Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema to smisla pored B660-G za 525KM. Taman i da je 400KM. Taman i da je Z790 ploca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Naravno,ako mu nije problem sto je mATX.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije losa ta u alza.at, mada tu ide dostava, carina i pdv, znaci jos 200KM najmanje.

    Poslao sam bezbroj poruka na olx, svakom prodavacu redom :D Vjeruj da su 95% cijena neazurirane. Na sve dodaj 150-200KM, pod uslovom da uopste ima kod dobavljaca.

    Znaci kad narucis, cekaj da dodje od dobavljaca olx prodavacu, onda on salje tebi. Dok svako uzme sebi dio, 200€ ploca te izadje 300€.

    mATX mi ne smeta, cak razmisljam uzeti i mATX kuciste, npr TT Versa H18 i da ga mogu drzati na stolu. Sad je ispod, ni ne vidim racunar.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jan 8, 2023
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na olx-u je bila te cijene kad je objavljena, u januaru 2022, sad je skuplja. :D

    Razmisljao sam naruciti i preko CU, imaju jeftinih Asrock B760 modela. A jesi siguran da je carina 5%? Mislim da ovisi o cariniku, moze obracinati 5, 10 ili 15%. Na to ide i 25€ dhl dostava.

    Mada za te cijene imam i ovdje uzeti, nije to problem.
    https://shop.imel.ba/artikal/maticna-ploca-gigabyte-mb-z690-gaming-x-1-0/

    Nego cekam jos neke ponude gdje sam uzeo cpu, mozda mi uspije nabaviti i plocu. Ram svakako stize 17.01 tako da nije zurba.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Reventon likes this.
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije bolja od moje B660-F.

    Ja svoju ne bih mijenjao ni za kakvu LGA1700 plocu, osim za one sto su 1000EUR i slicno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Iskreno i ja sam uvijek na ROG plocama i svoju trenutnu Strix Z590-E Gaming WiFi ne bih mjenjao ni za Aorus Master niti bilo sta drugo,a i nije mi potrebno bilo sta bolje od LGA1200.
     
    Reventon likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    thnx na upozorenju. Ma nije mi hica, da mi je ipak naci sta jos veceg kapaciteta ili sta jos povoljnije od 2TB :D
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Stevie_Ray @dmr cime hladite procesore? Stock cooler ili nesto novo?
    Ja sam narucio LGA1700 mounting kit za moj NH-U12P SE2, poslano od Noctue danas. Valjda bude dovoljan za ovaj 12400F.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    280mm AIO. Nisam ni kupovao nosac za LGA1700, jer ova Asus ploca ima i rupe za LGA1200.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I kakve su mu temp na max OC? BTW to je Asus bas dobro napravio, jer je Intel sa novim soketom bas zeznuo podrsku za hladnjake na ranijim plocama.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sa Mugenom 2, ali cpu radi na niskom naponu na 4,9GHz pa sam tako i ostavio, temperature super :)
    [​IMG]
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam jos sta mu je max, ali po svoj prilici 5,1GHz.

    Temperatura bude oko 85C u P95 AVX. Bilo gdje drugo, tipa Cinebench, 75-80. U gamingu 45-50C. Ali su ventilatori tako nastimani da ih sto manje cujem u loadu.

    [mention]dmr [/mention]upali P95 small fft sa AVX2 pa ces vidjet sta je temperatura.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prime95 i furmark nikad ne koristim, a evo cinebench :)
    [​IMG]
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro je to sve, znaci moci cu se i ja provuci za pocetak. Bit ce bolji od stock hladnjaka svakako.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    zasto speedfan a ne hwinfo ? ja kad god vidim speedfan vrati me u 2006-u :D