Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Ovo je istina. Ja sam jednom podnio prijavu i u roku od 24h je bio riješen problem.
    (Ako nije fizičko oštećenje).
     
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Podesiš druže da ti se monitor ugasi nakon 25 Minuta neaktivnosti i neće ti se nikada desiti. Šta mislite čemu služe takve opcije u Windowsu?

    Kako uopšte dobiješ burn in Taskbara ako radiš na računaru nešto?
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Meni to objasnjavas ? Naravno da mi je uvijek nastimano i to nakon 15 minuta neaktivnosti da se gasi pa cak mi je i brightness uvijek oko 25-30 jer mi je soba gdje boravim skoro uvijek zatamnjena i nema potrebe za jacim osvjetljenjem.

    Pa novi paneli su vecinom smetlje nevidjeno i da znas sta sam sve dobijao iz nasih veleprodaja ne bi vjerovao.Da ti je znati sta je mojih prijatelja i poznanika u zadnjih par godina dobilo defektnih monitora i to iz kutije "novih".

    Pisao sam kakvo sam objasnjenje dobio iz veleprodaje nakon upita zasto je svaki monitor koji dobijem otvoren,a odgovor je u slucaju fizickog ostecenja panela u transportu nisu duzni uvaziti reklamaciju sto naravno ima logike.

    Nakon 6 komada takvih monitora defektnih zahtjevao sam na kraju povrat novca ili monitor koji je fabrickom trakom zalijepljen,a ne papirnom ili selotepom sto su i uradili i dobio sam monitor koji evo vec 3 god. koristim i koji je perfektan bez ikakve mane.

    Mislim,a i ubijedjen sam da nase veleprodaje dobijaju iz Srbije i Hrvatske monitore koji su kod njih reklamirani pa prepakovani po extra cijeni i uvaljuju ovde raji.Jedan monitor Asus Strix od 1100km sam dobio sav uflekan otiscima prstiju po displeju i zadnjoj plastici iz Kimteca.

    Nekada je bilo nezamislivo da VA panel fasuje burn in ili image retention,a sa novim gen displejima to je surova realnost.

    https://www.reddit.com/r/ultrawidem...ermanent_burnin_image_retention_on_xiaomi_34/
    https://linustechtips.com/topic/924518-ghost-taskbar-is-it-burn-in-or-something-creepy/
     
    Last edited: Aug 4, 2022
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Napisite usput odma u kojim radnjama ste kupovali defektne monitore da znamo zaobilazit.
    Zar je uopste moguce da oni to pakuju tamo i salju nama skart robu?
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma nema veze koja je radnja prijatelju jer iz kimteca,asbisa i comtradea sve radnje povlace robu.

    Btw evo jedan primjer nevezano za monitore sta rade veleprodaje u ovom slucaju konkretno comtrade,a sto se desilo u februaru i martu ove godine.Kupim u plusu vodeno hladjenje aorus waterforce x360 i naravno u radnji nisam pogledao kutiju misleci da je sve ok.

    Kada sam dosao kuci vidim pri unboxingu da je preko originalnog stickera zaljepljen cvrsti selotep sto znaci da je kutija otpakivana,a to sam se uvjerio vidjevsi na fejsbuku da su radili unboxing i prezentaciju i naravno cooler je bio sa fabrickom greskom gdje neki parametri nisu radili ili su pogesno davali prikaz.

    Mislim da mi je podvaljen kao i monitori i da je i cooler bio reklamiran u Srbiji,preapkovan i poslan u nasu veleprodaju.

    Nakon reklamacije dobijem drugi isti cooler koji je zapakovan samo stickerom originalno i koji uredno radi.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 4, 2022
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    Raja, možete li mi dati mišljenje o slijedećem modelu: SAMSUNG ODYSSEY G3 LF24G35TFWUXEN cijena bi bila 400 KM, novo, garancija. Ili može bolje za ove pare?
     
  7. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Negdje sam vidio da ti jeftiniji Odyssey modeli sa VA panelom imaju uzasan ghosting.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Aug 10, 2022
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala vam svima na sugestijama. :)
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Gledao sam i ja taj. Međutim otkrio sam sljedeće:

    Signal input HDMI x1 (v.1.4, max. 1920 x 1080 @144Hz), DisplayPort x1 (v.1.2, max. 1920 x 1080 @165Hz)

    Stariji standard, bez HDR podrske za sličnu cijenu.
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma inace HDR 400 nita je besmislen na monitorima i vise je marketinski trik da ima u specifikacijama eto reda radi,a realno niko ne koristi jer na vecini displeja izgleda uzasno i svima je na off.

    Ovaj Dell G2422HS hvale u US i raja i recezenti i cini se kao da ce biti definitivno best buy monitor jer je novi model u pitanju koji su kao sriktali prema kritici korisnika naspram proslih modela.
     
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    Dell koji god da uzmes neces pogrijesit.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  16. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Budu li kod nas ikakva ozbiljnija snizenja za Black Friday? Trazim neki ultrawide pa da ubodem sta :D

    Usput, ima li ko Xiaomi 34" ultrawide, kako su se pokazali? Vecina ultrawide normalnih cijena su VA pa se bojim da mi ghosting nece smetati.

    Jedini IPS sto sam nasao po prihvatljivoj cijeni je Gigabyte M34WQ, i on se ok cini.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Jedino ekupi ostalo je bijeda.
     
  18. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Gledao sam bas kod njih, ali nemaju nekog izbora.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Za te pare bolje uzeti 2 ova:
    https://www.ekupi.ba/bs/Računari/Ra...Pivot,-Height-Adjust,-60Hz,-5ms/p/EK000463076

    Sa 10% na visu i 10% uz kupon, izadje komad 607KM. Doduse moras cekati da nanovo bude popust aktivan.

    Doduse ti si i gamer pa ne znam kako se ova Pro serija ponasa u igrama.
     
  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Za igre mi bas godi jedan monitor da bude. Korak dalje je 3 monitora, ali to je vec zeznuta egzibicija :D

    Ovi ultrawide su svi 144+ hz, to im je dodatni bonus.

    Baci mi prijatelj bubicu da mogu 48" LG OLED TV kupiti za jedno 1500, ali nemam graficku da 4k mogu gurati :D