All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @dino73n - Jel' mi Aprilia još u životu ili je otišla dalje? :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :)
    Ona je u biti odmah otisla dalje. Kupio sam je svom cimeru sto smo u Libiji zajedno radili. Kod njega je od onog dana i vozi se non stop. Ima nesto malo preko 50k km na satu.

    Morao sam joj jednom otvoriti masinu za to vrijeme jer mu je neko mjenjao remen bez mene i nije zategao vijak na radilici i odvrnuo se variomat i izglodao radilicu i zbog toga sam morao staviti novu. Inace da nije bilo te ljudske greske vozila bi netaknuta i dan danas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    SamiRX-8 likes this.
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma to mislim, i dalje je kod kolege znači. Drago mi je da se vozika, a i kilometraža je zavidna nema šta. Hvala za info, neku noć mi naumpade pa rekoh da upitam :)
     
    dino73n likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma oke kilometraža, nego sada ja nasut ATF u ovaj manualac..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uvijek patnja sa mehanicarima za antifriz, ulje u kocnicama, ulje u mjenjacu...
     
    forzamilan likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Kako kome,ja nemam tih problema...
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni je najmrze kad zabaci ocima i kaze to se ne mijenja, ko da on mene placa a ne ja njega.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    3.5 v6 Nissan po spec 5w30, skoro je na 200k, razmišljam da stavim 5w40?
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Te tri stvari što si nabrojao niko živ u njemačkoj ti neće promijeniti, izuzev kad se servisiraju odgovarajući dijelovi, radiš kvačilo itd. Baš se moraš ubjeđivati sa majstorima a generalno im je stav da ti kao "mušterija" veze nemaš o autu i prema tome te može paliti po ušima kako hoće.
    Vrlo malo ih dopušta da ti doneseš/biraš dijelove za ugradnju, tako da ti ugrade najjeftinije smeće. Baš se namučiš se da nađeš poštenog i dobrog majstora.
    A i ovdje ga vala pretjerujete, još malo pa ćete šarafe skidati da podmazujete navoje :D
    Više puta ubjeđujem ljude da se nigdje ne maze auta ko u Bosnu, čudno zvuči ali tako je.


    Ja lično ne bi nikad mijenjao specifikaciju, taj motor je nepoderiv
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nema se šta paziti.
    Mjenjaš ulje u motoru svake godine, zašto se ne bi mjenjalo u mjenjaču i ostale tečnosti?
    Svako druge kočnice, mjenjač, servo, rashladna sa velikim servisom, to su beznačajni troškovi a vala nije ni neki posao.
    Zato ja sam sebi, kontam ova Astra pegla za mjenjač napravili da se kao ne mjenja ili nisu ni računali da će auto izdržati 200k

    Nije lova u pitanju, neće majstor odem u ovlašzeni neće ni oni, na kraju dok sam sve kupio što mi treba da sam odradim skuplje me došlo nego da sam u ovlaštenom.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Plavi Loctite bajo moj :D

    Nekih specificnih fora za odredjene modele/motore mozes vise pokupiti na forumima nego kod majstora pa cak i ovlastenih.
    Samo gledaju da sto manje urade a sto vise naplate.

    I ne daj Boze nesto mekgajverovski zakrpiti ili ocistiti, samo skidaj citavo i montiraj novo.
     
    nFare likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    ja najčešće nađem zaboravljen filter goriva na friško uvezenim autima sa zapada,to kao da ne postoji gore,niko ne mjenja. Dino i ja smo ulje u mjenjaču mjenjali već dva puta u tri godine,kočionu tekućinu dva ili tri puta...Meni nije žao,ja uživam u tome da zamjenim nešto na autu,majstor mi džaba radi pa šta fali da ga iskoristim kad ima vremena :)
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kad im je dobro gorivo

    Ma izgleda samo entuzijasti održavaju auta kako treba, i to tako za svoj ćeif.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 and nFare like this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja od majstora cujem uvijek „najgore mi je sebi raditi, niko ne plati“ :D

    I meni je veliki cejf kad je sve frisko, kad mi na tehnickom izmjeri kljucanje kocione 240 stepeni sve mi fino :D
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Tim majstorima što im je mrsko sebi raditi jer niko neće platiti je mrsko i kad hoće neko platiti, jedina motivacija je novac,posao urade samo da ispadne iz šaka, a to je jako tužno. Ja svoj posao volim, zna biti nekad problema, ali u globalu je zabavno i korisno jer mi aervisirajući vozila indirektno učestvujemo u sigurnosti u saobraćaju, a po meni tu svi imamo koristi zar ne...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kaze radi posao koji volis i nikada neces biti na poslu.
    I ova izreka je 100% tacna...kada radis nesto sto volis,nisi nadrndan,nisi mrzovoljan i nista ti nije mrsko...sve gledas kao neki izazov.

    Meni kada neki majstor kaze u bilo cemu da mu je sitno nesto raditi ili jedva prihvati da radi,za mene je prekrizen i vise ne koristim njegove usluge.
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja volim svoj posao, al brate ja sa 38 godina života imam 19 godina staža, ne računajući one poslove kao momčić što sam radio... Treba mi da mozak malo na pašu pustim... A za to mi treba dobar majstor :) da sam siguran kad na put krenem
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ja redovno puštam mozak na pašu, volim da putujem i to baš autom, samim tim auto mora biti ispravno u svaka doba...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Reznor like this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vrijedi li kupovati ove sijalice?
    Kontam ih kupiti ako su bolje od običnih. [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam ja Nightbreaker, onako, da je neka razlika - i nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.