Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vala na konzoli čekam nekoliko sekundi i nađe partiju, doduše rush igram ali i conquest kad sam probao brzo je našlo.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    To je PS5. Moze biti da se zabaguje pa igraci ne ulaze. Portal je imao 3 igraca. 2 servera aktivna.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vraca se David Sirland u DICE koji je napustio 2020te. Dugo je u DICEu a bio je i vodeci na naslovima BF4, BF1 i BFV.

    Dobro je da su skontali koliko su zasrali sa ovim BF 2042.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To da li su oni ista skontali cemo vidjeti sa iducim naslovom. Nekako sumnjam.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vec ispricana prica 100x vratio se taj i taj nema njima pomoci propao serijal i baza igraca se izgubila sve i da ne znam ti sta naprave.
     
    bhd and NAILS like this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja cekam novi battlefield jos od BF3. Nece se nista promjeniti. Ima to sto ima. Bolje ne mogu.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Promijenili ste se malo i vi
     
    zoi likes this.
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mi se mozda jesmo promjenuli, ali nas ukus za BF nije. Nije problem se prilagoditi na promjene, ali cemu se prilagodjavat ako je ta igra nesto sto ti se ne igra jer apsolutno nema veze nikakve sa BF. 2042 ima elemente dosta igara od kojih ja ni jednu ne igram niti me interesuju. To je bio njihov pokusaj privuci igrace drugih igrica, a najmanje su truda ulozili da privuku nazad Battlefield igrace.

    Kad se samo sjetim njihove navlakuse prije nego je izasla: '2042 is a love letter to Battlefield veterans', i onda raju nalozili sa Randezook klipom, a 99% ostale igre ko CoD, Apex i ostale igre.
     
    EL NINO CFC likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja igram evo zadnja dva-tri dana pomalo. Definitivno nije to to. Cudno nekako napucavanje, teamworka tu i tamo ima, ozive ljudi, bacaje se ammo, medic, ali fali mi neke konekcije sa squadom. Ljudi spawnaju gdje im je volja. Ja napadam zastavu, smaknem se u stranu da mogu na mene spawnati, kad sipak, ljudine spawnaju na neku drugu stranu.

    Zatim vozila uveliko koriste samo za prijevoz, uzmu helija i zalijecu se i iskakaju. Do sad nisam ni jednom vidio da je neko popravljao tenka recimo.

    Cudno je napucavanje skroz. Mape su meh skroz, ono nema nikakav flow.

    Recimo zvuk u igri je uzasan, bas narusava atmosferu, nekakavu robotsku muziku koriste, Boze sacuvaj. Dok recimo u BFV na kraju meca ide ona Battlefield glavna muzika, i bas te nahajpa da jos malo ubijas, pomognes timu, ides po zastave.

    Fale pravi serveri, server browser. Jucer sam igrao 99% vremena na Manifest mapi.

    I onda na kraju citav ovaj njihov UI mi je katastrofa, customizacija oruzja je isto karna.

    Ali eto, ja to igram jer ne daju mi se pare za MW2, iako cu je nekad kupiti iduce godine. Dzaba, kakav god daje Battlefield, meni je ispred CoDa.
     
    Patton2410 likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je jedan od najvecih gusteva u BF uvijek bio da se na jednom serveru provede po vise sati. Jos ako na drugoj strani bude kakav fina ekipa, koji squad, pa se sa njima napucavas satima. Sad u 2042 to je nemoguce (osim na portalu ja mislim), jer im je sistem glup, pa nakon svake partije te ubacuje u novi server, i neces vidjeti igrace iz predhodne partije.
    Da ne pricamo kako nema opcija da u partiji napravis svoj squad, da biras squad u koji hoces, da kick randome iz squada, da uzmes vodstvo od glavnog u squadu jer nista ne spota itd.

    Igra ne samo da nije BF, nego je i polu-proizvod evo i godinu dana kasnije. Pratim ja i dalje patch notes i sve to samo ne igram. Sve ove promjene na mapama su opet fuseranje gdje doslovno iste stvari rade na svakoj mapi, stave koju vrecu sa pjeskom, koji kontenjer, koji betonski zidic, i to zovu reworkom mape.

    BF5 je isto tako bila razvaljena igra prvih godinu i svasta je nesto falilo, ali je opet bila BF igra, pa se i pored svih nedostataka ima taj BF osjecaj na njoj. 2042 kad sam igra sve mi je bilo nekako sterilno, i nikad nisam imao osjecaj da igram BF, uvijek mi je vuklo na druge igre.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra nije imala scoreboarda sve dok nije izvrsen pritisak na njih. BF nije vise u glavnom planu kao prije 10 godina. Tada je vrijednost EA bio 3.6bil. Danas je 36Bil. Ocito guraju sve u mikro-transakcije FIFA-e, MADEN, Apex itd.

    Sto se 2042 tice, meni nije toliko katastrofalana kao vama, samo da izbalansiraju sadrzaj u odnosu na mape. Da vrate squad sistem iz BF5 i da vrate klase. Mada opet, mape su odron. I one sto valjaju ne mogu igrati jer iz samo njima poznatih razloga, po sezoni vrte dviej mape i zdravo. Prosle sezone su konstantno bile STRANDED i RENEWAL. Sada stalno ulazim na SPEARHEAD i MANIFEST. Manifest je bas bas losa mapa.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    BF2042 je vec "free" na EA Play (a to znaci i na Game Pass-u), 'nuff said.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    I FIFA 23 je na EA Play. Nema to veze. Oni tako i pune katalog sa igrama starijim od godine.
     
  14. chenta

    chenta Aktivista

    Fifa 23 je samo trial od 10 sati na ea play a fifa 22 je full. Bas sam nedavno ispuco tih 10 sati i uzeh cijelu igru na steamu je trenutno -60%.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovaj battlefield 2042 je grafikom negdje izmedju bf4 i bf1
    [​IMG]

    a vidi bf1. u trenutku dok sam igrao je jos bolje izgledalo.
    [​IMG]
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hem nema destrukcije nikako. Kad se sjetim BC1 i BC2, igra se Rush u napadu, i ne mozemo pera odbit protivniku da dodjemo do mcoma, jer su se dobro ukopali. Taktika se onda prebacuje na razvaljivanj zgrade/kuce gdje je mcom svim mogucim, od granatiranje tenkom, zoljama, do jihad atv sa c4 na objekat, ili cak i na UAV naljepis C4 pa ides na mcom.

    Valjda nam nekad opet izbace neki BF da je toliko zabavan. Znam da je to pusto mastanje, ali samo nam je to ostalo.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    To što si ti naveo ima i na ovom battlefieldu i bas se meni desilo nekoliko puta igrajući Rush.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da nije Portal u pitanju mozda sa nekom od starih mapa?
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nema sta drugo biti, s portalom jedino mozes imati nesto od starog battlefielda

    ja polazem nade u ovog davida sirlanda. ipak kad je on otisao nastao je hrkljus. samo opet zabrinjavajuce je to, cim je lik otisao nastao je ovaj bf 2042, sto znaci da drugi nemaju pojma sta je battlefield. sam njegov povratak dovoljno govori. mada to nije stalno rjesenje. sta ce biti kada opet lik napusti dice.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja se ponekad cujem sa devom koji je radio UI (uz naravno jos neke developere). Momak je jako talentovan ali je on programer, dok je radio za Ubisoft, a poslije i za DICE, bio je taj neki analiticar. Kad ga je presaltalo na UI development, ja ga zezao: sad znam koga cu kriviti ako bude bijeli tekst preko bijele pozadine.

    Well, osim sto UI izgleda ocajno, 5 mjeseci prije izlaska su imali strasne probleme sa optimizacijom. Dofuraju developera koji nije ni u DICE-u ni u Criterionu (Criterion radi NFS a za 2042 je radio vozila). On je trebao da optimizira igru.

    Lik uoci da vozila režu performanse ali ne konta zasto. Na kraju otkrije da mala zelenkasta ikonica iznad vozila uzima resurse koliko i samo vozilo. UI je obarao performanse kao i 3D aseti.

    Poenta je da tu jedna osoba ne moze dovesti jedan naslov u red. EA ih rotira kako stigne. Nikad vise ljudi nije radilo na jednom BF-u a nikad siromasniji BF nije izbacen, BF nije vise prioritet. Zamisli da je 2042 imao kampanju kao BF3 ili BC2. Igra bi izasla sa dvije mape i tri operatera.

    Dosta je razvoja otislo na Portal asete ali losim brendiranjem nikoga nije briga za Portal. Tuzno je da je isti sve ono sto su BF fanovi trazili tokom BF3 ali kako je cijela igra debakl i kako COD MWII kick ass, nema ljudi za mnogobrojne servere kao prije. Ja upalim 2042, udjem, vidim masa botova, izadjem i udjem na BF5 i mogu igrati mapu koju hocu.