All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imam ja jednog u familiji sto mijenja diskove na F10 na godisnjoj bazi (25k kilometara), i to dobrih brendova, ali to je kad se vozi prebrzo i onda ubijaju kocnice.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Ne bih da vrijeđam čovjeka, ali ne bi bilo zgoreg poslat ga na časove vožnje...

    A ja bih generalno volio vidjeti i kočione performanse tih diskova što traju "zauvijek" neka mi je logika da ako se ne troše onda i ne koče da valja.
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    koci sve regularno, al ja zivio u brdu kad sam poceo voziti pa naucio kocit motorom
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Njemacki autoput gotovo svakodnevno, full kocenja sa 200 na 80, unistilo bi ih da su ne znam kakvi.
    Zna da je pogresno ali briga ga.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Potrebna mi je pomoc hitno
    Audi A4 B8 2011g koja rezervna guma ide
    Uzeo sam Goodyear 17 jer mi nije dosla, covjek izvadio iz istog auta samo limuzina, medjutim rupa je uska ne mogu da uklopim
    Oznaka je T125/80 R17 ET35 DOT C09F 2JA2 2004, ima cak i audi logo na felgi
    Da li je ova felga neodgovarajuca?
    Druga mi je opcija da zovem bihamk sutra

    Ovo mi je blizu:
    https://www.olx.ba/artikal/45463957/rezervna-guma-5x112-19-audi-a4-q5-tiguan-vw-seat-skoda/

    EDIT: Izgleda da je prava oznaka ET29 8k T125/70 R19

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 17, 2022
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Reznor
    Nisam razumio, jel tebi treba rezervna da imas u gepeku za nedaj boze ili si negdje na putu sa probusenom gumom?

    Ovdje ti je navedeno koje dimenzije felge i gume ti odgovaraju. Centralna rupa kod tebe je 66.5 mm
    https://www.wheel-size.com/size/audi/a4/2011/#trim-20-tdi-eudm-141

    Ako vec trazis rezervnu, vidi mozes li staviti normalnu felgu, a ne taj djevrek.
     
    Reznor likes this.
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala :)
    Treba mi rezervna u svakom slucaju, jer nemam sad nijednu buduci da ova ne odgovara :)
    A sto se tice standardne, ne moze obicni tocak, jer u rupi ima baterija, zbog toga je ovaj "djevrek" siri od klasicnog tocka :D
    Negdje sam stao na ekser neki, ovdje u mahali na Hrasnom Brdu svasta po cesti ima, a i cesta je makadam, sreca pa se to desilo pred kucom da nije gdje drugo :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 18, 2022
    Reventon likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je taj djevrek dosao uz auto mada ga nisam nikad namontirao, ne izgleda mi obecavajuce :)

    Jednom sam pokupio komad armature na putu do kuce, na ljetnoj gumi, a pred kucom saraf na zimskoj.

    Uspio sam obje gume popraviti u PGL-u Lukavac, pa eto da znate, ako vulkanizer kaze da ne pomaze inekcija, ovi sredjuju sve.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Mogu ti poslje provjeriti kod mene koja je, isto je auto i ista godina.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da li neko zna, mogu li r15 na Audi A3 8P 2011 ?

    Vidim zimski kataloski, 205/55 R16 kao najmanja.
     
    Last edited: Oct 20, 2022
  11. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Prijatelj je imao jednog, mislim da je bio 2004. godiste i nisu mogle 15ske, 16 je bio minimum.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na par mjesta ima navedena kao iskljucivo zimska 195/65/15 91H na felgi 6Jx15 ET47.

    Ali vala usteda na 4 gume je skroz minimalna, to jedino ako neko bas vec ima felge 15-ke pa da ne kupuje druge.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imamo R15 vec zato pitam. Ako nista, otici cu negdje i zamjeniti ih uz doplatu za R16.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Samo je to 2009 model, a kod mene je 2011..

    I ovdje pokazuje : Stock winter Wheel tyres - 205/55R16..
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    probas i vidis
    sto se ustede tice, ona je sad nesto veca u korist 15ki jer su sad i budzet gume 15ke 110-120km
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma dodje u par milimetara isto sto se tice ukupnog obima, ako vozis samo lokalu i ne pretrapavas auto nema zime.

    Ako te kosta tipa 100 maraka vise do dodjes na 16-ke uzmi, 200 je vec puno.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Vedo sta bude sa onim oko klime i cimanja ?
     
    Vedo likes this.
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Nista, vozio do Bjelsnice , stavio manuelno saltanje i držao na većim rpm, reko necel se pokrenut ona dpf regeneracija. Poslije toga vozio još par puta gradske (kreni,stani) i sve ok, ne trza.
    Sto pitaš, jel imaš isti problem?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onako sjetio se pa me zanimalo je li rijeseno.

    Ispravan sam zasad ali sa dizelom je to pitanje vremena kad ce na nekom dihtungu nesto izbiti, prevelike temperature i pritisci su u sistemu.