Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jebo te ja nisam ni svjestan bio kako je dobra igra al ova iz 2018 prije ragnnaroka.Predivno.Mogu misliti kakva je sad ova nova.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Doktore imaš ga na PS4 isto izgleda...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne kazem u smislu da nisam ni znao sta sam propustio.Nedavno kupio God of War i igram ga fenomenalan.Znam da ima i novi za ps4 taman dok ovo zavrsim ganjati neki deal da uzmem novi.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Nisu normalni o_O

     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pitanje za vlasnike PS5. Da li haptic feedback i mali zvucnik na dualsense kontroleru radi bezicno? :) Naime kupio sam kontroler i koristim ga na PCu ali samo preko kabla imam te ff efekte na kontroleru dok bezicno ne.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, radi sve to bezicno na PS5. To nije samo zvucnik nego je tu ugradjen i mikrofon.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci fale driveri za wireless konekciju sa PCem, jer ga prijavi ko i svaki wireless kontroler. Preko kabla sve radi super.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima li od Sony ikakvih drivera, s obzirom da sada puštaju igre i na PC.
    Možda si trebao ići na Xbox game pad, tu nema fule za PC,. Jest da su popravili ps5 ganepad u odnosu na 4 ali meni boxov i dalje leži puno bolje u ruci.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Radi kontroler i preko bluetootha ali nema ovih specijalnih ff haptic efekata sa PS portovima sve dok ne ustekas kontroler sa kablom, onda sve radi kako treba. Mislim da fale PC driveri za BT konekciju a da sve radi kako je i namjenjeno, da ne moras ustekivati kabl. Radi ff i bezicno ali to nije ni blizu nativnom PS haptic enginu u novim igrama, vec vise kao neka emulacija. Inace kontroler vrijedi samo zbog haptic engina :D, da ne pricam koliko je precizan i bez laga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Očigledno nema drivera za to, šta kaže internet, jesi li googlao?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema valjda. Kao ne trebaju driveri sve je plug n play. Uglavnom malo ko se zali na ovo. Evo razlika izmedju komponenti kontrolera kada je spojen BTom lijevo i kablom desno.
    [​IMG]
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusaj sa ovim tool-om
    https://ds4-windows.com/
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koristim ovaj ds4windows ali on moze samo uraditi kao neku emulaciju sa ff efektima sto nije ni blizu pravih haptic efekata kao kada spojis kontroler kablom bez ikakvih drivera. Igram Sackboy i Uncharted portove za PC i sa kablom haptic feedback je fantazija, onako kako je i zamisljeno na PS5, dok bezicno dodje kao neka ff emulacija sto nije ni blizu prave haptic podrske.
     
    Last edited: Nov 13, 2022
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Fantasticna igra i meni licno GOTY. [​IMG]
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Igram je trenutno, masterpiece! Samo su vala previše od Kratosa napravili finjaka, izvinjava se 3x, vrijeđa ga sto misle da ne čita knjige Itd, ne ide vala uz njegov lik nikako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Omeksao kao da je unuka dobio, a ne sina :D super je igra
     
    Vedo likes this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je nekako logicno da je malo omeksao kroz ovo putovanje/avanturu sa Atreusom.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze li mi neko reci,moze li se direktno platiti karticom/paypalom da se kupi psn pretplata ova na popustu,45 dolara ?US je account.
    Evo ulogovao sam se sa svojim nalogom na playstation.com i dodao u kosaricu ovu pretplatu i sada ima nacin placanja kartica i paypal.
    Je li ako ovako kupim,automatski se uveze na konzoli ili se i ovdje mora redeem ?
    Nisam nikada ovo kupovao do sada,pa nemam pojma.
    Izgleda da je najjeftiniji nacin trenutno direktno preko ps.com kupiti...kod nasih piljara po olxu skuplje sve.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da je može, ali možeš kupiti gift card u vrijednosti 50 dolara i onda ga iskoristiš na play storeu

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Kupiš USA voucher na cdkey stranicama i aktiviras key na USA PSN, drugačije jedino sa američkom karticom.