All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A bas mora biti suv, neces klasicnu limuzinu?
    Imas Toyotu Corollu za 40k u ExpoAuto Tuzla.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    za auto koje je bilo nepunih 30k gdje na akciji dobijes i set tockova sa zimskim gumama sad treba izdvojit 40k, jos realno corrola nije nesto ni lijepa
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam koliko su ranije bile, ali vjerujem da su poskupile, kao i sva druga auta.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    bila akcija i kolega kupio za 27999 prije dvije godine, bio se nalozio i da kupi onaj akcijski audi a3 od 39999 za neke 33000 nov, al uz corolu dobio vise
    vozio sam se u autu i osim toga sto je novo i tiho jer je benzinac nisam bas nesto odusevljen istim
    s
    druge strane provozao sam kamiq 1.0 tsi i za 99% vozaca koji kupuju taj profil vozila je i vise nego dovoljan, vuce ok na niskim obrtajima ali kad ode u visoke vidi se da mu fali kubika i snage, nije mi se svidjelo sto da dodas fabricki bluetooth treba izdvojiti citavo bogatstvo ili opet za neku solidnu lovu kupit iz slupanog bolju multimediju, procesor i volan sa kontrolama koji mu fale, sjedista u osnovnoj opremi su tanka i osjeti se da se stedilo, golf 5 u osnovnoj opremi koji sam vozio ima vise prostora i bolja sjedista,gepek bi bolje bilo da nema nikako jer je gotovo neupotrebljiv a dobilo bi se prostora na zadnjoj klupi da ga nema

    vozio sam se i u novom superbu 2.0 benzincu dsg automatik i nije mi se svidjelo kako salta na niskim obrtajima, jednostavno onaj zvuk motora kako melje mi se nimalo ne svidja
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mazda je u Bosni nazalost cjenovno slabo konkurentna, malo trziste, carina 10% za ne-EU proizvode, jedva 2 ovlastena servisa.

    Za „suv“ je CX-30 kad uporedis konkurenciju odlicno auto, lijepo, opremljeno, kvalitetno izradjeno, mehanicke kontrole klime i ostalog, za tu klasu dosta dobra zvucna izolacija, pouzdan G atmosferac, jedan od najboljih rezultata na crash testu ikad.
    Jedino je zadnja klupa mini.
    U Austriji ide ko halva jer je cijena konkurentna.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ne svidja mi se toyota nikako.. Mozda ova corolla suv, ali brate, 72K.... cucemo se.

    Ma bio sam se zagrijao i kontam ajde jos 6-7 mj pa da mogu nekako navuci neku cifru.. paf odose +10K,. tacnije model koji sam ja gledao je bio 49K, sad je 62K. (150KS, 4wd) ma predobar meni...

    Skoda brate gola ko pista, +15K sa opremom koju mazda ima :)

    eto gledam gledam..
    Ovo sam uzeo, al MI bas pegla oko kupovine iz rsa, moram vishe puta otici, itd itd..

    https://www.olx.ba/artikal/51104566/renault-megane-iv-grandtour-2018-lpg/
    i dok se ja prenemazem, zavrseno.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    izbacili su sad valjda facelift. dosta to ljepse izgleda, dok recimo ovaj model kosta preko 80k :D

     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kolega mješa kruške i jabuke. Toyota nikad nije bila šminka auto, nego kvaliteta i dobra mehanika.

    Dok kod svih ovih što navodiš imaju motore od kosilice kod Toyote je 2.0 atmosfera sa odličnim hibridnim sustavom, a sada su ok i unutra, nije to više autobus.

    Ne znam, ako već gledaš sve i svašta ja bih bio otvoren i za dizela jer je izbor daleko veći, a kada kupuješ novo ili staro godinu dvije boli te briga hoće li dpf biti začepljen ili ne.
    Ovi benzinci 1.2, 1.5, nisu neka sreća, a kao vozač jednog 1.6 atmosferca osim jeftinog održavanja dobiješ auto koji nema NM za ugodnu vožnju, kad ga vrtiš u obrtanje ok, ali pegla je to po magistralama voziti.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Razlika je povelika stariji 1.6 i noviji 2.0, naravno treba nesto cesce nego kod dizela vratiti u manju ali ko ne vozi pet putnika ili kamp kucicu ide auto sasvim okej.

    A Toyota hibrid i cvt su opet druga prica sto se tice voznje.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zamijenili grijac, dizna se bila zacepila, ocistili to, odradili staticku regeneraciju, usput zamijenio taj parkin senzor i stavio novi retrovizor jer mi je neki dan na parkingu nego onako dusmanski, slomio moj. Spucao ga nogom ili sakom, razletio ga. 200KM mi je samo to... I da napomenem, uredno auto na ocrtanom paring mjestu stajalo, nikom nije smetalo, nije bilo na putu pjesacima, nije bilo na trotoaru, nije zauzimalo dva mjesta... neko je bas onako iz dusmanluka mi slomio retrovizor...
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobro si prosao sto se tice kvara u vezi regeneracije.
    A za vandalizam, lose jbg.
     
    Qler likes this.
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I to bas na forda

    Nedavno kod mene na parkingu, auta uredno parkirana, ima protostora za svaki manevar, ali opet je neko uspio spucati parkirano auto. Dosao covjek gleda i cudi se kako se desilo da mu parkirano auto neko udari. Naravno taj neko je i pobjegao.

    I jos sta je tuznije, auto malo, tj dodatno bilo uvuceno unutar parkinga, nije bilo nego duze pa da je stršilo.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To su posljedice one cuvene izreke
    " danas svako ima vozacku i vozi".

    Meni su isto na parkingu razbili zadnju stopku...auto bilo na parkingu 15-20 minuta
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dpf load, sa 89% koliko mi je pokazivao kad je počelo ovo sranje, sad je spao na 56%. I sad kad je pokrenuo regen, dvije stvari sam primjetio. 1. potrošnja u mjestu je spala sa 2.5 do 2.8 na 1.8 do 2.3 l/h kad radi regen. I 2. prije nisam osjetio nikakav miris iz auspuha, sad se osjeti kao sumpor, nešto tako kad radi regen. Ovih dana ću malo na auto put, da se još malo pročepi, i izgleda da je to to.

    Valjd aje dizna bila začepljenja, senzor je javljao da se odradi regen, grijač grijao u prazno i to ga i ubilo. Zato je i često radio regen, i sve tako povezano dovelo do sranja.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Klasika, sistem podlozan havariji cim jedna komponenta baguje, a moze proci dugo dok se ne upali lampica.

    Da bas skontas cim nastupi problem moras religiozno pratiti intervale.

    A i valja imati majstore koji odmah znaju popraviti i ne gule kozu sa ledja.
     
    Qler likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gdje kupiti četku za čišćenje snijega a da nije ova što je ima na svakom ćošku, gruba i oštra. Sa takvom sam davno izgrebao krov na Fiesti, i onda sam našao u OBI jednu, mekana, al već joj je kraj, koristim je od cca 2009 godine.

    Ima li ko kakav prijedlog?
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tako je, neko voli ustat ujutro znajući da će mu auto upalit. :D
     
    Haker likes this.
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mene isto zanima ali da je dimenzija kao originalna sto dolazi na skodama na poklopcu rezervoara :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo ti auta :) https://www.olx.ba/artikal/50915375/peugeot-2008-gt-line-1-5hdi-81kw-2022g/
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovo auto uzivo je teska sminka...predobro izgleda.Pored jednog sam prolazio mjesec dana,svaki put sam samo u njega gledao