Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mene su nazvali i isto to ponudili pa sam ih naravno odbio jer to nije dovoljno ni za godinu m:sat plus paketa.
     
  2. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Kakvo vam je opcenito iskustvo sa Telemach u Tuzli naspram BH telekoma?

    Internet mi je najbitniji, pogotovo jer i supruga i ja cesto radimo od kuce i cesto smo na sastancima tako da mora biti full stabilan.

    BH telekom me malo nervira, svako malo ide poskupljenje, a 50 mbps mogu samo preko kabla izvuci jer su im modemi smece.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moras prvo provjeriti dostupnost na tvojoj adresi, infrastruktura im na zalost nije na podrucju cijele Tuzle.
     
  4. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Provjerio sam, u dva od tri ulaza u zgradu imaju instalacije tako da se cini ok.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zna li neko pristupne podatke za ovaj Ubee router? :)
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Sve prazno.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Probao tako po njihovom uputstvu, ali ne ide. Možda su šta mijenjali.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Probaj sa drugog browsera chrome nekad ne voli da je sve prazno pa prijava ne prođe
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Neće kako god okrenem :), nema veze, zvat ću njih.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Trenutni ugovor mi je pred istekom, ali izgleda da necu ga moci po postojecim uvijetima produziti.

    Imam onaj box i ubee ruter, i stvarno sam zadovoljan.

    Ali ne koristim ja ni priblizno to koliko placam (~60km)

    Mislio sam se prebaciti na duo paket, pa me zanima ako uzmem ovaj paket bez boxa i ovog rutera boljeg, moze li se ovaj box zamjeniti nekim s aliexpressa?

    Prije sam narucivao to za kodii ali nisam to koristio bas.

    Sta mi se svidja u ovom telemachovom je to sto radi sve sto mi treba, izbornici lete, guta svaki format na usb stick.

    Sad mora li se koristiti ovaj njihov da imam isto ili moze neki zamjenski?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    Mene interesuje ima li iko od raje ovaj paket Eon Light koji kaze da ima 250mbps, i koja je stvarna brzina interneta na kablu kada se skida recimo neka igra sa nekog extra servera?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene je 300mbps i najbrze sto sam vidio je 34Mb dok mjrenje na speedtestu uvijek pokaze punih 300 pa nekad i malo vise 302-304.
     
    p4ja likes this.
  13. Majesco

    Majesco Aktivista

    Imam ja taj paket kad se mijeri tacno 250/14
    A najvise sto sam vidio na steam-u je bilo 28Mb sto ti dode 224mbps
     
    p4ja likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo sad me nazvaše, valjda mi ugovor ističe, nude sve otključana kanale po istoj cijeni za potpisivanje novog. Meni ok, svakako bi nastavio koristiti njihove usluge.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    Hvala
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeli ti nude za obe godine po istoj cjeni kao sto si dosada placao?
    Predpostavljam da si nesto mimo ponude standarndne prije izgonjao?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nisam ništa nikad ganjao. Ističe ovaj ugovor valjda i danas zove kaže sve otključano ako potpišem novi, rekoh jel to par mjeseci ili dvije godine, kaže dvije godine sljedeće.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Možeš koristiti smart tv app,ali mora biti certificirani android,znači onaj koji glumi smart tv ,a ne tablet. znači ako uzmeš eon duo light paket nema eon boxa u njemu,ali ima eon smart tv aplikacija koja može na box ili smart tv novije generacije samsung,LG ili neki android,,, i ne plaća se dodatno...
     
    kvaju likes this.
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Najvjerovatnije cu raskinut ugovor pa ponovo potpisati, pa uzeti Light duo i rentati box, ili nesto slično, a ugovor da raskinem da u ovoj akciji sudjelujem kao novi pretplatnik.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    A koja je akcija?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk