All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kao da su samo otpilili jedan klip 1.9 tedei-a i rekli eto ga ne diraj vise nista, jebes disbalans :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nije "kao" nego su to upravo i uradili.

    Doduse ima na zamajcu kao neki balansni teg al ne pomaze mu puno. Dok recimo 1.2tdi koji je 1.6 tdi bez jednog klip puno ugladjeniji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima stari 1.2 PD koji je isti vrag a noviji 1.2 CR na bazi 1.6 je taj na koji mislis gdje je balans bolje rijesen.
    I 1.4 CR bi trebao biti bolji, ali nisam imao priliku probati.
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    imam i ja 1.4tdi iz 2018, stvarno ima traktor zvuk, potrošnja solidna ugl se vrti po gradu, fino vuče, brzine kratke stalo valja šaltati, ja koji vozi po defoltu automatik je baš zamorno. Bilo je nekih problema oko razvodne grane i nekog malog hladnjaka ali sve otklonjeno u garanciji za dž, inače nisu nimalo jeftine stvari.

    Potrošnja mu je bolja strana, nije baš penzioner na cesti
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Onaj stari izbija bubrege, sa tim novim se pretpostavljam moze zivjeti.

    Ali nista bez prirodnog balansa, vozio sam M57 sa pola miliona na satu a i dalje fino radi, i na 900 obrtaja ide i ne trese.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    https://www.klix.ba/auto/noviteti/ford-ranger-raptor-stigao-u-evropu-ali-samo-s-288-ks/221117058

    Debilno auto ali ovo boldano bode oci.

    Najgore su prosli dizeli, euro 6d iako nominalno imaju istu max. snagu na medjuubrzanjima tipa 60-100, 80-120... kao da te nazad sajla drzi.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je naglaseno da bi svima bilo jasno da ima spremna mapa ubrizgavanja samo je treba upisati poslije kupovine. I vrlo vjerovatno se nalazi u ECU samo je treba aktivirati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ocu neko odvalio tablicu zadnju siledzijski, tako da su ostale slomljene matice i komadic plastike.
    Kako ide procedura, obje tablice moraju nove? Ovo se desilo u Tuzli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Prijava policiji, ostalo ce ga oni uputit. Nece sad sam ici napamet trazit nove.
     
    Reznor likes this.
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Nece ni moci sam, prije nekoliko godina kum je dobro nagrabusio zbog tih tablica. Trazili mu policijski zapisnik da bi dobio nove i jedva na kraju nekako izganjao nakon 2-3 mjeseca petljancije.

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa to i kazem, prvo prijava policiji. Isto kao izgubljena licna. Prijava policiji ide, pa objava u sluzbenom glasniku, pa dok prodje neko vrijeme da se ne nadje, onda mozes novu vaditi. Vjerujem da je i za tablice slicna procedura. Sta bi se inace desavalo, da ljudi imaju 2 seta tablica ili 2 seta licnih? Nismo bas toliko neuredjena drzava da mozemo vaditi dokumente kako nam se cefne.
     
    Reznor likes this.
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Preporuka gdje u Sarajevu kupiti gume da u cijenu ulazi balansiranje i montaza?
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    autoklinika kajimovic u hadzicima, bilo je ako kupis sve 4 gume besplatna optika trapa i montaza guma
    takodjer sava.ba ima uracunato u cijeni gume ali svakako je cijena veca nego kupit na jednom pa montirat na drugom mjestu
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, ovo se desilo dok su roditelji bili odsutni, a sestra kuci bila pa mi javila da je sinoc vidjela.
    Zvao policijsku upravu, ne dodjose, poslao mail MUP TK, nema odgovora. Sace se roditelji vratiti pa cemo nastaviti dalje ganjati to.
    Ne znam kome je trebala samo jedna tablica, mozda se neko voza bez tablica, pa nema nikako, mozda je neko iz obijesti neke uradio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moguce da je planirao kradju auta ili nesto pa mu zatrebala tablica. I dobro je da je samo tablica.
    Prijatelju na Bulevaru ukrali novu Octaviju prije dvije godine, nije ni mjesec vozio. Nije stigao ni zastitu ugraditi, odvukli je preko noci, ispred ulaza.
     
    Reznor likes this.
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Strasno, a policija nista, dodju samo da piju kafu.
    Upravo se tu i desilo, a auto ima zastitu. Vjerovatno ce komplet nove table ici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Bez komplikacija. Zovnes policiju, urade zapisnik, s njim odes u nadležni MUP, vjerovatno ce trebati popuniti izjavu, prijavi se gubitak, i dobije se rjesenje koje se predaje u sluzbeni list. Nakon objave, uplate se nove tablice, i zajedno s uplatom, taksom, i preostalom tablicom se preda opet u nadležni MUP i dobiju se nove tablice.

    Mozda je nekome za prikolicu trebala tablica, pa jedna, puno je razloga, kako god, ponistiti ih sto prije jer dok su god aktivne svasta se s njima moze.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ide li slucajno neko za Zagreb sa vecim gepekom? 4 17'' felge sa gumama da poveze :) dogovorimo kompenzaciju
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako sada stvari stoje oko zatamnjivanja stakala? Da li i dalje stoji zakon da zadnja stakla nemaju ogranicenje a vozaceva/suvozaceva do 30% ?
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da, upravo tako. 30% je doslovno prozirno staklo.
     
    NAILS likes this.