Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam Xbox Series X sa dva kontrolera, punjivim baterijama i bazom za te baterije platio 370EUR. Od nekog gore bosanca kupio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Picoooka, EL NINO CFC and Vedo like this.
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ovo je slide od Nvidia-e gdje se vidi da bez ukljucenog DLSS-a na ove prve tri igre sljedece:

    - RTX 3090 ti je jaca od RTX 4080 (12GB), a RTX 4080 (16GB) je malo ispred RTX 3090 ti, izgleda od 20-30%
    Kakav marketing za "danasnje" igre protiv "sutrasnjih", Boze dragi na sta se sveo marketing...napravili ljudi dijagram za igre koje jos nisu izasle...znao sam da nema sanse za x2 raster performance razliku, a i to za 4x sa novim DLSS-om treba vidjeti kako ce tek izgledati i da li je uopste tako i koliko dobro to sve izgleda...

    [​IMG]
     
    Picoooka likes this.
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Sep 22, 2022
  5. igor.g

    igor.g Komšija


    Ma znao sam, standardni bullshotovi kao i kod AMD. Naprave komparaciju samo selektivno gdje im odgovara i ne otkrivaju detalje. Treba sačekati independent reviews na launch day. 3080 je znaci tu negdje sa tom preimenovanom 4070. Sto onda ispadne da je 4080 16gb jača bijednih 30-40% u poredjenju sa 3080 za duplo više love.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa 4.xxx serija je samo zanimljiva zbog ray tracing performansi, ovo ostalo je sasvim doboljno i sa 3080.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    Malo promjene hehehe


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NeTRa1der, NAILS and Picoooka like this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koju si ovo kupio? Koliko para je tamo? :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3060Ti, kupio polovnu. Ekstra kartica, 64C max load a ventilatori 1200-1400rpm, mozda cak i najbolja 3060Ti na trzistu, bolje hladjenje nego kod Asusa ili EVGA.

    Od ovog sto sam probao, jedino CP2077 ima nesto nizi framerate, max detalji na 1440p, RT + DLSS Quality. Cak i Spiderman ima 80fps+, sa RT na Quality/6, max detalji, 1440p/DLSS Quality. Ali u Spidermanu sa RT CPU ode u tacku, bude i 100%, samo ne vidim da framerate ista pati od toga. Ipak premalo sam zasad igrao, rano je za rec, al fantasticno izgleda.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko moneta te kostala?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    350EUR. Nvidia je jos uvijek skupa, ovo je jos povoljno kad pogledam da su nove 3060Ti jos uvijek preko 450EUR i to oni jeftini modeli. Za 400EUR sam mogao kupit novu 6700XT, jest brza al DLSS je bolji od FSR i RT je ipak moguc i na 3060Ti, ako se koristi DLSS. A DLSS Quality je zapravo 960p, izgleda odlicno i performanse su top. God of War 1440p DLSS Quality i max detalji ide 80+fps. Na freesync monitoru bas fluidno.
     
    forzamilan likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ponovih se i ja, RTX 3080Ti Founders Edition :D. Ako ko bude zainteresovan za 1080ti evga sc black, bit ce na prodaju :D
     
    p4ja, EL NINO CFC, dino73n and 5 others like this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    koliko si tu 3080TI platio ?

    nek je sa srecom!
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    1300KM, hvala svima, grafa jede igre :D
     
    Reventon likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest brza od Octavije ali i vise trosi :D
     
    NaLe! and dino73n like this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad sve puno trose, ova je jos i dobra :D
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zavisi kojeg dizela natoči.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas sam vozio fabiu 999cm3 70kW, trosi 5,7 na otvorenom, vuce zalosno :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ekstra cijena. Ovdje u DE su polovne 3080Ti oko 850EUR.

    Ja se malo pograo sa power curve u MSI Afterburneru, igrao evo Cyberpunk, clockovi zakucani na 1950MHz a core 0.95V, potrosnja oko 170W. CPU oko 45W. Smijesno mala potrosnja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da i ja sam cijelo vrijeme drzao 1080ti na 0,95V. Vjerovatno ce tako biti i sa ovom samo malo da se podesi :) Koliko su 1080ti sad tamo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Dec 14, 2022