Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    G502 X. 102 g wireless varijanta, 89 g wired varijanta. Napokon novi switchevi, nema vise double click problema.

     
    pac, hurmash1ca, chenta and 1 other person like this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Valja li cemu ovaj Whiteshark Miyamoto
    Vizuelno na oko mi se svidja, M570 je napokon potpuno stradao.
    Ako nije cemu mozda bolje da ostavim te pare i dodam da uzmem neki trackball opet tipa Elecom HUGE :D
    Nije bitno je li zicni ili bezicni toliko koliko da je komforan za ruku, zbog problema s zglobovima :)


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  3. xman

    xman Komšija

    Odakle da narucim switheve za G502 Lightspeed i koje konkretno da trazim? I naravno gdje ih zamijeniti? Genelek? Ingel? Iz Tuzle sam.
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzeh na kraju ovaj Miyamoto u doper techu za 34,90 KM i onako solidan mis, na prvu ne izgleda nesto kvalitetno, medjutim, jako lijepo lezi u ruci, plastika ne skripi, ima i tegove te RGB. Bili su jos i neki Warlock i Galahad, ali ovaj mi se onako na oko svidio, zbog cudnog izgleda :D
    Uglavnom solidan upgrade nakon duzeg vremena koristenja trackballa, kojem cu se svakako uskoro vratiti, jer se ne mogu navici ni na sta drugo :)
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Posto volim cudnu periferiju, evo jos nesto zanimljivo ko voli eksperimentisati, a vidjeh i u BUG casopisu preporucuju taj
    SBOX mis vertikalni, ima ga u Merkatoru 20ak KM, ko ima problema s zglobovima nek proba je li mu to godi :)
    Jedino sto je 1000dpi...
     
    Ajdin87 likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nakon nekoliko godina :D intenzivnog jahanja MX Master 2S poderala mi se guma na thumb button, i zeza samo to dugme, moram ga svako malo rastavljati da namjestim da radi mis, jer misli da je pritisnuto dugme i onda ne radi kursor...

    Ima li neko da prodaje MX Master :) moze i polovan da je ocuvan. Da ne dajem sad skoro 300KM :) ne bi prezivio u kuci :)
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije taj nego onaj dole na thumb rest. A vidio sam na ebay ima kućište kupiti, pa možda i to iskomplikujem.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Ako ti ne treba isključi to dugme kroz software. Ja sam za svoj stari MX Master 1 Gen naručio i ove Grip Tape i zalijepio samo ovaj dio na donjem buttonu u gumi koja se probila od korištenja.

    https://www.aliexpress.com/item/100....order_list.order_list_main.40.4cad1802dH5OsM
     
    Qler likes this.
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Ovako je nakraju ispalo, malo šareno ali služi. Razmišljao sam da kupi samo Shell sa AliExpressa, ali pored njega imam i 3-cu i 3S pa mi ne treba.

    Mislim da bi ti ova odgovarala, dođe 50-tak KM sa dostavom. Grip tape je jeftinija varijanta.
    https://www.aliexpress.com/item/1005005929864089.html?spm=a2g0o.productlist.main.17.574d22feKEnmOW&algo_pvid=961d7f71-81ba-4d58-ab6d-c3153e1342c9&algo_exp_id=961d7f71-81ba-4d58-ab6d-c3153e1342c9-8&pdp_npi=4@dis!BAM!48.64!45.73!!!26.72!25.12!@2101ec1a17079026644808359ef962!12000034892795948!sea!BA!730017098!&curPageLogUid=hqdBFEvBfMJW&utparam-url=scene:search|query_from:

    PS: Zanimljivo da mi ovaj 1 gen još uvijek radi i da baterija drži solidno za broj sati i godina.

    [​IMG]
    [​IMG]
    image upload
     
    Last edited: Feb 14, 2024
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na vikendici imam MX Revolution, jos radi :D Kuci mi je 3S ali ovaj 2S sto koristim za posla se bas handri i eto, negdje je moralo popustiti...
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ti misevi su teski bas.Imao i ja jednom nekakav taj MX,tesko bas.Sada imam plastikanera redragon neki,kupio ga kada se tek pojavio brend,radi 5-6 godina bez ikakvog trzanja a lagan a ima i dodatne utege ko voli teze.
    Platio ga na aliju nekih 25 KM
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Interesantno kako na OLX još uvijek može da se kupi star MX518 :D, služio je dosta dugo dok nije propala tipka, otišla plastika i nije se vraćala nazad, mikroprekidač je bio ok. Trenutno nekih 8 god na G400, dobio malo korištenog i još služi, doduše dosta manje se igra.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da,sada se vise ne igra ,pa moze mis gurati i 5-6-8- godina :D
    Prije godinu ako izgura,to je bilo nesto ultra kvalitetno...jer za dan ima vise klikova nego sada za godinu ,kako se ne igra :D
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne znam, ja sam opet navikao na teže miševe, mada imam i ove lagane. Inače što se tiče periferije meni je Logi zakon. Uvažili su mi reklamaciju davne 2008. godine i UPSom poslali novi Combo set mislim da je bio MK520.

    Moja kolekcija: MX Master 3s, G502 X Wireless, G603, MX Keys i G915TKL, imam i MX Master 1. Gen, MX Master 3 i G Pro Wireless (kod sina) koji nisu na slici .... i sve ih koristim. :D

    [​IMG]
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jedan jedini trenutno u kolekciji,koliko se sjecam.
    Mozda ima po ladicama jos sta felericno ili staro

    [​IMG]
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sad i na PC igram sa Xbox kontrolerom. Jednostavno mi vise pase.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je PC prikopčan na TV u dnevnom. Daleko više uživam da se zavalim i sa DS5 igram lagano.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Takodjer najvise s Xbox kontrolerom, zeza me lijevi shifter, ali jako dobro lezi u ruci sam kontroler.
    No, bio sam dobio od kolegice stari PS4 kontroler koji sam jedno duze vrijeme koristio na PC, pod Linuxom onaj touch dio se moze koristiti kao mis, kul stvar, radi nativno bez konfiguracije ikakve.
    Ali kad sam mijenjao one driftove gumene jer su se raspali nesto sam zeznuo i sad ne radi, vjerovatno flat kabl prekinut slucajno.