All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ovo je novo 6-7k KM :D
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da je Mitsubishi Eclipse pa hajde, nasao bi se kupac
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Sve više ljudi fura te starine, uvesti teško, ameri i stranci su dosta odvukli poslije rata. Sada je jako teško naći nešto, truho fićo,, folcika i sl se teško nalazi ispod 5000. Očuvani primjerci su daleko skuplji. Ima ljudi koji to vole, cijene i na kraju plate...Tako da ove cijene nisu slučajno :)

    Slično je i sa novim autima, cijene su masne, čekanja duga...a to je rezultiralo da i polovna skoče, koliko je odlično vrijeme za prodati polovno toliko je loše za kupiti novo ili novije.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Traze ljudi 25k eura za auta 2013. godiste koja su nova bila 40k i koja su prije 3-4 godine platili 20k, van svake pameti.
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kupio ga za 500KM, ulozio u njega 2 hiljade, ako je i toliko, i sad hoce 10.
    Ispod je opet Jugo65 koji je u udesu gori od Golfa 2, a na motoru karburator koji, u trecem pokusaju, pali iz prve. :)
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kupuje niko 40 godina staro auto zbog sigurnosti i efikasnosti.
     
    Haker likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tako je, ali nije sve sto je staro i rijetko ujedno i vrijedno.
    Jugo nije Mustang da ga cuvas u garazi, niti je Jugo ikad bio auto vrijedno hvale. Da mu nije pjesme od Zabranjenog Pusenja, zaboravili bi na njega. :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li kakva preporuka za ove dilere sto izdaju fol garancije? Da uvazavaju donekle garanciju prvih par dana? Najvise zbog turbine i mjenjaca. Ne nuzno pola godine kako pise vec cisto prvih sedama dana da vidim kako ce se pokazati i dok ne odem svom majstoru i to.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    AutoElegant Zivinice, imas garanciju 30 dana na sve sto se pokvari na autu. A ima i standardna ona motor/mjenjac/kilometraza i to. Vise puta sam provjeravao kilometrazu na njihovim autima, sve ok.
     
    NAILS likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da Kramar nudi pismenu garanciju ali uz doplatu. Ja bih i pored toga prvo odvukao auto na pregled svom majstoru ili ovlašteni servis.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prilikom kupovine celicnih felgi, da li je bitno da gledam ET?

    Vidim neke su ET41, 47, 48..
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dmr koji si ono ti BT spominjao da podržava stereo i da je ok zvuk. Ovi jeftini sa Alija imaju katastrofa zvuk.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma kakav Kramar. Sve ima na papiru a praksi nula. Isto telefon u univerzalnom.

    Komsija kupio 3008 kod njih. Prvo ne daju da se izadje s placa kad se proba a onda kad ga je dovezao kuci i kad se utvrdilo da poluosovina ne valja i da treba 500-600km za popravak to je drama nastala. Na kraju su se nekako nagodili da po pola plate. Ciganluk.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba naravno. Odstupanje +-5 je ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Aldiin likes this.
  16. nivla

    nivla Komšija

    u strogom pravilu treba, ali generalno najbolje montirati felgu na auto i vidjeti smeta li gdje, na golfu 5 i 7 nisam jos i za vece razlike od +-5 imao problema, ista stvar sa mercedes a klasom i 15kama bio et 54 bez problema islo et 44 sa neke C klase

    s druge strane presiroka felga moze zapinjati
     
    Aldiin likes this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    selvin
    Baš su mi oni izugledali "legit" ali pobjeze mi jedno auto. Thx, pratit cu sta imaju.

    Reventon
    Problem je sto su to neregistrovana auta a ne placaju mi se probne table da idem majstorima i da vidim da je auto havarisano. Ima se probrati od individualaca ali svi prodaju kako je registracija istekla pa je to kupovina na slijepo.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta ganjas nails?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Octaviu.
     
    EL NINO CFC and NAILS like this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Insigniu A do 17-18K, ako budem imao srece pa ubosti facelift, bilo bi dobro mada su one u tom cjenovnom rangu socijala a opet puno mi je 20K za nju. Eventualno da je 2016god.

    Ali ako izleti nesto drugo, Audi ili BMW, vidjet cu. Nije Insignia pod moranje. Kontao sam da se u budjet ugura F31 ali ne moze. A opet valja izbjegavato sve starije od 2013te kada je uradjen fcl i redizajn motora koji je imao timing chain problem tako da nista od trojke. Nadao sam se da se moze naci A5 sportback ali su poskupili pa nista ni od njega.

    Treba mi nesto da me sluzi pa do godine, will see. Kontam dovuci nesto iz njemacke direktno. Ne planiram dugo vozat Insigniu.
     
    Last edited: Nov 9, 2022