Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nisu sad, ima taj i ima da predjes odredjenu kilometrazu sto se tice grinda. A gold na sve licence je najtezi, pogotovo S-10, treba celicne zivce imat jer je samo dio staze suh i cim predjes na mokri izvrnes se.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator




    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Izgleda veoma jeftino, full on plastika sa glossy dijelom naprijed, non replaceable dpad, samo 2 extra paddle pozadi umjesto 4. Sta je sa vece i lako izmjenjive baterije, autonomija na DS samo 5-6 sati. Elite 2 izgleda kao tenk naspram ovoga.
    Jedini bonus ovdje vidim hotswappable analog module ali i to je bjezanje od prave solucije problema. Da su analoge napravili bazirane na magnetima na normalnom Dualsense onda ne bi bilo ni potrebe za hotswap modulima.
    Sa magnetima drift postaje historija, ali onda ne bi prodavali nove gamepade svakih godinu dana nakon sto istekne garancija i crkne analog, L2/R2 trigger ili baterija. Ista stvar i sa Xbox Elite 1/2, koriste obicne analoge sa grafitnim/karbonskim potenciometrom na gamepadu od 150Eur. :rolleyes:
    Nadati se da ce biti 3rd party magnetni moduli za DS Edge sa Alija, jer ce Sony prodavati obicne po 10 eur a u fabrici su pola marke.
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Sve se moze zamjeniti. Ja sam ovaj trenutni u proste faktore rastavio i sastavio. Nije mi samo jasno zasto ne pruzaju vise podrsku za Nacon. Ono je dobar controller.
    Ja sam svoj rev 2 unlimited morao protad a tek ga bio kupio.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma šta igrati na njemu. Evo gledam da kupim konzolu i sve igre koje sam odigrao na PS4.
    Nadam se da će pred kraj ove godine izaći koja igra samo za ovu generaciju, sve dok izlazi uporedo za PS4 ništa od toga.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Nekolicina ljudi otvara i popravlja ja govorim u globalu, vecina ili proda na ebay ili baci u smece i kupi novi.
     
    Last edited: Aug 25, 2022
    Pasha likes this.
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    SONY dize cijenu PS5 za 7-10% od Sept 15. svugdje u svijetu osim u USA (tamo nema inflacije jel o_O), iako je jeftinije za proizvesti ga sada nego li prije 2 godine. Pohlepa ne zna za granice.
     
    Picoooka and Neo Bahamut Zero like this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Normalno. I ovi bundle-ovi gdje dodje voucher za igru idu po dignutoj cijeni, platis punu cijenu igre. Jos ne dobijes disk nego voucher. Fuj.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Da. Tako sam i ja od djeteta na ebay-u kupio za 10 eura, lijevi stick mu bio crko..narucio za 7 popravio i imam sada jos jedan. Nista komplikovano.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ja, jos jeftinija proizvodnja a Sony dize cijene.
     
    Neo Bahamut Zero and Haker like this.
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Za PlayStation brend, manje je više." :rolleyes:
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Ne bi me cudilo da su vec smanjeni bakar/alu heatsink blok sa 1100 modela skroz ukinuli na CFI-1200 i sad je full on aluminij sa manje heatpipes. Jeftiniji i laksi materijal, slabiji cooling potencijal takodjer. Moguce i da su ukinuli dio heatsink fin blocka.
    Dok manji nm process vuce manji cold plate. To dvoje zajedno je najvjerovatnije opet tih 300 grama ustede.
     
    Last edited: Aug 29, 2022
    Pasha likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    To sam i ja pomislio, kome treba tiha konzola :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda je napajanje manje. Nije nuzno samo hladjenje smanjeno. Opet, nije problem ako je konzola i dalje tiha. Problem je porast cijena. I izostanak besplatnih bundle igara. Daju ti igru u bundle i jos dodatno dignu cijenu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Samo nek ih bude. Svakako ih sada scalperi prodaju po 650-700. Ovako ako ih bude po 550 i nije lose.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda su i smanjili broj GDDR čipova sa 16 na 8, kao svojevremeno na PS4.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U Ameriki se i fini bundlovi mogu naci. [​IMG]
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk