeri navedeno?

    Lp


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Niko ništa. Ali sigurno da nećeš moći naplatiti štetu ako slažeš bilo šta, a tad provjeravaju sigurno.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja i kontao sam da je tako.
    Mislim normala, ali osiguranje unutrasnjosti od kradje...
    Bez da dodju i popisu :D
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa mogu jer se ograde ugovorom, npr desi se kradja, zapisnik policije navede da nedostaje tv. Oni negdje sitnim slovima pisu da za tv daju 50KM, iako tvoj tv vrijedi 5000KM a kod nekoga 500KM, svi dobiju 50KM
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ima dodatni popust ako imas video nadzor u stanu/kuci. Mada ona gospodja iz Bihaca dokaza da je najbolje osiguranje 7.65 ispod jastuka :)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Moram malo istraziti zato ko je najbolji kontam moze nam svima pomoci ko ima iskustva. Za sada u uniqa vidim da pos kucanstvom smatraju samo one standardne stvari sporet krevet ormar sto je nonsense


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Danas trebao renew ugovora, placao za stari stan osiguranje par godina, placao za novi stan 2 godine. Zvali me par puta da dodjem potpisati trecu godinu, odem, nacekam se gospodje, na kraju mi njen kolega daje moju polisu. Potpisem jedan primjerak, potpisujem drugi kad vidim nova cijena. Niti me ko obavijestio niti mi je rekla ijednom od 3 poziva. Pitam sta je ovo? Sute. Reko je li se mijenjala cijena? Kaze jest, kao i sve ostalo sto je poskupilo (valjda i na njih gorivo utice). Reko ovakav bezobrazluk da vam dodjem na noge i dovedete me pred svrsen cin ne mogu oprostit. Poderem taj potpisani primjerak ugovora i izadjem. E vala radije platit negdje skuplje nego sa takvim ljudima radit, pravi budalom nekog drugog. Uniqa je za mene zavrsila.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sjo levata...
    neka si vala isto bi uradio.
    Evo danas posalju ponudu, posaljem kontra upit...zjapi mail nema odgovora..
    Vidjet cemo ima asa, vienna sta znam neko cu uzet.,
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Da su mi javili prije ili spomenuli tokom 2-3 poziva kad je polisa bila spremna, vjerovatno bih razmislio i na kraju opet uzeo. Skočilo je sa 140 na 175, nije neka sad cifra, a svi imaju slične cijene. Ali izbaciše me iz takta tim ponašanjem gdje navlače ljude da dodju i dočeka ih to. Da uzimam prvi put pa hajde, ali već 5-6 puta sam uzimao.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da je do našeg mentaliteta. Da platim za auto osiguranje lik kaže 200km jeftiniju cifru nego kod ostalih. Kontam kako je to moguće, rekoh super, i dođem da završimo kaže jojjjj ipak je 250 skuplje, ali eto može na rateee.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  11. selvin

    selvin Moderator

    Hvala i dovidjenja. Nego kod nas narod nema muda da odjebe takve lazove i prevarante. Ne bi ni bilo takvog mentaliteta, da to ne prolazi.
     
    bhd, aNaToMiC ! and Haker like this.