Nvidia Ada Lovelace - GeForce RTX 40x0

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by EL NINO CFC, Sep 23, 2022.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro poznat problem. Taj problem imaju i (sve) custom 3090, koliko ja znam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Iskreno, fe kartice imaju najbolje hladjenje, i build quality je top.. kupi to odma buraz, nemoj cekat, ako ti neces daj nama :)

    [​IMG]
     
    iPlay likes this.
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    JonnyGURU o 12VHPWR adapteru i dezinformacijama koje su danima kruzile o mogucem samozapaljenju GPU i PSU.

     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvenstveno je bio problem zbog tih 30 ciklusa umetanja i vadjenja konektora kojeg su i sami proizvodjaci spomenuli, ispade da je i to suplja prica.
    Al youtuberi kao tetke na kafi, kad pocne prica od usta do usta, od nokta danas, osoba je sutra dan za sahrane.

    Jedino mi zao Johny Gurua sto se nastojao pola sata u ovom klipu, vidim da mu je trebala stolica. :D
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  7. selvin

    selvin Moderator

    Taman se isplati narucit iz US i platit dadzbine, i izadje te kao da si u DE kupio i na crno prenio preko granice.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Sep 30, 2022
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa ko hoce da kupi, nije bas da ima mnogo boljih opcija. Imas opciju da te izadje oko 4k KM kad narucis iz US ili da platis i više od tog u DE i strahujes hoce li te izaci 6k+ ako te uhvate na granici. Treca opcija je da platis ovdje vjerovatno 4.5-5k bez garancije svercerima. Cetvrta je da cekas da se pojavi ovdje u radnjama, pretpostavljam 5.5-6k. Sta je od tog najnormalnije?
     
  10. xman

    xman Komšija

    Sve od navedenog je u startu nenormalno radi cijena. 6k graficka kartica....
    PC gaming je postao bizaran.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za gaming je danas i vise nego dovoljna aktuelna Intel i5 ili Ryzen 5 cpu serija i RTX 3060. Mislim na 1440p rezoluciju. Sve ostalo je bacanje novca.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ne govorimo o pitanju isplativosti, vec nacina nabavke za ljude koji ce svakako htjeti tu grafu. Poenta je bila, ako je neko vec odlucio da kupi grafu, da je najisplativije uzeti u US i platiti dadzbine (po trenutnim cijenama). Ne ulazimo u diskusiju zasto bi neko uopste kupovao.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li zbilja najisplativije? A garancija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ceka se 12 oktobar i nista prije toga,a mozda i primaju rezervacije unaprijed.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je izgubilo smisao, kartica velicinom gotovo kao PS5.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stala bi ona u moje kuciste bez problema, jos bi bilo mjesta okolo.

    Ko kupi karticu od 2000EUR+ ima love i za kuciste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Picoooka likes this.