Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iako sam imao PS4 Pro od dana kad je izasla nisam je nikad cistio. Nisam morao jer sam u to vrijeme svake godine isao u US, i onda prodam ovdje svoj u Bosni Pro taman za onoliko za koliko sam narucio novi u US da me ceka kad dodjem tamo, i onda bi ga ponrjo nazad u Bosnu. Dobro meni, dobro onom kome sam prodao u Bosni jer ustedili bi kamaru naspram cijena koje su normalne bile za Pro u to doba, a ja nisam gledao da zaradim nego samo da pokrijem trosak kupovine nove.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ok i to, ali od svih konzola koje sam imao a imao sam svaku značajnu pro je bio najgori po pitanju hlađenja, definitivno ne adekvatno za tu konzolu.
    Čuo se kao usisivač, promjenim pastu jedno vrijeme ok i opet prosvirao. I to imao onaj zadnji model kao najtiši

    PS5 je super, series X fantastičan

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nikad nisam se obazirao je li serija konzole bucna ili ne, jer uvijek kad igram imam headset na glavi, pa se necuje nista.

    Imao sam priliku da uzmem sebi Series X, za pristojne pare, ali radije cu te pare na Steam Deck potrositi, jer sasvim sam zadovoljan sa PS5 za sad.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I Silent Hill će biti samo za PS5?
    Zar ne bi Konami trebao izdavati za sve platforme..[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo je glupost od članka.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    selvin and Neo Bahamut Zero like this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemo jos potvrde o PRO verziji. Leakovi kazu da ce biti samo updatovana trenutna konfiguracija sa boljim hladjenjem i drugim izgledom ali ne i boljim hardverom.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakav pro, od ove godine tek kreće ova generacija konzola. Možda izađe slim verzija ili nešto tako

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne moze pro izaci prije slim-a nikako.
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    ..a njima je izvor ovo:

    [​IMG]

    Mozda bude Pro, ja bih volio. Ali nema dovoljno PS5 igara da opravdava snagu. PS4 igre i dalje zaostale u vremenu. Mali je broj njih dobilo PS5 upgrade. Neke poput RDR2 nece nikad.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    valjat ce kad krenu UE5 igre, za godinu-dvije. A i za PSVR2, veca native reza.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To mi je najgore kod konzola. RDR2 je bio 4k30 na One X, 4k30 je i na Series X, a realno makar 1800p60 mora bit moguce.

    Ja sam se vec toliko navikao na PC i freesync monitor da mi se vise i ne igra na konzoli. Nisam je mjesecima ni upalio.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako je meni bilo dok sam vise igrao na 165Hz monitoru. Pa presao na 60FPS lock igre. Kontam ovo je 30. Brzo se covjek naviken na visok framerate ali se tesko vraca na staro.

    Sad samo tjeram konzolu ali je sramota da i dalje nude 30FPS opcije novih igara.

    Problem sa starim igrama je sto je framerate "set in stone". Moze konzola imati 4090, i dalje imas isti framerate i istu rezoluciju jer je defektna platforma. Spustis igre sa 4K na 1080p i ona ne moze izvuci benifit jer uvijek zapravo i renda u zadatoj rezoluciji. Sve te stare igre mogu biti 4K 60FPS samo da je dizajn igara drugaciji. Ovakj ocekamo da se izdavac smiluje da to odradi. A ne ja upalim we happy few i izgleda kao PS3 igra na 30FPS. Gledam raja prelazi na 1440p monitore nadajuci se da ce imati bolje performanse. Oh boy..
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Internet on nutshell

    Šteta za RDR2 mogli su ga podići na 60fps

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to, na milost i nemilost izdavaca.

    Da ne bude da je samo do konzola, probao sam spojit PC na TV, imam lockanih 4k60 al opet mi bolje 1440p i ~100fps na freesync monitoru. Samo jos da mi je monitor 29", bilo bi idealno, ali nema te dijagonale nikako. Ima 32" odnosno 31.5" na 1440p al tad je onda nizak pixel density.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam zadovoljan što se Xboxa tiče, masa igara je x/s optimized, a nije i da imam vremena još stare igre igrati, jedino RDR2 bih volio.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam igrao RDR2 na XBone X

    Izgleda fantasticno. A i dobro ide koliko god da je fpsa u pitanju. Dosuse igrao sam na 1080p televizoru. Mozda je na 4K drigacija situacija.

    Ne igram je vec godinu sigurno. Ako ti se igra da ti posaljem diskove pa uzivaj?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nema potrebe, hvala ti :) znam da bolje izgleda na Xbox, ja sam je igrao na PS4pro prošle godine i slika je bila nekakva mutna.
    Kontam sve sad će za Xbox izbaciti verziju sa 60fps ali izgleda ništa od toga.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mutnija je na PS5 nego na PS4 PRO. Imam osjecaj da je cuvaju za remaster kroz nekih 2-3 godine obzirom da je izasla prije 5 godina.