Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    F je dosta skuplja, preko 100KM, provjerio sam.
    Sto se faza tice, i ovo je overkill za sve osim i9, ostalo mi ne treba.
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam ROG STRIX Z590-E Gaming WiFi narucio preko PcLux tj. Pere i jos mnogo toga u zadnjih 11-12 god.,a od PCWorldBL sam Gigabyte RTX 2080 WF3,Phanteks P600s i HyperX Pudding keycapse.

    Uglavnom kada kupujes sve dodje novo fabricki upakovano,a u slucaju reklamacije mozda bude,a mozda i ne.
     
    Reventon likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo stiže "novi" pik[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    WTF :D
    A bas sam "magistrirao" ovaj stari ,sa svim njegovim bugovima :D
    Na sta li ce liciti ovaj novi i koliko ce im trebati da popeglaju bugove...kada ni na starom nisu nista ispravljali od kako ih je preuzeo OLX :D
     
    iPlay likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakvo odbrojavanje? to neko kod njih interno?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne bi me iznenadilo da pocnu sada sve oglase naplacivati...pa su jako veseli unutar kolektiva za novom lovom :D
    Iako im za svaki oglas ostavim par markica jer ne mozes nista prodati ako nije oglaseno tj. istaknuto u kategoriji.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neka pociste nepostojece artikle, to je najveci problem.

    Mene izjebase da valja, sinoc da narucim Asus plocu koju su mi rekli da ima, jutros javljaju da nema ni nje. Koji cirkus, nevjerovatno. Isto i za kuciste.

    Pa mogu i ja napraviti oglas da prodajem nuklearke, cisto onako da se malo dopisujem sa ljudima.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma ukinuti dopisivanja. I ostaviti samo opciju za kupovinu. Pa ce paziti sta ostavljaju.
     
    Reventon and aNaToMiC ! like this.
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sto posto. S budalama samo na ispravan nacin, sad se i ja odma pravim budalama cim budu maloumne poruke.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I dojmove; ja ostavljam dojmove u roku pet minuta i onda čekam mjesec da se neko sjeti uzvratiti...
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Oglase ponekad nije moguce listati jer pojedini profili objave stotinu random artikala na dan.

    Volio bih vidjeti da se svaki oglas masno placo, druge solucije nema.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovaj cirkus je iskljucivo do OLXa,jer ovo rade iskljucivo radnje a radnje im placaju mjesecnu pretplatu.
    Pa samo zato sto placaju,njima se sve pusta i tolerise.
    Ja nikada nisam vidio na privatnom profilu 10 oglasa a da to sto je oglaseno nemaju.Prodaju ono sto imaju a radnje 1000 oglasa,na stanju 4 artikla.
    Hajde prvo da se tu uvede red pa onda obicnim ljudima fakturisati tudje racune.

    Sto se komunikacije tice...poruke treba da ostanu a ko je dosadan,ima block za njega ili ne odgovoris na poruku i nece pisati vise.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne profitira pik od brisanja ogralas. Vec od placenih. Pik je stranica " za oglašavanja". Ne nuzno za kupoprodaju.

    Neka uvedu blokiranje prodavaca i sakrivanje licnog statusa. Meni dosta.

    Sto se robe tice. Prestali su odgovarati na upute: nema na stanju. Vec, sad se uopste ne javljaju. Nedavno kontam profilm mi prolupao. Niko se ne javlja.
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako si pitao za ovu Strix B660-G WiFi ima na stanju,ali je pitanje koliko ce je zacijeniti.Posalji taj link Peri i pitaj za cijenu.
    https://ipon.hu/shop/termek/asus-rog-strix-b660-g-gaming-wifi/1972793
     
    Reventon likes this.
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam 2x pisao OLXu ukazujući taj problem i pitajuci kada će se uvesti opcija u filter da se mogu isključiti shopovi a da prikaze samo artikle korisnika.

    Odgovorj je uvijek: "planirana je opcija u narednij verziji OLX-a" sta god to značilo.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vjerujem da be neki developer tamo to mogao za pola sata napraviti :D

    Ali procedura se mora postovati, svaki klinac sa nekom pozicijom fensi naziva i nula znanja o icemu a kamoli programiranju mora odrzati 14 sastanaka sa po 14 ljudi da se definise 14 necega.
    Palamudjenje.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Upravo si opisao svaki HR u bosanskoj firmi...svrha sami sebi.Jadno je doci na razgovor za posao i slusati njihova debilna pitanja koja nemaju nikakvu svrhu i 100 krugova intervjuisanja a posao za koji apliciras hamalski
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne samo HR i ne samo u Bosni, razni menadzeri, product owneri, compliance officeri... nekima se ne zna ni pozicija ni sta rade.

    Ima naravno kvalitetnih i vrlo korisnih non-technical osoba, ali to je jednocifren procenat.
    A ima i tehnicki potkovanih palamudana sto vole sastanke i beskonacne diskusije od 3-4 sata.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U DE imamo ebay kleinanzeigen, nesto slicno OLX, ali ni nalik. Ne postoje "radnje", tj. postoje ali u veoma malom broju. Postoje placeni oglasi ali ih je malo. Obicno u kategoriji budu 2-3 oglasa zalijepljena na vrhu i to je to. Mozes istaknut oglas na front page, i to zapravo ovisi o ranijim pretragama ljudi.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa tako je to. I u hr njuškalo isto, ako hoćeš objaviti oglas čini mi se 400 kuna par mjeseci.

    Ovaj ciganluk samo kod nas i otvoriš oglas 50 komentara "buraz auto je zvijer" i generalno kultura koja tu vlada je dno dna, ali valjda odraz kakvo je stanovništvo ostalo.

    Ja sam doduše sve prodao na piku što sam prodavao ili ovdje na oglasima. Stavim ok cijenu i uvijek se proda bez zajebancija.

    Ove oglase što su objavljeni a artikle nemaju je vezano za PC tržište koliko vidim, to nisam primijetio na drugim stvarima

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk