All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Zadnji kraj, ovo je golf 5,octavia mk2, A3, Leon, Toledo. Postoje male i velike kočnice na tim autima pozadi, ovo su velike, one rjeđe idu... Pločice mogu i na passat 6 i 7. Ako imaš kataloške brojeve stavi pa da potvrdimo 100%

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Juce predvece opro auto od soli i jos poslije bilo na kisi pokislo skroz. Jutros kreno i struzu plocice po diskovima, bas se cuje. Pa eto da se i ja prijavim, nije auto u garazi al je strugalo :) A obicno poslije pranja provozam auto malo da se dodatni osusi, al sad nisam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uhvati se korozije na diskovima, normala kod svakoga. Nakon par kocenja sve ok.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko sam uspio naci, cine se ovi diskovi: https://en.ridex.eu/product/7998943

    AUDI A3 Sportback (8PA) (Year of Construction 09.2004 - 03.2013, 90 - 250 PS, Diesel, Petrol, Petrol/Ethanol)

    Samo ne znam da li velicina igra ulogu? Nesto ne bih rekao da su kod mene 282mm diskovi pozadi.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Naravno da igra, vidis da je i raspon snage 90 do 250 PS, VW ima tri miliona razlicitih dimenzija.

    Ridex je jeftinjak, uzmi nesto ozbiljnije.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odeš u neku normalnu radnju sa saobraćajnom i kupiš diskove, ne kupuje se tako ako ne znaš.
    Kod mene su trw i meni su odlični.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jesi ti ovo kupio ili dobio?
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma dobio. Ako meni ne budu odgovarali, poklanjam ih onom kome budu odgovarali.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi ovaj dynavin 8, puno bolje od kolumbusa i plus ima apple carplay :D
    [​IMG]

     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Da li neko ima iskustva s onim prekrivačima/ceradama za auto? Je li velika petljancija to skidati/stavljati/odlagati svaki dan?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako imaš kuću vjerovatno i nije ako si u zgradi :) sigurno jeste
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    U zgradi sam, ali u haustoru imamo zajednički prostor za odlaganje stvari. Samo kontam ako treba 20 minuta da se skine, smota i spakuje, pa isto toliko da se ponovo stavi na auto, onda ne vrijedi :eek:
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam kupio neku jeftinu, 30tak maraka, i kada se naucis bude ona postavljena za minut. Sto se tice odlaganja, moze se onako na brzinu ispresavijati, ono krkanski sto bi se reklo :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 evo odradio majstor Passata.
    Bilo svašta zapušten, promjenio nosače motora, servo posuda, crijeva, opruge sve o svašta nešto.

    Samo zaparalo mi uši, rekli mu da zamjeni ulje u mjenjaču kaže u ovaj ide ATF. Kontam jel moguće da ima manuelni mjenjač u koji ide automatic transmission fluid :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    U manuelni mjenjač ne ide atf ulje, ide 75w90 u taj auto ako je manuelac...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja. Kontam da fabričko nije crveno kao u Opela pa mislie da je atf.

    Može li voziti sa ovim pa ćemo mi za mjesec staviti koje odgovara ili da odmah to odradi?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ako ima ulje u mjenjaču staro naravno da može voziti, u manuelnim mjenjačima je uglavnom life time ulje(bar po proizvođačima vozila) , ali eto svi kad auto pređe 200000km ili napuni 10ak godina bi trebali zamjeniti preventivno da produžimo vijek mjenjača.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bogami se osjeti na mjenjacu, ja zamijenio prije par mjeseci kod Dine :D i upada u brzine puno lakse mjenjac. Ko da je falilo ulja :D
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    To je zato što je Dino mjenjao, da sam bio ja isto bi se šaltalo


    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moguce, napunio preko cepa, kroz prekidac za rikverc svjetlo :D
     
    dams82 likes this.