All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fabrički novija vozila imaju već 30%. Pripazi na to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema mi nista gluplje kada zatamne nazad stakla gotovo skroz a neprijed prozirno. Po meni ili sve isto ili nazad sekundu vise zatamniti.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema ništa gluplje ko zatamni sva stakla da se ništa ne vidi, i trebalo je zakonom zabraniti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa sad pricamo da je zakonom zabranjeno.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo kažem da je to pozitivno :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je naprijed 30% a nazad 50% zatamnjeno.. prosli ford mi je bio vise nazad zatamnjen, a manje naprijed. Nije mi ovo iza odgovaralo, pogotovo po mraku kad trebas u rikverc... Ovo sad mi je mjera.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Dosta auta ima nazada crne prozore da se nista ne vidi, zatamnjeno je najmanje 80% pa me interesovalo da li se tu mijenjao zakon, za zadnje prozore. Ova sva popuarnija auta imaju napred folije koji su garantujem preko 30%.

    Ne kontam od koga se ljudi sakrivaju.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene je ovako na A4 B8, pozadi zatamnjeno skroz, cak i peta vrata (karavan), naprijed clear (vjerovatno ima blago zatamnjenje), naravno, fabricki sve.

    [​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ok, vide se sjedista.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne skrivam se ni od koga, meni je primarno bilo toplota i privatnost na proslom kad se desil da je zena nekoliko puta morala da doji dijete dok smo na putu ili negdje. Ovo je bilo najbrzi i najprakticniji nacin da uvijek ima privatnost :)
     
    Vedo likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam mislio za tebe vec overall auta koja imaju folije mimo zakona. Ako neko prevlaci robu sa pijace, ako ima specifican slucaj u porodici. Ok. Vec govorim za CC, A5, A7 itd.. isto bunker. Nisam klaustrofobican ali voziti se nazad u takvim autima je isto sanduk.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije zatamnjenje iznutra isto kao kad gledas spolja, kakav sanduk, sve se normalno vidi.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene su llumar nanoceramic folije i prezadovoljan sam.

    U autu je ljeti daleko hladnije, pogotovo ako auto ostavim na suncu, drasticna razlika. Ugodnije za voznju, sunce te nikada ne przi po rukama, klima na minimum. Ako zaboravis nesto na sjedistu, niko ti nece prozor razbiti jer ne vidi sta je unutra. U slucaju da se desi nezgoda, staklo nece letiti na sve strane. Meni najbitnije, sunce ne ubija plastike i kozu vozila, enterijer sacuvan. Odlicna stvar ko ima malo dijete zbog alergija na sunce, sjedalice i same privatnosti malisa. Naravno, auto ljepse izgleda.
     
    Alibegovic likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    No shit.

    Zavisi od postotka, naravno i je li tvornicko. Znas kako je ruzno sjedit nazad kada je preko 50%. Pogotovo nocu.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene je Llumar ATR20 nazad, AirBlue
    80 naprijed.

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 27, 2022
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve je to super. Meni je to prelijepo. Isto kao kod Reznora. Ja govorim o folijama kao ogledalo. Jaran je imao na Šaranu zbog robe, drugi kolega na Vectri C, takvu kupio. Oba su imala problema sa policijom. Znaci zadnja klupa. Nikad nisam volio sjediti nazad kod njih.

    Te tvornicke, kao suncane naocale, su super. Nemam slika njihovih auta ali nesto ala ovo:


    https://i.ibb.co/8Nt9sh2/image.png

    Po zakonu moze nazad biti bilo sta ali mi nije jasno sta milicija onda s*ere. Ele, meni svejedno, ja cu vozit svoje auto, samo me zanimalo ima li promjene po zakonu. Da ne kupim auto i da ne moram mijenjati stakla.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam jesi li imao priliku sjediti u vozilu sa llumar folijama, evo kod mene nazad propusnost 20%, potpuno normalno je noću gledati sa zadnje klupe, gotovo kao čisto staklo.

    A te folije - ogledala, ne znam koliko je to u skladu sa zakonom…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 27, 2022
    NAILS likes this.
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    E ovo ja ne volim :D Tottalno mi kvari liniju auta, auto ko kedi :)
     
    Alibegovic likes this.
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma šta kedi, lubeničar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Svakom njegovo, a ove jeftine folije ne treba ni komentarisati. I meni je u planu da uradim sva stakla s najblazom folijom, ne moze se vise voziti koliko przi po rukama :)

    edit: Ima li uopste neko da radi llumar u TK, davno sam ispao iz fazona