Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Esh

    Esh HWB

  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Idu li apdejti za cyberpunk, da li je vakat da se kupi :)
     
  4. bojler

    bojler Aktivista

    Ja jučer malo igrao nakon 5-6 mjeseci, igra mi se čini gora nego što je bila, užas.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. Esh

    Esh HWB

    Ako nista, sad je 20tak eura :)
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Next-gen update:



     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kako je ovaj tim napravio W3 ali se 2077 i dalje osjeti kao da je u alfi. NPC-evi su brain dead. Cak i Jackie. Stalo hoce da prodje kroz mene i kada hoda i sa motorom. Uopste ne registruje gdje sam. Interakcija sa botovima na ulici je bijedna. Isto igracke za dvogodišnjake. Pise klikni dugme za razgovor i onda oni izgovore random "line" i to je to. Niti V moze komunicirati s njima niti oni imaju ikakav dijalog. Usta ne otvaraju. U automobilima botobi sada reaguju na pucnjavu pa lupe puni gasi i piće sve dok se ne zabiju u zid. Policija i dalje samo trci za tobom. Ne koriste vozila. Motor i dalje samo V vozi, bande sa motorima, ako im ukrades isti, trce za tobom. Ako parkiras auto na ulici niko te ne moze zaobici vec se ufati kolona, ne mogu nista. Ali im okrenes ledja i ta auta nestanu. Kretanje opet traljavo. Sta god da dotaknem prekida trcanje de se mora pustiti pa opet stisnuti trcanje. Slomi me.

    Grafički je cirkus. Nikada mi nije smetao pop in ali ovdje je to na deset metara. Auta sa par poligina i najnizim detaljima budu par metara ispred mene. Na autoputu se sapvna cijela grupa auta ispred iz vedra neba. Ljudi su i dalje plasticni. Neke su cure doslovno kao od stakla. Sise im kao dvije sijalice. Mislim da RT za reflkeksije ovaj efekat samo pogoršava. Sve je kao staklo.

    Ovo je sve na max out Ultra.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto moj rodjak koji ima PS5 odusevljen igrom, kaze nema nikako bugova. Valjda je za njega bug jedino kad igra crasha.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam igrao na PS5 nakon 1.5. Samo probao RT mod i radi mislim na 20FPS.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam malo probao ovaj trial na PS5, ide igra u 60fps bez RT, izgleda ok, ima puno ljepsih igara, ali su dijalozi katastrofa i pisanje uopste. Nikako mi ne lezi. Gunplay isto ispod prosjeka. Bila je po radnjama za 5e, pa mozda uzmem.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Cyberpunk 2077 Next-Gen Patch: The Digital Foundry Verdict

     
    NAILS and Esh like this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Mene samo privlaci setting. Fali mi neki urbani open world. I te svari koje sam nabrojao su "immersion breaking". Totalno te izbaci iz takta. Ali zgrade, neke prostorije, dizajn NPC-eva mi je pravo cool. Nema Cyberpunk igara uopste. Deus Ex i to je to. Ne znam sto ovaj žanr nije vise razradjen.

    GTA 5 je izasao prije 9 godina. I dalje je benchmark za AI. RDR2 zivotinje imaju kompleksniji AI nego 2077 likovi.

    A bilo bi dobro da ponude neku opciju da se spuste grafička podesavanja ali da nema popina. Auta na 5 metara budu sa dva poligona i onda se formiraju detalji. Jedino ne znam da li je do DLSS, sumnjam. Stavljen mi je na quality. Ali dok sam igrao na LOW, i sada na ULTRA, sve je isto po pitanju LOD-a.

    Što se konzole tice, cudi me da RT ide sa 30FPS jer recimo evo ovdje na 0:20 kada podjem trcati, jako je mutno. Ne rade ovako ostale 30FPS igre. Npr RDR2 ili Thw Witcher 3. Tacno mi bude muka nakon minut mada ja nisam referenca. Meni konzola smeta.

     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jos je na konzolama RT samo za shadows, nije za refleksije. Primijeti se indoor malo razlika i to je to.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Poceo igrat CP2077 i sve se cudim kako moja 10 godina stara masina ovo glatko goni. Pomaze puno sto imam Freesync monitor doduse. Ali fps se vrti oko 40-50, jos imam 1440p monitor. Al ovo bez FSR ne bi bilo moguce. Isto kao God of War, da nije FSR ne bih mogao igrati.
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ko voli anime ili CP2077 ogromna preporuka za Netflix-ov Cyberpunk Edgerunners:



    A modovi za igru su otisli bas predaleko:



    I jos stize novi story DLC "Phantom Liberty"

     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Večeras puštaju ovaj dlc.
    Ja nisam igrao baznu igru, da li se grafičke promjene odnose i na baznu igru? Vidim na sniženju je pa da je updem, valjda su ispeglali bukove

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ovo je izgledalo nestvarno i prije DLC-a.
    Aha, sad ima Path Tracing cijela igra i DLSS 3.5 ako imas hardware za to...mislim da propustas najbolju igru generacije ako nisi igrao.

    P.S. sto se tice bug-ova ja sam igrao verziju 1.6 i meni je bilo dobro, a sad svi tvrde da je od loseg bilo dobro, pa odlicno sto se tice toga.
    Cak su napravili i "GTA" policiju sto prije nije nikako bilo, nisam probao to jos...

    Uglavnom od mene ogromna preporuka ako hoces ozbiljnu igru, koja trenutno ima najbolju grafiku, ozbiljnu pricu, odlican soundtrack.
     
    Last edited: Sep 25, 2023
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovo sam i kontao, godinu dana poslje, na kakvom snizenju :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja bih igrao ma series x, sumnjam da je na PC razini grafika, ali meni nije bitno.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk