Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može ga za 1550 kupiti na drugim mjestima, to u domodu je preskupo i na akciji.

    Ne znam za Samsung i naše tržište da li je drugi panel, ja njihove TV svakako ne bih za gaming jer u game modu ukinu dosta stvari koje čine sliku boljom i dobiješ dosta lošiji prikaz.

    Nije ni Sony bajan po tom pitanju ali je ipak bolji. Nekad se x900h mogao kupiti po 1400 pa i manje koji ispunjava sve što on traži ali nema više. Bolja je h serija od ove j. Nisam upratio ima li kod nas k serije i koliko košta.
     
    Patton2410 and Picoooka like this.
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. igor.g

    igor.g Komšija

    90J je bolji od 900H sve je maltene unaprijeđeno, 900H nema local dimming kad je vrr uključen dok 90J ima. 4k120 mod je ustvari maltene 1080p120 jer nema co-procesor na 900H. 90J ima veći brightness. Jedino je kvaliteta izrade bolja na 900h, i ima manje bloominga nego na 90J. 900h je test run beta proizvod izbačen samo da prati PS5 release da imaju nesto na polici, kasnije su morali refundirati pare ljudima zbog fake 4k120 moda.
     
    Patton2410 and zoi like this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Q65T i Q70B blokiraju samo picture smoothening/auto motion, i film mod koji radi slicno. Ostalo je otkljucano. Vjerujem da je isto i na ostalim samsung televozorima iz mid i high segmenta.

    I kolega trazi TV do 1500KM. Taj sony i LG su 1000KM skuplji. Ali kao best buy, za gaming, C2 kick ass.
     
    Patton2410 likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da, do mene je. Znao sam da jedan model izgubi local dimming u game modu, ali eto iz nekog razloga sam mislio da je j serija.

    X90j je 50 KM jeftiniji od Samsunga a bolji. LG oled je skroz druga kategorija.
     
    Patton2410 likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Govrim za ovaj gore x90K. A taj J je 1900KM. Opet mu je preko cijene. Q80 samsung mu se svakako ne uklapa. Moze jedino Q70b max za tu lovu izvuci.
     
    Patton2410 likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja gledam, kod mene ne gasi ništa u game modu, ja sam naštimao sliku kao u filmmaker modu samo brightness jači.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    X90H ima manu, koja je dosta ucestala, mada ne na svakom primjerku. Naime, sam od sebe pocne da gasi WiFi, nasumicno i odjednom, pa bude sve u redu, pa opet ne bude i tako ukrug. Meni se pocelo desavati nakon dvije godine koristenja. Popravi stvar, donekle, postavljanje vremena na manual umjesto na automatic. A inace, strasan TV za 1400 KM koliko je onomad bio na akcijama. Svakome, kome je primarna svrha igranje na PS5, preporucujem X90 seriju Sonyja ako je budzet ispod 2000 KM.
     
    Patton2410 likes this.
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko znam svaki Samsung smanji broj dimming zona u game modu ako je miniled QLED, zbog odziva, malo se izgubi na kontrastu i dobiješ jaci blooming ali je opet prihvatljivo. Najbolje bi mu bilo ako može nabaviti iz vana LG C2 42" OLED za 800eur nema bolje za te pare ako ce manji ekran.
     
    Patton2410 likes this.
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    1550 KM je X90J u 55" izvedbi. Ima i verzija od 50 inča, nek se raspita za cijene kod ovih trgovaca.
     
    Patton2410 likes this.
  11. Stryker

    Stryker Komšija

    Cijenjene kolege,

    Potražio bih nosač za TV na ovaj fazon:

    https://www.amazon.co.uk/AmazonBasi...radtim0b-21&ascsubtag=radiotimes-1085060&th=1

    Mene zanima da li ja to mogu zašarafati na ormar iznad kompjutera jer nemam mjesta na stolu od dva monitora.

    Hoće li ormar (iverica) izdržati težinu TV-a (40-50")?

    Ili ako ima kod nas kakav povoljan nosač za TV a koji bih montirao na stol i podigao TV iznad monitora.

    Unaprijed zahvalan na odgovorima.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    https://electronic.ba/izdvojeno/9/nosac-za-televizor

    Nece izdrzati na iverici, nemoj ni pokusavati. To sto si naumio ce izgledati kao scena iz Mr. Beana, citaj nece izaci na dobro. :)

    Zasto nemozes postaviti na zid iznad monitora, predpostavljam da ima dovoljno prostora.
     
  13. Majesco

    Majesco Aktivista

    Mogao bi to izvesti da montiras na ivericu samo ne sa sarafima koji se samo urezuju.
    Morao bi uzeti metalnu oplatu koja ce biti ojacanje sa druge strane iverice i kroz koju ce sarafi proci i tako ucvrstiti, sa sarafima na maticu.
    Ako ti je ta komoda klimava ili na visini teska zaboravi na to.
     
  14. Stryker

    Stryker Komšija

    Cijenjene kolege,

    Zahvaljujem na odgovorima.

    I mislio sam da postavim metalne "šine" sa obje strane iverice a kroz koju će proći šarafi.

    Ne mogu postavljati na zid jer to zahtijeva dodatne majstore da traže gdje se može zašarafati na zid, nemam potpunu kontrolu nad prostorom.

    Idealno bi bilo da postoji neki stolni nosač za TV na kojem bi se televizor mogao podignuti do metar iznad monitora.

    U mojem slučaju bi onda možda najbolje bilo kupiti metalnih četvrtastih cijevi, zavariti profil i zašarafati ga na stol a onda na to šarafati monitore i televizor sa nosačima.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    zgleda da mi je Sony W815B iz 2014 godine otkucao posljednje sate.
    Šest puta uzastopno blinka crvena lampica, pokušavao restart na fabricka podešavanja i opet isto.
    Isplatili se nositi na servis ili je vrjeme za novi TV.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Isplati se provjeriti svakako.
    Mozda je nesto oko napajanja ili neko kondenzator na ploci a to ne bi trebalo biti skupo za popraviti.
    Cak i plocu ako imaju se isplati promijeniti...sve osim displaya je manje vise isplativo.
    E sada ako je popravak 150+ KM a tv ti prestar i radije bi nesto novije,onda idi na novi ali za dobar novi ti treba 1500 KM,ako ces opet Sony
     
    RED DEVILS likes this.
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hocu puncu tv neki star coek.
    UE55AU7022KXXH je u fisu na snizenju 849KM.Kakav je ovo tv jel ok za ovu cijenu?Vidim da je ovdje najjeftiniji.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sasvim Ok cijena, inace su oko 100KM skuplji.
     
    SpookyMoO likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar je i TV za njegove potrebe

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.