All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bezveze, bolje uzmi octaviu I ja sam imo u vidu insigniu, kad sam kupovo prije 3 godine, al svi rekose kvari se :) , jedino taj fl model onda ganjaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Insignia je dobar auto, samo zašto ići na to ako ćeš za godinu opet kupovati, zar nije bolje nešto samo da oda od A do B godinu dana.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    F31 trebas izbjegavat prije 2015, ne 2013. Zapravo je sredinom 2015 promijenjen motor.

    U F10 je to bilo godinu ranije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih izbjegao Opela skroz
     
    dams82 likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Realno, kada podjes zagledati, treba sve izbjegavati. Samo VW ganjati, ali se meni ne voza golf 6 ili passat. Mozda ako izleti kakav CC.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma katastrofa je sad kupovati bilo sta, pogotovo premiuma na ogranicenom budzetu.
    Benveja ne treba uzimati ako nije barem B47 (110 i 140kw) a to krece od 2014. za F10 i 2015. za F30 kao sto su ti rekli.
    A i tad imaju kilometara bruku i dodju sa demoliranim selenima i nosacima motora (veselo skupi).
    Ko je fan i misli duze drzati auto moze se i N47 dovesti u red.
    Kako god 1000-2000 eura je odmah za izvaliti u startu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja, 2015to BMW mi je podaleko sa budjetom. F10 je 35K tog godista. Mislio sam da su novi motori ranije stigli ali šipak znaci.

    Kakvo je stanje onda sa benzincima F serije ? Vise ima tartufa na piku nego benzinaca, ali se nadje.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2.0 benzinac u F30 LCI je odlican, onaj sa 184PS. Code je B48B20. Samo nemoj dzaba, skuplji je od dizela a i dobar dizel ti je van budzeta. Osim toga to su sve "moderni" motori koji mogu biti jako skupi za odrzavanje.
     
    NAILS likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma to znam, BMW je brutalan za odrzavati samo mi se cini da su benzinci iz F generacije pouzdaniji, sa manje out of the box problema.

    Reventon
    Da je insan pameta, to bi uzeo sa linka. To je novo auto. Ali jbg, nije mi cejf.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja bih zaobisao Opela, jedan prijatelj ima Mokku, drugi Insigniu, ne zna se koji je vise na servisu bio.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad je ko pastorce, nabijaju ga nogom ko stigne, ne znas ko je gori gazda, GM ili Stellantis.
    Mix low-end dijelova milion razlicitih dobavljaca ne moze ispasti kvalitetan proizvod.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravo zbog toga, GM ih pustio niz vodu, PSA ih kupio, kasnije tuzio GM, stvasta nesto, a nista dobro.
     
    NAILS likes this.
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Šta od japanaca uzet za 10.000 KM, da sad morate uzet :D
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma tesko da ima u Bosni ista.
    Corolla, Avensis, Mazda 6, benzinci oko 2008.-2010. godista.
    Pitanje je ima li ih pet komada ukupno u oglasima.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Honda Accord (Po dogovoru)
    https://www.olx.ba/r/48678427/114743

    Ako radi kako treba nema greške


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Last edited: Nov 10, 2022
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    15 godina staro dizlo, samo ako ces mu cupati dpf ili ako je vec iscupan.
    I sa diznama pitanje kakvo je stanje.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prodaje moj dajdza Aurisa, 2,0 dizel, 130KS, 2007 godina. Misilm da trazi 9500KM. Nema je na piku. Ima fine opreme (keyless entry i start, i jos nekih tako stvari).. Iskreno mislim da joj treba dubinsko pranje :) i poliranje farova. Mehanicki je dobra. Neki dan je radio servis pa je jos nekih stvari zamijenio sto je doslo na red...
     
    BiceBolje likes this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Izgleda dobro ali ovaj 2.4 motor ce popit 9-10 litara, ima racunice jedino ko prelazi 5k godisnje.
    Toyotin 1.8 Valvematic je stedljiva masina iz tog perioda.