BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Nano je fizicka eSiM elektronska
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel isto sve tj biraš 4g,3g i 2g mrežu?


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Sve isto
     
    Eldorado likes this.
  4. selvin

    selvin Moderator

    Plus ako imas uredjaj samo sa jednim nano, sa esim mozes dual sim imat.
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Evo upravo uzeo. Kaze teta na salteru prvi ste nam vi na opcini :) Dobije se QR code i PIN i PUK kljuc. Placa se 11.70 KM. Uslov za aktivaciju je WiFi mreza da je aktivna. Vrlo brzo se zavrsi postupak prijave broja

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel upitna sigurnost? Jer sve zivo (banka itd) ide 2 step auth preko SIMa tj SMSa. Ovako kad imas fizicki Sim nema sanse da neko "hakuje", jel upitno to sa eSimom?
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Mislim da nije. Tamo pise kada je jedan broj prijavljen nemozes na vise uredjaja pokusavati prijaviti.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moze se i fizicki SIM hackovati (pogledaj SIM swap scam, executives velikih kompanija su tako bivali hackovani). eSIM pruza uslovnu zastitu i smatra se sigurnijim od fizickog SIM-a, jer mozes dodati i biometrijsku zastitu na eSIM koji je u mobitelu.

    https://www.packetlabs.net/posts/esims-protect-you-from-sim-swap-fraud/

    Posto vikendom cesto idem u Hrvatsku, uzeo sam i A1 broj na bonove (kredit se puni online ili kroz app), tako da i po Evropi uvijek imam roam-at-home mobilni internet. Jednom u 2-3 mjeseca napunim sa par eurića kredita da se broj ne ugasi i ko lutka
     
    Vedo likes this.
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Koristim i ja ali bonbon jer jedino mi on nudi bon od 360 dana koji kosta 180 Kn oko 40 KM. Dopunim ga Visa karticom online i imam net po citavoj Europi :) bez roaminga. Cak sam danas i od njih zatrazio eSIM da mi posalju Postom.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Koliko znam bonbon nema esim
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Nema na trafikama jos eSIM. Nego moras se javiti na fb profil bonbon pa posalju Postom na adresu eSIM ili da dodjes u poslovnicu njihovu i preuzmes tako su meni danas sve lijepo pojasnili.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  12. Samir_

    Samir_ Novi član

    Kakva je korist od toga?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas US verziju iphone 14
    I sto ce telefon biti gram-dva laksi :)
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Raja kako kupiti eSIM za postpaid korisnika iz komocije svoje sobe :)
    Evo surfam po webshopu samo ultra eSim je dostupan. Hoci li baš morati na šalter?
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Moras na salter
     
    dino73n likes this.
  16. nivla

    nivla Komšija

    zna li neko admin pass za BiPAC 8700VAXL
    edit:evo nasao j363pw592D86Ve8
     
    Last edited: Sep 19, 2022
    EL NINO CFC likes this.
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zar BHT i dalje narucuje Bilione?
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    donijeli mi nov, kao proslo to na tenderu
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    kada sam uveo sebi mojatv ponude mi inbox, kao za moj paket mora bolji uređaj i sl ok, mislim free je bio, kao zte nemože, sada nakon x godina crko inbox, dođu zamijene sa zte i kažu inboxa više nema, može doplata za neki bolji ruter... to je politika bhtelecoma...
     
  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Odlicna im politika. Isto tako su podigli cijene zbog sportskih kanala, a onda ukidaju kanale a cijena ostaje ista :D

    Ti ZTE su prava sreca, preko kabla imam 50/8 uredno, wifi 5/8. Vjerovatno sebi kupim router ili access point da za wireless koristim, da se ne mucim vise.