Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj hdmi kablo da se nije izvuklo, onda ugasi tv iz struje na minut-dva. Ako i dalje bude linija, onda je kvar malo veci.
    Mozda se i prasina nakupila na elektronici unutra.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran uzeo Sony OLED 77" A80J, ja koje savrsentvo od TVa. Sad kad pogledam svoj Samsung Tu7000, isto da gledam plasma vs katodni, isprane boje skroz xD Takodjer, TV je pravo brz, nema nikakvog lag-a u menijima i sl.
    5.500KM ga izasao, nije ni strasno s obzirom da je OLED, 77" i podrzava 120 Hz@4K.
     
    NAILS likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imam problem sa Samsung q60a sa zvukom.
    Imam soundbar LG o sve je radilo kako treba, TV ga prepozna i mogao sam koristiti daljinski od TV a da kontroliše volume i palim/gasim

    Otkako sam spojio Xbox na TV, TV je poludio sa sound barom. Jel upalim konzolu zaboravi remote sound bar, radi zvuk ok ali ga ne mogu kontrolisati. Onda svako malo piše gore u vrhu da je TV pronašao soundbar i odradi set up I ok krene sve raditi, onda odjednom ga zaboravi pa mi prebaci na zvučnike od TV-a, pa ja ručno prebacim na optical pa opet on set up odradi i tako u krug.

    Na konzoli sam sve one kvake pogasio power setingsu da se TV ne pali sa konzolom i td. Na TV sam obrisao Xbox jer je i njega remote prepoznao pa krenuo ga kontrolirati.

    Sound bar je spojen preko optičkog kabla, ja nemam više ideja, probao googlati, ništa. Čak u jednom momentu mi pokaza da je klimu daljinski prepoznao prije nikad to nije niti ima tamo u smart remote opcijama da vidi klimu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Veze nemam al da puknes fabricki reset?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Morat ću ali sumnjam da će pomoći. Danas prestao skroz raditi, čupam optički vratim piše nije uspio naći soundbar. Ugasim Tv iz struje proradi odmah ali onda sam nađe Xbox i stavi ga među uređaje da daljinski kontroliše bez ikakvog pitanja, ono, hoćeš li ili nećeš.
    Ovaj "smart" remote je pegla teška, lijepo je da sve može sa jednim daljinskim ali kad bi radilo kako treba.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko slucajno uspio odraditi firmware downgrade za samsung tv? Treba mi za Q65 seriju. Mislim da je nemoguce ali mozda reko ima neka fora.
     
    Last edited: Nov 20, 2022
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Nema fora, firmware ne može nazad.
     
    NAILS likes this.
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pozdrav narode. Treba mi preporuka za tv do nekih 1500km, a da ispunjava neke specifikacije koje su mi najvaznije. TV bi se primarno koristio za igranje na PS5 za sad.

    Velicina moze 42-55". Peferiram 42", ali bi se navikao i na 55".
    Nizak input lag.
    120hz.
    4K.
    HDMI 2.1.

    Moze li se za te pare naci nesto a da valja?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda Q70B serija. Idu ispod te cijene za 55". Ja tjeram PS5 na 65Q70B. 120Hz, 4x 2.1 HDMI i VRR. Puno bolji izbor od Q60.
     
    EL NINO CFC likes this.
  10. nivla

    nivla Komšija

    imam i ja drugi samsung tv i poslije zadnjeg update-a preko smart remote mogu samo mojatv preko arc kontrolisati, soundbar nema sanse, jednostavno onemogucen mi arc iako je prije update-a uredno radio, radio sam i fabricki reset ali je ostalo isto, uglavnom pegla jer umjesto jednog opet moram koristiti najmanje dva daljinska, a patnja je sto soundbar ima poklapanje frekvencija sa mojatv daljinskim pa kad saltas kanale nekad promjeni input, nekad pali 3d nekad samo ekvilajzer, do zadnjeg azuriranja sve radilo kako treba
    uzeo sam i toslink kabl ali kad je tv na optickom izlazu nemam mogucnosti da utisam zvuk uopste
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene proradilo, sada radi ok. Ništa nisam resetovao, jednostavno počeo raditi kako treba.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako bi se mogao pruziti jos malo mozda bi i ovaj treebao uzeti u razmatranje.

    https://shop.imel.ba/artikal/tv-samsung-qled-qe55q80batxxh/
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80b-qled
     
    Last edited: Jan 20, 2023
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sa Samsungom imam veoma pozitivna iskustva, jer ovaj trenutni sto sam uzeo prije 7-8 godina je bas njihov i sve super i dalje. Definitivno ga stavim na listu potencijalnih.

    Mogao bi, ali ne trenutno, najvjerovatnije bi iduci mjesec imao tih dodatnih para koliko bi mi treblo preko 1500KM. Nije mi problem cekati ali onda ne bude na snizenju vjerovatno na zalost. Odican i ovo prijedlog.
    Super TV ali 65" mi je previse. I 55" ce mi trebati da se naviknem, a i ne preferiram toliko velike televizore pogoto sto volim da kad igram npr FPS, da sjednem u stolicu i budem blize TV, a sa 65" bi se morao zakretat da vidim citav FOV. haha

    Zahvaljujem na hitrim odgovorima momci. Cijenim to. Mozda onda da sacekam mjesec, dva, da ustedim jos malo, pa onda ganjati nesto kao ovaj Pioooka-in? Ne zvuci kao losa ideja.
     
    dams82 likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    S tim da ovaj q80 od Picoooka je trenutno na akciji pa je 1600km, a skuplji je inace.

    Inace kakav je sony x89j? Mene glava zaboli kad gledam ove televizore
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Patton2410 TV ne može biti prevelik, ne znam nikog da se pokajao jer mu je TV prevelik, uvijek svak kaže da će sljedeći TV biti veći.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  17. anel007

    anel007 Komšija

    Ja prosle godine presao sa 42" na 55" tv i evo vec mjesec dana planiram kako u budzet uklopiti kupovinu 75" tv-a

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovaj Samsung q80b ti je bacanje para. Za te pare koje ti daješ imaš Sony x900j koji je svjetlosnim godinama ispred tog Samsunga koji ima ips panel. Mimo njega jedno za što ti vrijedi skupljati pare jest za OLED. Kod nas je znala C serija od LG po 2300 KM na akciji. To ako ti je puno onda ideš na ovaj Sony x90 serije i to je to.

    Usput, kad budeš tražio TV javi se tehnomaxu iz Zenice ili cpu info tech iz Bihaća. Oni ti nabavljaju od zvaničnih uvoznika ali uglavnom najmanju maržu uzimaju pa te izađe najjeftinije.
     
    EL NINO CFC and Patton2410 like this.
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znam da vjerovatno nece biti tada na snizenju. To sam i spomenuo u svom reply postu. Ali nisu oni jedini izbor. Mozda bude gdje drugo.

    Imao sam vec u sobi 65" i igrao na njemu neko vrijeme. Apsolutno mi se nije svidjelo. Zamjenuo ga za 42" koji je bio u drugoj sobi i evo vec ga 7-8 godina koristim bez zelje da mi treba veci. Ne znam, ne leze mi veci TV. I ovo cu mjenjati ne radi sto mi treba veci nego radi drugih stvar.

    TehnomMax je ono gore na vrhu Titove, gdje Telemach bio jedno vrijeme? Hvala na tim uputama. Budem imao na umu.

    Hvala svima
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jan 21, 2023
    Patton2410 likes this.