Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. chenta

    chenta Aktivista

    S tim da je upitno kakav je kvalitet sa FSR na toj rezoluciji, nisam testirao ali sam cuo da je lose.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    1060 je plafon za njegovu konfu.A i ne vidim nesto jace a da nije osjetno skuplje.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma znam ja da je to zastarilo a i da nije jako nesto ali da bi mogao uzeti jacu graficku,moram odmah mijenjati i napajanje.Ovo napajanje ima samo 1 dodatni 6pinski konektor.
    A ako cu mijenjati i napajanje,onda cu radije uzeti komplet noviju konfiguraciju pa neka opet gura 5 godina,kao i ova sada.
    Nije da ja igram igrice sada,1-2 max godisnje da na racunaru odigram ali neka ima snage pa kada zatreba da je tu.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni ta 1060 skupo izgleda ako je 240KM :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Svaka cijena se da oboriti :D

    Nego najvjerovatnije da necu ulagati nista u ovu konfu...ne isplati mi se onda,samo bacanje para...bolje 200 KM ostaviti za novu konfu.
    Vidjeti cu ako neko ovdje bude prodavao sta ,pazariti od nekog od kolega sa foruma.
    Hvala za preporuku
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni nekako blize 1080 toj cijeni 240KM, zato sam rekao


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zar moze 1080 ispod 300 KM.Ta bi mi grafa gurala sve na fhd jos zadugo ali ona bi mogla samo u novu konfu.
    U ovoj nema struje za nju
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema gtx 1080 za 300KM, mozda nadjes 1070 za te novce. I jos nesto, nije ti velika razlika za 1060 3Gb i 6Gb, dva-tri fps jer gtaficka nema snage da popuni 6Gb buffer. 8Gb model ne postoji.
    Isto su sad uradili sa Rtx 3060 12Gb, samo joj digli cijenu sa toliko rama, a realno joj ne treba vise od 8Gb.
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Može gledati i gtx1660 Super ako naše dobru cijenu.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    1060 za igranje do sada jedva može proći ako je cilj 60fps za naslove koji izlaze teško. Igre izgledaju gotovo isto a duplo zahtjevnije

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nek je i 350KM, vise ne vrijedi, bolje ti se malo protegnut.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sam i rekao da se mora furat FSR, bez toga ne ide. Ali kombinacija FSR Quality na 1080p i nekih medium detalja, trebalo bi da svaka novija igra ide pristojno (ne nuzno lockovanih 60fps).

    Nego Nvidia je precijenjena, ima AMD jeftinijih kartica, npr RX570.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam prije kripto ludila mjerkao rx 580 8GB i onda su cijene poludile i nikada je nisam pazario.
    Nisam ni igrao nesto ali sam mislio tu grafu u ovu konfu ubaciti i bio bi to dobar combo.
    Sadaa ganjati neki ryzen 3 gen barem ako naletim na dobru cijenu
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam presao sa RX 580 na gtx 1060 prije dvije godine. Kartica je bila losa po pitanju drajvera i oc potencijala. Nije se pregrijavala ali je bila nestabilna u igrama.
    Mislim da su izrudarile do te mjere da su redom sve za smeca.
     
    zippoo likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene za moju prastaru graficku ne radim update drivera vise,jer sam jednom bio uradio update i graficka poludila,blinkao display i jos nekih problema bilo.
    Izbrisem te drivere,vratim stare i evo i dan danas rade dobro ti driveri.
    Amd svake godine izbaci novu verziju svojih drivera a kod mene je sada verzija stara najmanje 3-4 godine.
    Mozda i toj tvojoj nisu lezali noviji driveri
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    driveri izlaze najmenje jednom mjesecno :D
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Amd godisnje izbacuje veliku verziju a logicno da sitne popravke idu puno cesce.
    Doduse ovsko je bilo do kada sam skidao nove verzije catalysta,mozda se sada sta promijenilo
     
  18. chenta

    chenta Aktivista

    Za amd samo whql ganjati, prvi put kad sam instalisao 'optional' imao sam probleme.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Imao sam i RX570 8GB i RX580 4GB. Sa obje sam imao dobro iskustvo i poprilično se naigrao i naradio.
    Pred samo Crypto-ludilo mi je naletila Sapphire Vega 56 sa Samsung memorijom za 400 KM. Memory sam clockao sa 800 na 940 MHz i još uvijek odlično služi u drugom računaru za 1080p gaming.

    Ova 6700XT u glavnom računaru, u MW2 daje nekih 90-110 FPS na 1440p sa full detaljima.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Stevie_Ray kako fercera tvoj 12100f otkljucan? Jel Intel nasao nacin da to zabrani?

    Ja sam bacio oko na i5 12400/f, sa otkljucanim bclk dodje na performanse 12600 sto je fakin awesome. Samo sto kod nas nema tih ploca, recimo Asus ROG Strix B660M-G i MSI MAG B660M Mortar Max