Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Je li moguće da dopuštaju ovo? :D
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mislim da ne,ako je ista adresa u pitanju,ali treba provjeriti prije raskida ugovora.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko znam ne smije biti 3 mjeseca na istoj adresi priključak da bi se tretirao kao novi pretplatnik.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam trenutno eon premium,ali u martu kad istekne skidam se na eon full duo bez obaveza. Nakon toga će me zvat da se obavežem pa ću vidjet šta će ponuditi. Sad kad nemaju kvalitetnog sporta može se svašta dobiti jer im najmanje ide u prilog da pređeš na nešto drugo...
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    prva godina u pola cijene
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja kod sebe sam prije par mjeseci uzeo ovaj najslabiji paket radi interneta.
    Zbači sad da tražim raskid ugovora pa pređem na bolji paket.

    Mislio sam da se to podrazumijeva, ono nazoveš kažeš hoću jači paket i oni samo pošalju novi ugovor omtomje to .

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    I ja sam uzeo ove likove radi neta samo, sa 9mb logosoftovih na 32mb.. tv sam upalio i kanali su fakat smece, sreca ne gledam je puno.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeli ista cjena ako potpišeš ugovor i ako ne potpišeš?

    Ma vise ni sport ne pali za cjenkanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao što rekoh meni su kod staraca ponudili sve kanale otključane dvije godine. Danas dođe ugovor i stvarno piše "proširen paket" i sve Pink kanale.
    Da li su sad dobili samo Pink na ovo što imaju ili i još nešto pojma nemam.

    Grešku sam napravio, trebao sam reći neću taj proširen paket daj mi prvu godinu u pola cijene. Nisam znao za tu "akciju"

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ako potpišeš možeš dobiti eventualno neki popust ili više sadržaja, ali kad ne potpišeš onda te zovu i nude pa možeš isposlovat bolju ponudu. Njima je trn u oku da nemaš obavezu, to si odmah jednom nogom bivši pretplatnik.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li bolje imati static ili dhcp?

    Dolazili nedavno serviseri gledali nesto ocu za tv, i mijenjali su s dhcp na static na pc-u..

    @Stihoklepac

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene na CGA2121 ethernet jedino radi ako manualno unesem ip, subnet, dns
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod mene isti radi normalno, vidi da nije ugašen DHCP na uređaju
     
  14. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja za "fiksne" uređaje uvijek stavljam statičke adrese (radi sebe da znam) a sve ostalo ide DHCP
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ugašen nego modem nešto baguje, ko će znati, odustao sam od testiranja. Mislio sam da ne možemo gore od Ubee-ja ali očito može. Kakvo smeće će nabavljati narednih godina pitam se...
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Reklamacija i zamjene ti modem
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Meni serviser kaže da je ubee bolja opcija od tehnicolor.manje imaju problema s njima.Kod mene neki dan poludio wifi,na kabal je radilo ok,i svašta su probali dok nisu ubee vratili na fabričke i ponovo postavili nije se riješilo,pa eto nek i vi znate ako nekom bude radilo probleme,,,
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Triput su mijenjali modem. Ne valja oprema i/ili jednostavno infrastruktura.

    Zna li neko imaju li "u šteku" i dalje onih solo malih modema bez WiFi-ja?
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    isto radio, nista ne nude, znaci bukvalno me poceli smarat sa opcijom telefona fixnog u 2022 :D
     
    dams82 likes this.
  20. Tyger

    Tyger Aktivista

    Trebaš upitat servisera jel nov ili polovan uređaj, tako je meni jednom trebao doći i rekao eto me za 2 dana samo su polovni/reparirani ostali jer mi je prije toga stavio reparirani pa se nije dobro pokazalo.